poster

Drákulův syn

 • český

  Draculův syn

 • anglický

  Son of Dracula

Horor

USA, 1943, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hans500
  ****

  Lon Chaney (který dokáže zahrát každé monstrum výborným způsobem) místo aby kopíroval Lugosiho, se vydal vlastní cestou a jeho Dracula se s tím Belovým může směle rovnat, kdyby měl víc prostoru bylo by to skvělé, režie dobrá, scénář zajímavý, excelentní herecké výkony všech (chybí snad jen Van Helsing, bohužel), hodně slušné efekty (přeměna na netopýra a zpět) a hudba. Trochu horší 4*.(30.11.2008)

 • NinadeL
  ***

  Oproti Draculovi a Draculově dceři vyloženě slabé, už jenom pro ten nesmyslný cast Chaneye Jr., ale na druhou stranu Louise Allbritton má cosi do sebe jako nemrtvá nevěsta a spojení draculovského mýtu s plantážemi na americkém jihu, to už vytváří základ pro budoucí odnož žánru, kterou je vedle univerza Anne Rice svět Charlaine Harrisové a jejích The Southern Vampire Mysteries / The Sookie Stackhouse Novels.(5.6.2014)

 • JohnnyD
  *

  Strašné. Lon Chaney, potom čo bravúrne stvárnil vlčieho muža a dôstojne prebral žezlo Frankensteinovho monštra po Borisovi Karloffovi, sa zapísal do dejín aj prevedením poslednej zo svätej trojice universalovských monštier - Draculu. Bohužiaľ Lon na plnej čiare svoj boj s postavou prehral. Nielen, že mu nesedia fúziky, ale najmä jeho starý smutný pohľad sedí na melancholické stvorenia ako vlčí muž či monštrum a nie na dravého, vášnivého a hrozivého Draculu. Chaney je ale len vrcholom ľadovca. Samotným problémom je už triviálny dej, mdlá hudba a minimum atmosféry (oceniť treba fajn hmlisté močariská v závere). Jedna z najhorších universaloviek, úpadok v najčistejšom prevedení.(14.7.2011)

 • Han22
  **

  Nepříliš záživný horor. I na tu dobu a standarty je to silná nuda se spoustou nezajímavých postav. Celé osazenstvo plantáže s černoskými sluhy působí jak z občanské války, v upíry tradičně nikdo nevěří i když jim důkazy ožívají v márnici a celé to korunuje naprosto tragický Drákula s vizáží lázeňského šviháka po padesátce. Za zmínku tak stojí převážně efekt proměny v netopýra a závěr se spálenými rakvemi.(27.10.2013)

 • darkrobyk
  ****

  Vpravdě klasický universalský horor, který potěší především příznivce starých černobílých příběhů s upíry. Krásná Allbrittonová, trochu tajemný Chaney Jr., odlehlé sídlo, močál, cikánská čarodějnice a přerostlý netopýr. Vcelku působivá je proměna upíra v obláček mlhy a naopak. Průměrný snímek nijak zvlášť nevybočuje, ale svým lehce mysteriozním romantismem potěší. A jako takový samozřejmě skončí špatně. Kupodivu hrabě i jeho společnice jsou sympatičtější než ostatní postavy. Milovníky současných hororů samozřejmě asi příliš nenadchne, já byl ovšem spokojený.(5.10.2018)

 • - Když se hrabě Alucard blíží k pokoji plukovníka Caldwella odráží se v zrcadle na chodbě. (liquido26)

 • - Ve scéně, kde se Dracula proměňuje v ložnici plukovníka Caldwella zpátky do lidské podoby, můžete vidět v zrcadle odraz netopýra i Lona Chaneyho. Upíři by jak známo vrhat odraz v zrcadle neměli. Navíc proměna v upíra se v zrcadle neodráží. V zrcadle může být spatřen pouze střih. (liquido26)

 • - Jedná se o první snímek, ve kterém se proměna z netopýra na člověka objevuje přímo na plátně. Dříve to neumožňovaly technické důvody. (Dreadd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace