Drákulův syn

Draculův syn

Son of Dracula

Horor

USA, 1943, 80 min

Vpravdě klasický universalský horor, který potěší především příznivce starých černobílých příběhů s upíry. Krásná Allbrittonová, trochu tajemný Chaney Jr., odlehlé sídlo, močál, cikánská čarodějnice a přerostlý netopýr. Vcelku působivá je proměna upíra v obláček mlhy a naopak. Průměrný snímek nijak zvlášť nevybočuje, ale svým lehce mysteriozním romantismem potěší. A jako takový samozřejmě skončí špatně. Kupodivu hrabě i jeho společnice jsou sympatičtější než ostatní postavy. Milovníky současných hororů samozřejmě asi příliš nenadchne, já byl ovšem spokojený.(5.10.2018)

• kaylin

Americký snímek „Drakulův syn“ se prostě jen vezl na vlně pokračování, která se natáčela ve 40. letech celkem ve velkém. Jejich kvalita byla oproti 30. létům upadající, což je patrné na chabém scénáři i na podivném názvu. Lon Chaey Jr. je legenda, ale do tohohle filmu nemohl ani on přinést nic navíc, protože nebylo moc co. Tady už by mohlo překvapit jedině to, že by to bylo krvavé nebo odvážené. Ani jedno se nestalo.(6.2.2019)

• obitus

Film, stojici mimo klasickou radu horroru od Universalu, vypravi o Draculove prijezdu do Ameriky, protoze v Rumunsku uz je populace oslabena a vymirajici. Cele je to pomerne nudne a neatmosfericke a Lon Chaney jr. v roli Alucarda (Draculi), nikoli jeho syna, ten se tu nevyskytuje, sice neni tak hroznej jako Carradine, ale k Lugosimu se ani nepriblizuje.(30.12.2004)

Lon Chaney Jr. jako Alucard / Dracula nepůsobí až tak špatně, ale nabízí se srovnání s jeho předchůdcem. A tady to prohrává na celé čáře - nepůsobí tak vznešeně jako Bela Lugosi, handicapem je pro něj i jeho angličtina, kde Lugosi se svým přízvukem působil mnohem autentičtěji. Líbilo se mi i trikové zázemí, hlavní posun je vidět v přeměně Draculy a jeho vylézání z rakve. Příběh nijak nenadchnul, ale ani nenudil, hudba se povedla a dobře dokresluje atmosféru.(27.10.2011)

Oproti Draculovi a Draculově dceři vyloženě slabé, už jenom pro ten nesmyslný cast Chaneye Jr., ale na druhou stranu Louise Allbritton má cosi do sebe jako nemrtvá nevěsta a spojení draculovského mýtu s plantážemi na americkém jihu, to už vytváří základ pro budoucí odnož žánru, kterou je vedle univerza Anne Rice svět Charlaine Harrisové a jejích The Southern Vampire Mysteries / The Sookie Stackhouse Novels.(5.6.2014)

• - V závěrečných titulkách se objevuje výzva ke koupi známek a dluhopisů, k podpoře amerického válečného rozpočtu. (Dreadd)

• - Když se hrabě Alucard blíží k pokoji plukovníka Caldwella odráží se v zrcadle na chodbě. (liquido26)

• - Pracovní název filmu, podobně jako u mnoha dalších snímků společnosti Universal, zněl "Destiny" (Osud). (liquido26)