Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tajemný hrabě Alucard (Lon Chaney Jr.) přijíždí na americkou plantáž, aby se zde oženil s Katherine (Louise Allbritton), dcerou bohatého obchodníka. Jeho žena a on mají plán stát se upíry a být spolu navěky. Katherinin snoubenec na to však přijde a rozhodne se Alucarda zničit. (ČSFD)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Strašné. Lon Chaney, potom čo bravúrne stvárnil vlčieho muža a dôstojne prebral žezlo Frankensteinovho monštra po Borisovi Karloffovi, sa zapísal do dejín aj prevedením poslednej zo svätej trojice universalovských monštier - Draculu. Bohužiaľ Lon na plnej čiare svoj boj s postavou prehral. Nielen, že mu nesedia fúziky, ale najmä jeho starý smutný pohľad sedí na melancholické stvorenia ako vlčí muž či monštrum a nie na dravého, vášnivého a hrozivého Draculu. Chaney je ale len vrcholom ľadovca. Samotným problémom je už triviálny dej, mdlá hudba a minimum atmosféry (oceniť treba fajn hmlisté močariská v závere). Jedna z najhorších universaloviek, úpadok v najčistejšom prevedení. ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

Atmosférický sice tenhle film není, ale rozhodně jsem se nenudil. Drákula tady totiž hraje až druhé housle a Lon Chaney mu dává tolik charismatu, kolik se od něj očekává. Máme tu totiž ještě jednoho mnohem většího zmetka, na kterého je i transylvánský hrabě krátký. Autoři si pohráli s nasvícením scén a s různými stínovými efekty, které ze začátku vypadají moc hezky hlavně v momentech, kdy se objevují upíři. A vůbec zhmotňování upírů, jejich proměna v mlhu nebo netopýra, jsou na svou dobu natočeny sympaticky efektně. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Ano, je to brak, ale aspoň to není jako brak natočené. Jsem navíc asi jeden z mála, kterým se Lon Chaney v hlavní úloze líbil, protože jeho herectví bylo tak nejednoznačné, až si člověk říkal, jestli tenhle Alucard (och, jak mazaný pseudonym, setkal jsem se s ním už v Drákulovi roku 72´) bude opravdu skrznaskrz záporný, nebo jestli to nakonec nebude jinak. A já myslím, že to nakonec jinak bylo, protože na film se dá dívat i jako na velmi tragickou, naruby obrácenou romanci v hlavní roli s upírem a jeho nevěstou, kterým nepřáli američtí plantážníci. Jestli to tak tvůrci zamýšleli, je jiná věc. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Film, stojici mimo klasickou radu horroru od Universalu, vypravi o Draculove prijezdu do Ameriky, protoze v Rumunsku uz je populace oslabena a vymirajici. Cele je to pomerne nudne a neatmosfericke a Lon Chaney jr. v roli Alucarda (Draculi), nikoli jeho syna, ten se tu nevyskytuje, sice neni tak hroznej jako Carradine, ale k Lugosimu se ani nepriblizuje. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Oproti Draculovi a Draculově dceři vyloženě slabé, už jenom pro ten nesmyslný cast Chaneye Jr., ale na druhou stranu Louise Allbritton má cosi do sebe jako nemrtvá nevěsta a spojení draculovského mýtu s plantážemi na americkém jihu, to už vytváří základ pro budoucí odnož žánru, kterou je vedle univerza Anne Rice svět Charlaine Harrisové a jejích The Southern Vampire Mysteries / The Sookie Stackhouse Novels. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (8)

  • Jedná se o první snímek, ve kterém se proměna z netopýra na člověka objevuje přímo na plátně. Dříve to neumožňovaly technické důvody. (Dreadd)
  • Když se hrabě Alucard blíží k pokoji plukovníka Caldwella odráží se v zrcadle na chodbě. (liquido26)
  • Pracovní název filmu, podobně jako u mnoha dalších snímků společnosti Universal, zněl "Destiny" (Osud). (liquido26)

Reklama

Reklama