Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vše, čeho se dopustíte, ovlivňuje váš příští život. A pokud jste někoho milovali ve starém Římě, lze předpokládat, že v budoucnosti, třeba o dva tisíce let později, na sebe znovu narazíte.. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Claude Lelouch miluje film! A práve to mi je na ňom nesmierne sympatické a práve to cítiť prakticky z každého záberu tohto epického dielka, ktoré ani náhodou nepodlieha potrebám typického komerčného diváka, ale je fajnšmekerskou delikateskou. Vhodne a elegantne sa tu snúbi viacero rovín do jedného zmysluplného celku. Krásny Príbeh je dramatický, historický, filozofický, romantický, fantasy, fatalistický, poetický...to všetko obalené do originálneho francúzskeho pozlátka. Len tá stopáž je skutočne "vražedná"...:) ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Claude Lelouch musí mít filmy a jejich natáčení opravdu rád, protože se do jejich výroby zakousne tak, že neví, kdy přestat. Tříhodinový snímek není v jeho podání žádnou výjimkou, ale spíš standardem. Velice rád zahrnuje plátno množstvím postav a jeho díla připomínají obvykle složitou skládačku, ve které se není jednoduché vyznat. Nejinak je tomu i v tomto případě. Režisér využívá staré legendy o Kristovi, vrací se na počátek našeho letopočtu, aby vzápětí přeskakoval do současnosti a líčil příběh novodobého Ježíše v podání francouzského Roma. Jeho osud kombinuje s paralelním příběhem několika dalších postav, které mají bez výjimky svůj předobraz ve společnících Ježíše Krista. Divák může sledovat osudy dvou rozpustilých zlodějek, nešťastně zamilovaného policisty, naivní učitelky a řady dalších postaviček, které se pozoruhodně kříží a nakonec k sobě najdou cestu. I když některé scény jsou, jak je u Lelouche zvykem, poněkud delší než by měly, všechno bohatě vynahrazuje Lelouchova originalita, výborná kamera, herecké obsazení a herecké výkony. Krásný příběh je film o lásce a jejích podobách. Celkový dojem: 80 %. I když jsem tomu nevěřil, protože film měl tradičně pomalejší rozjezd, nakonec mě Lelouchův příběh dokázal strhnout. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak tohle nebyl krasny pribeh ani omylem, spis sracka jak hovado. Film sleduje zrejme osudy nekolika lidi, ktery se tak poruznu propletaj, kazdou chvily jim jde o neco jinyho, furt naky podivny situace, ktery na sebe ani nak zvlast nenavazujou, naprostej zmatek a do toho sem tam povedena scena z historie. I kdyz jsem cekal neco jinyho, tak bych prekous, ze film je uplne jinej, ale to, ze krome tech par slusnejch scen a uchazejicich hercu je vse ostatni naprosto na hovno uz neprekousnu. No a vrchol vseho je naprosto nehorazne prestrelena stopaz, ze sem film musel koukat nadvakrat. Ale myslim, ze by mi prisel jako sracka i pri 80 minutovy stopazi. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Claude Lelouche zůstává i dnes příkladem "nemilosrdného" autorského filmového přístupu, který svou vizi divákovi opravdu neulehčí. Hledání skutečného, plného života, zřejmě nejvlastnější Lelouchovo životní téma, tu na sebe bere biblizující podobu osvěženou symbolem včely prolnuté ježíšovským zázrakem; svérázný indikátor kvality slouží jako východisko pro hledání smyslu života ve společnosti počátku devadesátých let minulého století. Vznosné téma sestupuje doslova na zem, do života všedních lidí, jejichž osudy jsou vyšperkovány nevšedními životními zvraty. Rád bych se mýlil, ale klíčová dvojice filmu, cikán Ježíš a sličná zlodějka Beatrice Dalle je ne dost dobře zachycena; jsou nebo mají být vyvoleným párem od dětských let, ale zhruba roční Ježíšovo věznění a dalších maximálně 3-5 let života je má změnit natolik, že ztrácejí navzájem kontakt a při dalším setkání se nepoznají (naopak relativně bez potíží poznává Ježíš po desetiletích svého cyklistického otce). Podobných, již ne tolik zřetelných sporných míst je v rozsáhlém filmu hned několik. PŘÍBĚH je i tak nadprůměrným dílem; stejně jisté však je, že Lelouch již natočil díla zralejší a propracovanější. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Férovost zapichování něčeho do bezbrannýho býka je asi stejná jako pověstná cikánská férovka (tři čtyři ozbrojení Romídci na jednoho neozbrojenýho, ale o to víc překvapenýho bílýho). Než se dostanete alespoň k náznaku srozumitelnosti, uteče dobrá hodina. Nejhorší mnou viděný Lelouch, a ačkoliv mi ještě z jeho díla zbývá nakoukat hodně, rozhodně ho nic "nepřekoná". Začátek a veškeré "římanské" scény vyhodit, autory hudby popravit (nikdy bych nevěřil, jak můžou být Gipsy Kings nesnesitelní) a režisérovi dát medaily, pokud prokáže, že se v tom scénáři alespoň orientačně dokázal vyznat (sázím se, že nedokázal, a výsledek tomu odpovídá). Za dabing se na Vapet nedá zlobit, je tradičně katastrofální, takže bez překvapení. Ježíši, tohle ale byla hovadina, tříhodinová hovadina. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Toreadorku, do které se postava Ježíše (Gérard Lanvin) zamilovala, ztvárnila skutečná toreadorka, respektive rejoneadorka, Marie Sara. Ve filmu vystupovala se svým civilním jménem. (MrHousenka)

Související novinky

Zemřel herec Charles Gérard

Zemřel herec Charles Gérard

20.09.2019

Ve věku 92 let zemřel francouzský herec Charles Gérard. Gérard patřil mezi oblíbené spolupracovníky režiséra Claudea Leloucha (Dobrodružství je dobrodružství) a byl také blízkým přítelem herce Jean… (více)

Reklama

Reklama