poster

Krásný příběh

 • francouzský

  La belle histoire

 • anglický

  Beautiful Story, The

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

Francie, 1992, 210 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  **

  Nemam rad Claude Leloucha. A asi takto : stural som sa v tom hovne /teda pardon, "filme"/ asi polhodinu a skumal som z roznych uhlov pohladu, ktore casti toho vykalu su mi viac sympaticke, pripadne menej smrdia. Nic take som vsak nenasiel, ale dosiel som na jedno : Vykal ostane furt len vykalom! 15 %(8.11.2014)

 • Idego
  ****

  Mé první setkání s Lelouchem nedopadlo tak skvěle, jak jsem předpokládal. Český název filmu sice povahu příběhu plně vystihuje - je opravdu krásný - ale nesedl mi styl, kterým je vyprávěn. Je to takové nemastné neslané a s přihlédnutím ke stopáži se vůbec nedivím, že jsem chtěl film už v první hodině vypnout. Odolal jsem a snažil se přijít jeho stylu na chuť. To se sice nepovedlo, ale aspoň mi přestal jít na nervy. Ve výsledku mi tedy vychází průměrný film, kterému nejvíc škodí jeho délka. Možná by to chtělo druhou projekci, abych se do něj dokázal opravdu ponořit, ale obávám se, že k tomu se ještě hodně dlouho neodhodlám... EDIT Nedávno jsem si na Belle histoire vzpomněl a uvědomil jsem si, že jsem se mu na poprvé pořádně neotevřel. Jednoduše aniž bych ho viděl podruhé, změnil jsem názor. Rozležel se mi v hlavě a to co si pamatuju se mi velice líbí. Proto zvyšuji hodnocení na 4* a kdo ví, třeba si někdy vyhradím 3,5 hodiny a poupravím si názor ještě více :)(8.3.2008)

 • B!shop
  *

  Tak tohle nebyl krasny pribeh ani omylem, spis sracka jak hovado. Film sleduje zrejme osudy nekolika lidi, ktery se tak poruznu propletaj, kazdou chvily jim jde o neco jinyho, furt naky podivny situace, ktery na sebe ani nak zvlast nenavazujou, naprostej zmatek a do toho sem tam povedena scena z historie. I kdyz jsem cekal neco jinyho, tak bych prekous, ze film je uplne jinej, ale to, ze krome tech par slusnejch scen a uchazejicich hercu je vse ostatni naprosto na hovno uz neprekousnu. No a vrchol vseho je naprosto nehorazne prestrelena stopaz, ze sem film musel koukat nadvakrat. Ale myslim, ze by mi prisel jako sracka i pri 80 minutovy stopazi.(10.3.2008)

 • gudaulin
  ****

  Claude Lelouch musí mít filmy a jejich natáčení opravdu rád, protože se do jejich výroby zakousne tak, že neví, kdy přestat. Tříhodinový snímek není v jeho podání žádnou výjimkou, ale spíš standardem. Velice rád zahrnuje plátno množstvím postav a jeho díla připomínají obvykle složitou skládačku, ve které se není jednoduché vyznat. Nejinak je tomu i v tomto případě. Režisér využívá staré legendy o Kristovi, vrací se na počátek našeho letopočtu, aby vzápětí přeskakoval do současnosti a líčil příběh novodobého Ježíše v podání francouzského Roma. Jeho osud kombinuje s paralelním příběhem několika dalších postav, které mají bez výjimky svůj předobraz ve společnících Ježíše Krista. Divák může sledovat osudy dvou rozpustilých zlodějek, nešťastně zamilovaného policisty, naivní učitelky a řady dalších postaviček, které se pozoruhodně kříží a nakonec k sobě najdou cestu. I když některé scény jsou, jak je u Lelouche zvykem, poněkud delší než by měly, všechno bohatě vynahrazuje Lelouchova originalita, výborná kamera, herecké obsazení a herecké výkony. Krásný příběh je film o lásce a jejích podobách. Celkový dojem: 80 %. I když jsem tomu nevěřil, protože film měl tradičně pomalejší rozjezd, nakonec mě Lelouchův příběh dokázal strhnout.(22.10.2009)

 • sportovec
  ****

  Claude Lelouche zůstává i dnes příkladem "nemilosrdného" autorského filmového přístupu, který svou vizi divákovi opravdu neulehčí. Hledání skutečného, plného života, zřejmě nejvlastnější Lelouchovo životní téma, tu na sebe bere biblizující podobu osvěženou symbolem včely prolnuté ježíšovským zázrakem; svérázný indikátor kvality slouží jako východisko pro hledání smyslu života ve společnosti počátku devadesátých let minulého století. Vznosné téma sestupuje doslova na zem, do života všedních lidí, jejichž osudy jsou vyšperkovány nevšedními životními zvraty. Rád bych se mýlil, ale klíčová dvojice filmu, cikán Ježíš a sličná zlodějka Beatrice Dalle je ne dost dobře zachycena; jsou nebo mají být vyvoleným párem od dětských let, ale zhruba roční Ježíšovo věznění a dalších maximálně 3-5 let života je má změnit natolik, že ztrácejí navzájem kontakt a při dalším setkání se nepoznají (naopak relativně bez potíží poznává Ježíš po desetiletích svého cyklistického otce). Podobných, již ne tolik zřetelných sporných míst je v rozsáhlém filmu hned několik. PŘÍBĚH je i tak nadprůměrným dílem; stejně jisté však je, že Lelouch již natočil díla zralejší a propracovanější.(17.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace