Vzhledem k tomu, že už nevím co, dal sem šanci tomuhle. Už od prvních ukázek mi to přišlo blbý... A první reakce, že se Ridley Scott úplně zbláznil, mi teda naznačili, že o tohle se zajímat nebudu. Ale jak už sem psal, když už nevíš co by ..😅 Zkusil sem první díl. No nic moc. Zkusil sem druhej. No, jako něco na tom je. Zkusil sem třetí, čtvrtej.. POČKEJ? Mě to baví! Ale jako prase! Úplně jsem se pohltil do toho světa, kterej občas, na začátku a na konci, je docela bizár. Ale je to fakt čistokrevný sci-fi s kapkou dramatu. A teď, po konci první série, sem strašně zmatenej. Očividně to je něco, co nesmím napsat, protože je to spoiler jak prase. Na netu je ale vyjádření Scotta, že to to něco není, že je to jen “náhoda”. A zároveň tu máme i spoustu teorií, že to to něco určitě je, ale nechávají si potvrzení na později. No, díkybohu za to, že bude druhá série. Tohle totiž chceš vidět.(25.11.2020)

Ambiciózny sci-fi seriál, ktorý nestavia na akcii, ale naopak sa snaží byť tak pomalý, ako to len ide. Atmosféra je celkom vydarená, striedajú sa nám tu čisto béčkové scény, masky a kostýmy s tými špičkovými, až má človek dojem, že každý diel mal radšej točiť jeden režisér. Postavy sú viac menej všetky nesympatické, či išlo o zámer, alebo ide len skrátka o zhodu okolností a môj vkus, nedokážem presne posúdiť. Bohužiaľ však ide o seriál založený na viacerých inšpiračných zdrojoch, ktorý si podľa mňa behom desiatich častí nedokázal poriadne obhájiť vlastnú existenciu. Odpovede možno dostaneme v ďalšej sérii, vďaka ktorej by sa aj tá prvá mohla nakoniec ukázať ako vydarená.(7.10.2020)

• Gurtha

Měla bych dát alespoň 3*, ty jsou pro mne ale znakem průměrnosti, což je přesný opak tohoto seriálu, který mě v prvních dílech plnil nadšením a obdivem. Postupem času se z něj ale stala nablýskaná matrioska – jak tvůrci stále otvírali nová a stále šílenější témata, která nechávala zapomenout dosavadním otázkám pro jejich nepodstatnost. Definitivní ránu tomu zasadil poslední díl, který zcela obrací dosavadní děj a z devíti hodin napětí tvoří jen velice dlouhý prequel k něčemu, co teprve přijde. Co to bude netuším a vězte, že mě to ani nezajímá.(4.10.2020)

• warrenur

Slaby priemer, ktory, az na sceny ked sa "matka" premeni na nekromancera posobi dost lacno. Cas medzi tymito scenami sa vyplna len socialnymi rozhovormi medzi detmi a androidmi. Ano, obcas su zaujimave, vacsinou vsak dost nudia. Ocakavania som mal znacne, z dovodu, ze mnoho ludi tvrdilo, ze ma tento film nieco spolocne z Prometheom....NEMA. Rozhodne ziadna z epizod, ktore som videl by som sa neodvazil k nemu prirovnat. Okrem piatej, nadpriemernej epizody, som ako divak pri kazdej dalsej ocakaval nieco...chytlave a nedockal som sa. Ako celok slaby priemer s mizernym zaverecnymi dielom. Samozrejme z mojho pohladu. Neodporucam. Ak pride druha seria, uvidim, ci zmenia sceneriu a nebude to vyzerat ako nudna TV inscenacia s biednymi kulisami.(11.10.2020)

• DoubleJack

První půlka seriálu byla sice utahaná, ale vlastně relativně fajn. Expozice byly pěkné a základní myšlenka příběhu docela zajímavá. Celou dobu jsem se těšil, že právě pomalé budování děje, poskytne silnější základy druhé polovině, která vygraduje v něco nezapomenutelného! ...mno... a ono ne... Pokud už v první polovině série byly nelogičnosti, pak vězte, že to lepší určitě nebude. Na řadu chytlavých mystérií planety se tak nějak zapomnělo odpovědět a samotné finále mě nadchlo asi tak, jako závod důchodců na koloběžkách. Druhou řadu si nechám asi ujít...(3.10.2020)