Epizody(10)

majec4

Zo zaciatku, ked casti reziruje Scott je to velmi dobre. Hlavne prva cast bola fakt super. Udialo sa toho poriadne vela. Jednotlive casti hodnotim celkom vysoko, ale ako celok ma to zatial velmi nepresvedcilo. O co tam kua naozaj ide? Nemam rad, ked na konci serie clovek vlastne ani netusi co bude dalej.  Atmosferu to ma zaujimavu, zo zaciatku mi to prislo prilis nabozenske, ale zvykol som si. Je to trochu zvlastny serial, dost osobity, nelutujem ze som sa pustil do toho, len rovno by to chcelo dve serie. ()

Vabr

Super seriál a za mě to byl konečně z tý hromady dnešních nudných, mainstreamových a nezajímavých seriálu nějaký klenot hlavně díky svému velikému potenciálu, využití a originality. Matka působí vážně děsivě. Dokonce i já za obrazovkou jsem z ní měl zezačátku strach. Apokalypsa na Zemi, která se stala, zní hrůzostrašně a zajímavě. Konečně ten tok, který tam dali dává smysl a není to jako v jiných filmech nebo seriálech, kde je nějaká šílená apokalyptická budoucnost už v roce 2030. Rozhodně bych rád o tom i nadále uslyšel. Dobrý je taky vývoj postav a to, komu v dané fázi seriálu fandíte, protože se hezky pozvolně proměňoval můj strach z andoridky a fandění lidem k neutralitě až nakonec k fandění té andoridky, ze které jsem měl na začátku série pupínky po celým těle. Mary a Marcus jsou za mě hrozně originální a zajímavá ústřední dvojka, kterou jsem za dlouhou dobu viděl. Moc se mi líbí jejich vztah, myšlení a cíle. Jinak, všichni herci hrajou dobře, a to i ti dětští, kteří nejsou překvapivě otravní, ale působí reálným dojmem. Líbí se mi i zasazení na skutečnou planetu Kepler-22b a jako dobrá lokace zní tropický pás. Teď přejdu více k tomu, jak se seriál v průběhu měnil. Velkou škodou je, že Ridley Scott režíroval jen první dva díly, který jsou absolutní vrchol. Je mi to celkem líto, protože vidím, jak bych tomu nasadil 5 hvězd, kdyby to celé dělal on, a k tomu by se to stalo mým nejoblíbenějším seriálem. Každopádně, přesto je seriál povedený. Avšak by mohl být na tom o něco lépe (možná i dokonce na 5 hvězdách), kdyby se do toho nemotal břídil Luke Scott, který neumí vůbec točit. Bohužel je to syn Ridleyho Scotta, a tak mi je jasné, že ho tu nechá i nadále. Jeho díly nemají vůbec ten vibe, který mají ostatní díly, dělá rychlý střih, což způsobuje to, že nenastává atmosféra, která by měla, postavy nerozvíjí a jeho díly jsou o ničem a často přeplácané a nesmyslné. Zvlášť poslední díl, který je úplný dno. Pak mi to přijde jako by si mezi sebou všichni ostatní režiséři mimo Ridleyho Scotta přehazovali horkou bramboru a jedině Lukovi vždycky upadne. Do posledního dílu totiž ten de*il nasázel neuvěřitelnou kupu nových nebo nevysvětlených věcí, že mě fakt zajímá, jestli se v tom vymáchá on nebo to nechá na někom jiným. Na jednu stranu by bylo dobře, kdyby se v tom on sám vymáchal, ale na druhou ne, protože by jeho vysvětlení určitě nedávalo smysl a ještě by k tomu přidělal tunu dalších nelogičností nebo nových. A kdyby se v jeho blitkách vymáchal nějakej chudák, tak by si z toho Luke nic nevzal (naopak by v podobných dílech mohl klidně pokračovat) a sám jinej režisér by to mohl taky špatně vysvětlit, protože vysvětlit tolik věcí je sakra oříšek. Určitě budu rád, pokud Luka Scotta vyškrtnou, ale jak jsem říkal, podle mě to neudělají, protože to je jeho syn. No nic, přejdu raději k jiným (schopnějším) režisérům. Sergio Mimica-Gezzan by si podle mě mohl když už místo Ridleyho Scotta vzít celý seriál na starost taky a byl bych hodně spokojenej. Hlavně se zaměřil na vývoj postav a jejich charakteru, nějaké minulosti a jeho díly byly dobře dramatické, takže on a Ridley Scott to zvládají peckově. Dobrý by taky bylo, kdyby měl třeba 5 dílů Ridley a dalších 5 Sergio. Bylo by to zajímavý. Gabassi fajn, ale jeho díly nebyly nějak mimořádně udělaný, prostě v pořádku. A nakonec Hawes, který tu byl jen jednou. Ten se podle mě zaměřil spíš na akci a násilí, které taky bylo v pohodě. Celek seriálu je za mě hodně dobrý a postavy jsou vážně originální a velice snadno si je oblíbíte, protože jsou suprově vykreslený. Jen teda velké mínus za Luka Scotta a jeho nesmyslný konec. Na druhou stranu toho hada na konci trochu oceňuju, protože by to mohlo být zajímavé propojení s Prometheem, ale záleží, jak to vymyslí, protože já sám nad tím na procházce s bráchou hodně uvažoval a vždycky nám tam něco nesedělo. Super intro se super znělkou (kterou si často pouštím) i soundtrackem působící správným vážným a dramatickým dojmem. Jsem rád, že flashbacky neplýtvají a jsou vždycky něčím hodně zajímavý a přínosný (ne tak jako u Ztracených). Jinak, na mě seriál neustále působí takovým nešťastným nádechem, protože kdyby takováhle měla být budoucnost, tak by to bylo hrozně smutný. Trochu nelogický je vývoj androidů, protože tak kolem 7. nebo 8. dílu se začínají chovat trochu víc jako lidi a v posledním díle to i vypadá, jako by Matka neměla daleko k pláči. Zakomponované náboženství se mi líbí a jeho použití do různých dějových zvratů nebo slovných přeřeků je občas dost intenzivní. Vyhodnocení: Luke Scott je u mě cancelled () (méně) (více)

Rocky88

První série je bohužel něco jako trailer na sérii další a následující (?), že kterých se vlastně vyklube prequel k POZOR SPOILER k Prometheovi? Engineer v posledním díle byl totiž jasnej, stejně jako mlíko androidů a Matka a Otec. Osobně by mi to ani nevadilo, jen mi do toho nezapadá ta válka na Zemi. KONEC SPOILERU. Témata ohledně náboženství, válek, citů androidů a dalších jsou tu tak nějak nevytěžená, postavy kromě Matky a Otce jsou tu k prdu, o planetě se nedozvíme nic a kromě jednoho dílu je tu spousta zbytečné vaty. Jsem z toho seriálu zmatený, takže dám i zmatené hodnocení. ()

ilemas

Přehodnoceno po shlédnutí druhé série. Druhá řada  je po vizuální stránce lepší a akčnější, ale mění se v naprostou hloupost. První řada byla taková temnější, nejde o to, že divák ani nechápe o co tam jde, ale závěr druhé řady mě přišel na dobrou sci-fi hodně ujetý co bych řadil spíše do fantasy až do comiksu. ()

Gulde

Závěr série tedy zklamal a poněkud mi pokazil vnímání jinak dobře se rozvíjejícího děje. Mám trochu obavy, že se z toho teď stane chaotická změť se snahou se za každou cenu odlišit, ale nebudu soudit předčasně. Rád bych ale ve druhé sérii viděl mnohem více prostoru věnovaného té válce co se odehrávala na Zemi - tam je ve svý podstatě brutálně velkej potenciál. ()