Po konfrontaci s Marcusem a skupinou přeživších lidí přivede Matka pět z jejich dětí narozených na Zemi - Tempest, Paula, Huntera, Holly a Vitu – do osady. Zatímco se spolu s Otcem pomáhá nově příchozím přizpůsobit novému životu, osamocený Marcus bojuje o přežití na planetě Kepler-22b. Campion se snaží být svým novým přátelům k dispozici, ale začíná pochybovat o Matčiných úmyslech. (HBO Europe)

warrenur

Zaujimava apokalypticka vizia toho, ako sa v arche, zo stadiona, zbytky ludstva vydaju na "cestu". Ale vanul z toho dost naivny predpoklad. Archa z verejneho miesta, kde miesto nie je iste? ...meh Zato cast venovana Matke a Otcovi bola uz o cosi lepsia. "Hm-kacka" pri zaverecnych titulkoch sa mi pacila. Opat..zvlastne. Nemozem tomu akosi prist na chut. Sala z toho akasi amatercina. Slabsi priemer. ()

classic

„Vychovaný vlkmi” , druhá epizóda, s názvom Pentagram, začína v Bostone, v roku 2145, t . j. vo vystrihnutej sekvencii, ako z prvotriedneho, apokalyptického sci-fi, neradostnej budúcnosti, plnej všelijakého digitálneho chaosu, no i napriek tomu, si dvaja elitní vojaci Caleb a Mary dokážu zachovať naprosto čistú hlavu, pretože práve natrafili na zdravotníckeho androida Alberta, triedy A, ktorý im dopomôže k plastickej chirurgii, čím narýchlo získavajú i veľmi potrebné identity na prežitie - Marcusa a Sue, pričom taktiež nemajú na žiadny iný výber, keďže musia odstrániť i svoje originály, zároveň sa dozvedajú, že majú syna Paula, a tak tým pádom sa bez problémov dostávajú aj na vytúženú "ARCHU" , vďaka ktorej môžu odletieť a pomýšľať na nové zajtrajšky... To je v podstate celý úvod, kedy aktuálna prítomnosť sa ešte posúva o nejakých 13 rokov dopredu na Kepler-22b, a to za ekologickými aktivistami Matkou, Campionom, piatimi, ďalšími deckami, ale i za Otcom, ktorý sa opäť prebral k životu, lebo dostal nainštalovaný procesor... / Zaznamenávam trochu menší pokles kvality, ale aj tak som zatiaľ nanajvýš spokojný, ako už hádam dávno nie ? Je to vizuálne naozaj pestré a atmosfericky dusné, že postavy ani nemajú čas na "hluché miesta" , a tak sa je na čo vždy pozerať. Pochválim úvodné titulky. Je to asi záležitosť pre náročnejšieho diváka ? ()

Anderton

Presne také úvody, aký poskytla aj sekvencia z Bostonu vzdialenej budúcnosti, mám rád. Dozvedáme sa postupne, ako vyzerá, či vyzeral, okolitý svet, v tomto prípade, ako to vyzeralo na Zemi pred udalosťami zasadenými do "súčasnosti" v rámci seriálu. Aj na planétke sa ale odohrávajú zaujímavé veci, i keď to zaujímavejšie a akčnejšie nás asi ešte len čaká. ()

tron

Veľmi zvláštny, nie zlý, ale značne čudný seriál. Zaujíma vás, čo sa bude diať ďalej, ale pritom je to miestami riadna konina, niekedy si musíte trištvrte vecí domýšľať namiesto scenáristu a niektoré scény sú tak wtf, až padáte z gauča. Na druhej strane herci sú fajn (najmä Amanda Collin fakt dobre zahrala bizarnú rolu "psychicky narušenej androidky") a niektoré scény super. Ridley Scott chvíľu nudí a potom je divný, ale práve keď to začnete vzdávať, tak príde s hlboko ľudskou scénou, po ktorej mu opäť dáte šancu. ()

kudryj

Zatím, to dává smysl a i když tempo není nijak zběsilé, dusná atmosféra kterou zatím měli oba díly mě baví víc, než kdyby tu bylo tisíce mrtvol. Tentokrát mi ani nevadí, náboženská stránka věci, vyskytuje se tam minimálně a pokud seriál udrží nastavenou laťku a vyhne se přílišnému sanctus spiritus blábolu, bude to velká pecka. ()