Pentagram (S01E02) (epizoda)

Dariusz Wolski

Ben Frost

Jon Kuyper

Scénografie:

Chris Seagers, Maria Labuschagne (set dekoratér), Caroline Walker (set dekoratér)

Kostýmy:

Kate Carin
  • thorium232

Mmmmkey... Takže tu máme psychopatického vraždiaceho androida, ktorý je nezdravo fixovaný na deti a potom tu máme obrí kult náboženských fanatikov, ktorý sú z ničoho nič najpokrokovejší onanisti v celom vesmíre....Ten fet čo teraz berú tam v tých kaliforniách by mali nejak regulovať, lebo čo je moc to je moc. Nedáva to zmysel. Ono je prd platné, keď máš rozpočet, ľudí a vycibrený cit pre obraz, keď príbeh, ktorý je nosnou myšlienkou celej tej filmovej veci, je úplne nelogický a nezmyselný. Pritom nápad spraviť archu a do toho švacnúť nejakého super mordovacieho robota neznel zle... škoda...(6.9.2020)

Zatím, to dává smysl a i když tempo není nijak zběsilé, dusná atmosféra kterou zatím měli oba díly mě baví víc, než kdyby tu bylo tisíce mrtvol. Tentokrát mi ani nevadí, náboženská stránka věci, vyskytuje se tam minimálně a pokud seriál udrží nastavenou laťku a vyhne se přílišnému sanctus spiritus blábolu, bude to velká pecka.(6.9.2020)

„Vychovaný vlkmi” , druhá epizóda, s názvom Pentagram, začína v Bostone, v roku 2145, t . j. vo vystrihnutej sekvencii, ako z prvotriedneho, apokalyptického sci-fi, neradostnej budúcnosti, plnej všelijakého digitálneho chaosu, no i napriek tomu, si dvaja elitní vojaci Caleb a Mary dokážu zachovať naprosto čistú hlavu, pretože práve natrafili na zdravotníckeho androida Alberta, triedy A, ktorý im dopomôže k plastickej chirurgii, čím narýchlo získavajú i veľmi potrebné identity na prežitie - Marcusa a Sue, pričom taktiež nemajú na žiadny iný výber, keďže musia odstrániť i svoje originály, zároveň sa dozvedajú, že majú syna Paula, a tak tým pádom sa bez problémov dostávajú aj na vytúženú "ARCHU" , vďaka ktorej môžu odletieť a pomýšľať na nové zajtrajšky... To je v podstate celý úvod, kedy aktuálna prítomnosť sa ešte posúva o nejakých 13 rokov dopredu na Kepler-22b, a to za ekologickými aktivistami Matkou, Campionom, piatimi, ďalšími deckami, ale i za Otcom, ktorý sa opäť prebral k životu, lebo dostal nainštalovaný procesor... / Zaznamenávam trochu menší pokles kvality, ale aj tak som zatiaľ nanajvýš spokojný, ako už hádam dávno nie ? Je to vizuálne naozaj pestré a atmosfericky dusné, že postavy ani nemajú čas na "hluché miesta" , a tak sa je na čo vždy pozerať. Pochválim úvodné titulky. Je to asi záležitosť pre náročnejšieho diváka ?(7.9.2020)

Zaujimava apokalypticka vizia toho, ako sa v arche, zo stadiona, zbytky ludstva vydaju na "cestu". Ale vanul z toho dost naivny predpoklad. Archa z verejneho miesta, kde miesto nie je iste? ...meh Zato cast venovana Matke a Otcovi bola uz o cosi lepsia. "Hm-kacka" pri zaverecnych titulkoch sa mi pacila. Opat..zvlastne. Nemozem tomu akosi prist na chut. Sala z toho akasi amatercina. Slabsi priemer.(4.9.2020)

Presne také úvody, aký poskytla aj sekvencia z Bostonu vzdialenej budúcnosti, mám rád. Dozvedáme sa postupne, ako vyzerá, či vyzeral, okolitý svet, v tomto prípade, ako to vyzeralo na Zemi pred udalosťami zasadenými do "súčasnosti" v rámci seriálu. Aj na planétke sa ale odohrávajú zaujímavé veci, i keď to zaujímavejšie a akčnejšie nás asi ešte len čaká.(29.9.2020)