jezurka42

Bojím sa. Nikdy nezapomenu na ten den, kdy jsem tuto hru měla možnost zhlédnout v Bratislavě. Nečekala jsem nic a dostala jsem všechno. To byl koncert každého přítomného herce, všech osobností Slovenského národného divadla, generace starých a mladých, zkušených a zelenáčů, pesimistů, optimistů i všech těch, co stojí mezi nimi. Barbaři našich zemí, spojte své síly při úpadku nejen jednoho impéria, nejen jedné společnosti, ale celého lidstva. Protože možná to bude bolet, možná se nám celá ta situace zhnusí, ale vždy tu bude možnost, že po dlouho přetrvávající bouřce plné blesků, silného větru a studeného deště přeci jen vysvitne slunko. Kdo ví, kdo z nás ho uvidí, a kdo již bude šest stop pod zemí. Kdo ví, jestli přitom bude i takový ansámbl, jaký jsem mohla pozorovat po dobu těch dvou dlouhých a přitom tak strašně krátkých hodin. Žal, již podruhé a opět naposled byla zde hra, ve které se fikce slévá s realitou a je jí brutálně vyhubena. Strach a hrůza bude provázet dny další, následující, dokud nenastane úplné ticho. Vďaka. ()

rivah

Ten, kdo nezná předlohu, tj. filmy Denyse Arcanda Úpadek amerického impéria a Invaze barbarů, může být hrou silněji osloven. Avšak oba filmy jsou umělecky přesvědčivější než tato hra. ()