poster

Země a krev

 • Francie

  La Terre et le sang

 • anglický

  Earth and Blood

Akční / Drama / Krimi / Thriller

Francie / Belgie, 2020, 80 min

Režie:

Julien Leclercq

Producenti:

Julien Madon

Scénografie:

Bart Van Loo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Říkal jsem si, to bude paráda. Pila plná zaměstnaných trestanců a přijede drogová mafie. To bude akce. Pily řezající těla, valící se klády...masakr. Vše ale dopadlo úplně jinak. Trapné akce a ke všemu hluchoněmá kráva, která celý život žije v lese a nemá žádnou kondičku, neumí používat zbraň a ke všemu je šeredná jako její fotr.(19.4.2020)

 • Remivsremi
  ***

  Heist, který nedopadne podle plánu. Pár drogových dealerů a jejich snaha navzájem se podrazit. Plus skrýš, jejíž pán si narukuje právo na sebeobranu. Aneb, když jste na špatném místě ve špatný čas, ale nepoděláte se z toho a řešení vezmete pevně do svých rukou. A zanecháte za sebou řádně krvavou stopu a pár těl nepotřebných grázlů. Dosaďte k tomu temný až skandinávsky deprimující vizuál a vyjde z toho příjemná řežničina. 60%(20.4.2020)

 • mzss1
  *

  (20%) Earth and Blood – opravdu divný název filmu a ještě divnější je jeho obsah. Proč to ale okecávat? Tohle se od Netflixu vůbec nepovedlo. Nejen, že je to velká nuda …. Je to také dost chladné, postavami unuděné a bez žádného děje či charismatických postav …. Ještě tak zpočátku se tu seznamujeme s rádoby hlavním hrdinou – nějaký ten nástřel jeho osoby, osudu atd tu je, ale pak už není o co stát. Najde se tu pár vyvražďovacích scének, které ani za pozornost nestojí. Nějaká ta uřízlá ruka na pile, zaseknutí sekery do těla protivníka atd. Herci, resp. neherci – to též nebyl pěkný pohled na ně. Chápu, že je to nízkorozpočtové, ale i tak je to naprostá zbytečnost. A to má tento skvost bez závěrečných titulků cca jen 75 min a jak to bylo dlouhé ….(23.4.2020)

 • Lacike
  *

  Umierajúci majiteľ píli vs. banda zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou, ktorí si prišli pre svoj matroš, ktorý tam pre nich schovával jeden z robotníkov píli. Nastane peklo. Peklo nudy pre diváka. Aj keď sem tam k nejakému výstrelu alebo drobnej akčnej scéne dôjde, tak je to nuda k posrání. Charaktery sú tiež natoľko nezáživné, že vám budú u prdele. Takže čo pochváliť? Krátku stopáž? Mal som pocit, že to trvá tri hodiny. Snáď len prekladateľ musel mať z filmu radosť. Úbohých 300 riadkov s dialógmi typu: nehýbaj sa, stoj, otoč sa, padáme, sa príliš nenadrel. 1/10.(18.4.2020)

 • JFL
  ***

  Julien Leclercq tentokrát jede hodně na volnoběh a "Země a krev" připomíná spíš formální cvičení na téma depresivní stylizace francouzské krajiny po vzoru frankofonních hororů než jeho předchozí stylově vymakané akční thrillery. Nad rámec barevné palety a lehkých ozvuků režisérových typických third-person záběrů zde najdeme pramálo osobitosti a ambicí, které přitom doposud Leclercqa charakterizovaly a dělaly z něj naději evropského žánrového filmu.(17.5.2020)