Sebeobrana: Příběh Cyntoie Brown

Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

Dokumentární / Krimi

USA, 2020, 96 min

Zrejme aj v nápravných zariadeniach majú herecké kurzy, aj keď Cyntoia bola vychádzajúca hviezda už v šestnástich. Nedá sa povedať, že by si neodsedela svoje, doživotie pre zneužívaného mládežníka je dosť drsný trest. Dokument nie je bohvieako strhujúci a Cyntoia si svojim odťažitým správaním vôbec nezískala moje sympatie.(23.5.2020)

• Caminzind

Guvernér se posral.(2.5.2020)

• Arsenal83

Niečo ako súdny proces naživo. Stopercentnú pravdu sa zrejme už nikdy nedozvieme, ako to potvrdil aj žalobca. Dokument, ktorý poskytuje určité otázky, nedáva celkom odpovede, ani nijak extra nevtiahne. Prečo sa ale toto všetko po 15 rokoch obnovilo? Lebo celebrity, lebo zdieľanie na sociálnych sieťach. Je to smiešne najmä s ohliadnutím, že vražda bola naozaj spáchaná, to je dokázané - obeť spala a ona ho strelila do hlavy. Tam to končí, inde by už visela. Snáď nebudú sociálne médiá a liberálna agitka rozhodovať ešte aj o justícii? Žiaľ, toto je krutá realita, ktorá sa pomaly stáva pravdou.(3.5.2020)

• Morholt

Na jednu stranu je fakt, že poslat zneužívanou šestnáctiletou holku do kriminálu na doživotí je palba, ale na tu druhou jsem tady nenašel jediný důvod, proč bych jí měl litovat. Dokumentaristé celý film pojali jako procesní záležitost, což je do určité míry záslužné, protože záběry ze soudního líčení jsou atraktivní, nicméně nedokázali do něj vnést potřebné emoce, takže výsledek je studený jak psí čumák. Do určité míry poučné, ale valný dojem to na mě neudělalo. 40%(4.8.2020)

Žánr dokumentu by dal nazvat klasické soudní přelíčení jehož tresty 300 nebo dva tisíce let za mřížemi jsou pro nás Evropany úsměvné. Z některých žen jde až strach do jakých típků se zamilovávají viz třeba Amy Whinehouse do svého věčně zdrogovanéhop londýnského povaleče, Eva Braunová nebo tato hrdinka do "hrdlořeza". Říká se, že těmto typům jako je Cyntoia Brow je lépe v ochraně za mřížemi než aby je venku život semlel sexem, drogama , malou schopností empatie k druhým a sociálních dovedností a neschopností si najít práci. Cyntoie je mi samozřejmě líto, že se narodila v takovém fašistickém státu.(29.5.2020)