Marvels

• Slovensko Marvels (více)

Carol Danvers (Brie Larson), známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khan (Iman Vellani), alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeau (Teyonah Parris), z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír. (Falcon)

Lima

Je to furt lepší, než ´Quantumania´ a opravdu si myslím, že režisérka Nia DaCosta je talentovaná (viz. předchozí povedený ´Candyman´). Problém je v tom, že ona sama prohlásila, že chtěla natočit film, na který by se s chutí podívala její malá dcerka. A to je ono. Cílovka téhle matlaniny je věkově někde mezi 5 lety a rannou pubertou, zbytek tenhle na sílu tlačený girl-power manifest asi bude těžko trávit, navíc se záporačkou, která je největším castingovým omylem v celé marvelovské franšíze. Ano, má to jeden vtipný nápad (flerkeni za doprovodu hudby A. L. Webbera), sledovat zbytek je ale zábavný pouze v ujištění, jak je Marvel v naprosté křeči a neví kudy kam. ()

MrHlad

Podprůměrná a očividně produkčně nezvládnutá marvelovka, která zaujme nečekaně obstojnými akčními scénami i jistou chemií mezi ústřední trojicí. Vedle toho ale může nabídnout jen nepříliš zajímavý příběh, nudný vizuál a opravdu velmi špatné pokusy o práci s postavami a jejich psychologií. A několik opravdu hodně idiotských nápadů. Není to úplný omyl jako třeba poslední Thor, ale dobrý film taky ne. ()

T2

║Rozpočet $220miliónov║Tržby USA $84,500,223║Tržby Celosvetovo $206,058,984▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Marvel a DC padajú na dno a v mizernej kvalite sa doslova predbiehajú. DC o malí krok vďaka Shazam 2 a Blue Beetle sú napred. Ale len o niečo málo menej je Marvelka otravnejšia. Nuž ale že by niečo zázračné ponúkla sa nedá povedať, proste mizéria po celý čas. Vo feministickom duchu znejúca a detinskím prevedeným ponúknutá báchorka nemá žiadne svetlé stránky. Nuž ani ta na silu pretláčaná zábavnosť nemá správny výraz, miesto. Žiadna postava to tu nepotiahne, kvôli plytkému scenáru. Mimózne a blížiace sa úrovňou k povrchnej seriálovej tvorbe. Marvel je na konci tvorcovských síl!  /25%/ ()

KarelR

Nejhorší film z MCU, dno (snad!) nalezeno. Je to někde na úrovni Fantastických čtyřek, velká bolest :/ (4/10) ()

Rimsy

Is This Cinema? Budeme s Martym zajedno a můžeme v klidu říct, že ne. Marvels jsou jiná marvelovka, než na jaké jsme byli v poslední dekádě zvyklí. Nejde o zásadní událost, kterou byste z hlediska diváckého zážitku či důležitosti pro vývoj filmového multiversa neměli minout; spíše jde ve své jednoduchosti, překotnosti a naivitě až o staromilskou komiksovku – rychle plynoucí oddychovku, se kterou můžete v kině zabít hodinu a půl a nic moc od ní nechcete. V tuhle chvíli sám nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Zbytečnost a banálnost hlavní příběhové linky o (překvapivě) záchraně vesmíru i nenápadnější linie o nutnosti nápravy charakterových vad hlavní hrdinky musela být jasná i tvůrcům, a tak děj rozmělnili dvěma sekvencemi za hranou sebeparodie. Jak vážně pak může divák brát film, který nebere vážně ani sám sebe? Hrdinné trio je celkem fajn, efekty nejsou tak ošklivé, jak jsme viděli v několika posledních komiksovkách (i když hlavně z dílny DC) a jejich pichlavé, rádoby vtipné dialogy cílovku teenagerů snad i trochu pobaví. Zamrzí hlavně slabá záporačka a přehršel pseudofyzikálních keců, snažících se aspoň naoko zakrýt nesporný fakt, že postavy mohou kdykoli udělat cokoli. Hlavně se ale lituju všechny nebožáky, kteří poctivě sledují všechny marvelovské seriály, aby se pak dočkaly zužitkování postav ve „spektáklech“, jako je tenhle. ()

Fr

„JSEM PRO TO ZROZENÁ…“ Holčičí multikulturní Marvelovka, která přežvejkává stokrát viděný a do který, pro oživení, fláknou taneční scénu. Filmovejma komiksama přesycení diváci to (všechno dohromady) už můžou špatně kousat.  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jedná se o film s nejnižšími výdělky v MCU. (Na druhou stranu – jedná se o nejvýdělečnější film, který režírovala „černoška“.) 2.) Thx za titule “Vojtěch Kostiha“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

novoten

Je mi hrozně líto, že právě tady se srazila žánrová divácká únava, toxicita fandomu (kdo říká, že tu žádná není, ten ať si projde libovolné diskuzní fórum) a nešťastné načasování. Dokážu samozřejmě respektovat fakt, že spousta lidí se ve vesmíru ztrácí a že právě tady je onen průsečík, který nejvíc ukazuje, že vybruslit z podobného labyrintu není jednoduché. Nejde o propojení dvou filmových sérií, tady je záhodno nakoukat hned několik televizních seriálů, kdy Ms. Marvel a Wandavision jsou úplnou nutností pro smysluplnost zážitku. K tomu si pamatovat / zopakovat Captain Marvel a Avengers: Endgame, seřadit si přibližnou časovou linii, držet v hlavě, co vše k tomuhle překošatému vesmíru patří, patřit bude nebo patřit může. Je to nekončící úkol a že se v něm rád rochním já, neznamená, že to tak mají i ostatní a upřímně, jít do kina vypnout a nemoct úplně vypnout je pochopitelná výtka. Bohužel mám pocit, že právě tady veřejnost odmítla udělat byť jen jeden krok vstříc filmu a to výsledku zákonitě ublíží. A když raněný leží, proč si ještě nekopnout. Pro mě Marvels ale září světlem nevídaným. Nevím, jak přesně se to povedlo, protože žánrově je scénář trochu míchanice, spojení hlavních Zázraků s Monicou mohlo dopadnout vynucenou odbočkou, ale právě naopak. Síla přátelství, ta obyčejná hnací rychlost mnoha dobrodružných trháků tu je v první řadě, v té druhé pak už klasická stájová menší týmovka a boj s pochopitelným záporákem v cizích světech. Volá se po klasických dobrodružných filmech, kde je vtip, sympatičtí herci, krásné herečky, super postavy, které divák chce vidět opakovaně. To všechno tady je, na stříbrném podnose. Nenechte si tenhle chod zošklivit, jednou nám bude chybět. ()

tron

Kedy (a prečo preboha) sa stalo, že sme od Zimného vojaka a Endgame klesli ku Hviezdnej bráne (seriálu)? Ako keby natočili trojhodinový epický materiál plný cestovania po mimozemských planétach za 358 miliónov dolárov, ale napokon sa „niečo“ stalo, nastalo drastické prestrihávanie a pretáčanie a vznikol nový film alias „nízkorozpočtové“ torzo za 95 miliónov dolárov pripomínajúce nevtipný sitkom skrížený s ťažkopádnym akčniakom. Nič nedáva zmysel, nič nemá logiku, veci sa dejú len aby sa diali. Dokonca si dovolím tvrdiť, že to istým spôsobom nemá dej (pýtam sa dobre, ak sa pýtam, že šlo len o to, ako zlá teta s kladivom hľadá náramok na ruku, lebo jeden už má, lenže potrebuje dva?). Udalosti, na ktoré sa tešíte a ktoré vyplývajú z logickej vnútornej štruktúry univerza (reakcie kapitánky Marvel na posadnutosť Kamaly jej osobou, komplikovaný vzťah medzi kapitánkou a Monici, s ktorej matkou si kapitánka v minulosti veľa prežila), sú odbavené behom pár desiatok trápnych sekúnd. Vôbec mi nevadí, že z toho spravili ženskú tímovku. Toto vadí len psychopatom majúcim psychické problémy sami so sebou. Vadilo mi, že z toho urobili MIZERNÚ ženskú tímovku. Zaráža ma, do akých sračiek sa ponára Marvel po Endgame. Normálne mi to pripadá ako tajný riadený krach spoločnosti. Akcia je mizerná, ale trochu jej zachraňuje kožu hudba a „prehadzovanie tiel“, vďaka ktorému je interaktívna a vtipná, keďže neviete, čo sa odohrá v nasledujúcej sekunde. Inak je všetko hrozné. Výprava pôsobí ako televízny film z 90. rokov. Triky ako keby ich dali robiť začínajúcej firme, ktorá im dala dobrú zľavu a k tomu dve krabice plné čokoládových donutov. Na jeden originálny (hoc kuriózny, nepopieram) nápad (mačky) pripadá 10 klišé. Asi by ma malo uraziť, že jedna z najdrsnejších marveláckych postáv, Nick Fury, pripomína pojašeného zlostného strýka, ktorý furt brble na politiku, ale ono tá postava, keď sa nad tým zamyslíte, je natoľko ambivalentná, že sa k Nickovi skutočne dá pristupovať nielen smrteľne vážne (Captain America 2), ale i odľahčene (Spider-Man: Ďaleko od domova). Pravdupovediac na mňa fungujú v podstate obidve tieto polohy, pretože Samuel L. Jackson je Samuel L. Jackson. Brie Larsonová je naopak strašná. Občas sa snaží pôsobiť milo a roztopašne, ale pôsobí pri tom, že si celý čas myslí: „Doriti, v čom som sa to ocitla, môžem to je*ať, bodaj by to bol prepadák a už mi nikdy viac z Marvelu nevolali, nebaví ma to“. Uchopenie jej hrdinky pre zmenu zas pôsobí dojmom: „my v Marvele si uvedomujeme, že herečka nie je obľúbená, má svojráznu povesť, no ale jednotka zarobila viac ako jednu miliardu dolárov, čomu mimochodom sami dodnes nechápeme, ako sa to podarilo, no ale stalo a a z toho dôvodu s Brie počítame a pokúsime sa ju masám čo najviac zosympatičniť, snáď to vyjde, najmä teda dievčatám, aby mali vzor, aby boli ambiciózne, ale zároveň aby sa nebáli občas usmiať a byť pekné“. No, nevyšlo to. Ale oproti Teyonah Parrisovej je Brie úplná hviezda, tak si vyberte. Napokon si svoju tvár zachovala azda len Iman Vellaniová, ktorá bude pre každú osobu mužského pohlavia nad dvadsať neznesiteľná, ale zároveň je ako Kamala natoľko nákazlivo živelná, že sa nad jej výkonom nedá tolerantne usmievať. Jednotke som dal 4* (!), ale toto bola taká blbosť, že byť na mieste upadajúceho Kevina Feigea, okamžite do kufríka vložím 50 – 80 miliónov a idem po kolenačky do luxusnej pobrežnej vily oscarového Roberta Downeyho Jr.. Čo sa potitulkovky týka, v minulosti som zažil už lepšie, ale musím uznať, že táto je ak nie najrevolučnejšia, tak je jedna z najrevolučnejších. Aj keď osobne sa obávam, či má Feige situáciu pevne pod kontrolou a či namiesto neskutočného tešenia na „ich“ príchod do univerza nie je na mieste skôr panický strach a hysterický vreskot. Po temer geniálnom Candymanovi natočiť čosi takéto... brrr. () (méně) (více)

B!shop

Zabavny, ale vlastne hrozna kravina. Zmatenej dej, nezajimavej pribeh, tri vcelku sympaticky hlavni hrdinky, ze zacatku zajimava akce, ktera se bohuzel ale rychle okouka, docela povedeny triky a par vtipnejch scen. Tezko rict, jestli to mela byt parodie nebo to melo byt cileny na pubertalni holky a nebo to jen Marvel jako posledni dobou skoro porad opet nezvladnul. Diky kratky stopazi to nastesti docela slusne odsejpa, takze me to vlastne buhvijak nestvalo, ale proste dalsi z tech filmu, na ktery si clovek po tejdnu nevzpomene. ()

dO_od

// Málokdy se vidí takový nepoměr v řemeslu a obsahu. Vypadá to dobře, akce je fajn, herci až na záporačku a Samuela "přiše L. jsem si pro šek" Jacksona jakbysmet, jenže k čemu to je, když ten zbytek je tak prázdný, a když ne prázdný, tak debilní. A to říká člověk, kterému Thor 4 nevadil a She-Hulk přišla vtipná. Nerozvíjí se tu postavy, příběh by šel vyřešit za pět minut a i oproti první Captain Marvel je to šíleně bezzubé. Tuhle situaci jeden nebo dva filmy nespraví, tohle chce fakt mnohem větší změny. 5/10 ()

Botič

To kouzlo Marvelovek je nějak pryč. Jakoby ten cinematic universe v téhle fázi začal spíš implodovat do sebe, než že by byl marvelous. ()

3DD!3

Papírově to plní kvóty. Holčičí triková Marvelovka bohužel s nesympatickou a vyloženě odpudivou padoušicí. Nechybí enviromentální přesah, dokonce se na konci zachraňuje sluníčko. Scénář propojuje seriálové postavy, ovšem pouze proto aby je prostě nějak spojil s tím co se děje na stříbrném plátně. Největší WTF je planeta písniček, která se asi nejvíc bude líbit mojí čtyřleté dceři. Tajná invaze po tomhle nedává smysl (asi se odehrávala v jiné realitě) no a kočky to všechno zachraňují. Nějak. Docela zbytečná epizoda popírající fyziku, logiku, ale docela rychle uteče. Zawe Ashton je odporná. Brie je strašně fajn, hlavně ve sportovní podprdě. Škoda že nedostává lepší scénáře. ()

Spiker01

Kdo by to byl řekl, že Marvel půjde proti trendům a již počtvrté za 2 roky nám naservíruje film pod dvě hodiny. Otázkou je, jestli to není pouze z nouze ctnost, jelikož Marvels má akorát hlavní tři hrdinky, které mě samy o sobě nevadily, ovšem jinak naprosto tuctový děj s úplnou nuznou a absolutně nezajímavou záporačku (jméno herečky si nechci zapamatovat a doufám, že už ji nikdy neuvidím) a bohužel, již pro Marvel tradičním, humorem pro děcka, který mě otravoval od začátku až do konce a ani jednou jsem se nezasmál. Zvláště Kamalina rodina mě extrémně otravovala a je absurdní, jak se snaží dát Disney prostor menšinám a již v seriálu z nich dělá hloupé národnostní karikatury. No, ani Fury to nezachránil. Jedničku mám kupodivu i přes tehdejší hejt hodně rád, byl jsem na ní v kině několikrát, ale tady tu třetí hvězdičku zachránila jen a pouze potitulkovka. ()

Nevka

Nejhorší MCU? To mají někteří tak krátkou paměť? To už jste zapomněli na to, že existuje Black Widow nebo třeba třetí Ant-Man? Marvels jsou v rámci srovnání ještě docela v pohodě. Zcela určitě jde o můj subjektivní názor, ale mě to bavilo. Iman jako Ms. Marvel je perfektní (už od seriálu) a chemie mezi ní, Monicou a Carol průměrnému příběhu dodává potřebnou hravost a energii. Zejména v první polovině pak velmi dobře funguje combat, který celkem zábavně pracuje s aspektem "výměny rolí" a přináší tak v rámci akčních scén aspoň něco trochu nového (podobně jako tomu bylo u Namora). Jinak je to klasický průměr, který byl typický pro slabší kousky Infinity Ságy. Ale s ohledem na čtvrtou fázi je to vlastně docela úspěch. ()

D.Moore

To kyselo je moc kyselý, ten bramborák je moc bramborovej... A ten od první upoutávky odlehčeně se tvářící film se třemi hrdinkami je moc o hrdinkách a navíc je odlehčený. Ach jo. Marvels se mi moc líbily snad díky tomu, že jsem nečekal druhou Občanskou válku, snad díky tomu, že mi nevadí přepnout a dívat se na různé filmy různýma očima. Takže jsem se bavil nejen souhrou ústřední trojice, ale i hledáním té souhry, v němž nejdůležitější roli sehrála dokonalá Iman Vellani jako Kamala. Těžko si představit lepší průvodkyni příběhem Marvels než nadšenou náctiletou holku, která se konečně dostala ze seriálu do filmu a od snů k jejich uskutečnění. Film je lehoučký, zábavný, barevný, má pochopitelně konající záporačku, naprosto skvělou hudbu (Laura Karpman by měla udělat nějaké Star Wars, prosím) včetně muzikálové pasáže, v níž si Disney tak trochu střílí sám ze sebe, nápadité akční pasáže s prohazováním postav, odzbrojující humor ve scénách typu "Nick Fury a Kamalina rodina", jako vystřižený z Emmerichových bijáků,... A taky tam jsou kočičky a Cats! Za poslední dobu nejsympatičtější marvelovka. ()

Spooner

Dostal jsem svým způsobem to, co jsem čekal. A taky se toho bál. Marvels je v podstatě nenáročným komiksovým výplachem pro 13leté holčičky, kde pořád musí být nějaká akce, infantilní vtipy, Ms. Marvel do toho musí hystericky pištět a aby toho nebylo málo, dostaneme i tunu koťat. Ano, mít doma na zdi plakát Taylor Swift a mezi oblíbenými filmy mít Cool Girl!, asi jsem spokojen. Jenže takhle špatně na tom naštěstí ještě nejsem, takže jsem před sebou viděl jen naprosto matnou marvelovku, která mi svým „zážitkem“ připomněla spotřební netflixovku, v níž se vlastně nikdo moc nesnaží. Jen se prostě musí něco rychle a draze natočit, aby se to šouplo do kin/na stream. A výsledek tomu napovídá. Akce, během níž se střídají jednotlivé hrdinky, je vlastně docela fajn a plní svůj účel, mezi ústřední trojicí to funguje a závěrečná scéna mi udělala poměrně radost. Jenže vedle toho dostaneme i několik pekelných scén, u nichž nebudete vědět, zda už vás nechce Feige zabít. V mnoha pasážích nás pak čeká střihový a scenáristický patvar, v němž na sebe některé scény logicky nenavazují a vy nebudete tušit, jak se postavy ocitly na určeném místě. Je to zkrátka film, kde se jede na neutrál a o nic žánrově svěžího či převratného se nepokouší. A Marvelu to v této fázi z nějakého záhadného důvodu stačí. Na druhou stranu, je to přeci jen snesitelnější než třetí Ant-Man, u kterého jsem chtěl zvracet po celou stopáž. Tady jsem měl jen párkrát chuť si decentně ublinknout. ()

MMR

Těch marvel filmů už začíná být až trochu moc a kvalitativně jdou strmě dolů. V první půlce jsem se dost ztrácel, bylo to hrozně chaotické. Tři dávám pouze za skvělý kočičky. ()

Davies182

Holy shit! Ten film má všechno, co jako comicsama poblázněný dvojče Kamaly Khan potřebuju jednou za čas k životu: ultimátní chemii mezi hl. postavami, ztřeštěnou (a zároveň přehlednou) akci, je zábavnej a není zbytečně dlouhej. Jo, a ještě taneční muzikálovou scénu, OMG!! Po uzívaným seriálovým Marvel-maratonu z předchozí noci byl tenhle můj soukromej mini návrat do MCU naprostou parádou. Zdravim zapšklý páprdy z MovieZone 😀. [IMAX] ()

Xmilden odpad!

Začal bych dobrýma zprávama: pouze jedna potitulková scéna, je to krátké (pocitově nekonečné) a třetí díl nevznikne. Tím jsem dobré zprávy vyčerpal. Jak je možné že jsem dal odpad? Vedle Marvels je i Třetí díl Antmana kvalitní film. Druhý Thor je veledílem a Čtvrtý Thor je zábava se skvělým záporákem. Proč tohle píšu? Protože Marvels jsou neskutečná sračka, kterou snad producenti nebo Kevin Feige nemohli na zkušebních projekcích vidět. Koho proboha napadlo tohle poslat do kin? Proč to nezničili podobně jako Warneři nedávno Catwoman? Naštěstí si teďka dá Marvel na chvíli klid, protože vyrábět filmy kde jsou pouze nezajímavé postavy (komukoliv chybí charisma), je to poslední co potřebuje. PS: Ve filmu podle mě neexistuje ani jeden záběr, který by neobsahoval digitální trik. K něčemu takovému co se navíc celé odehrává ve vesmíru se hodně těžko hledá nějaký pozitivní vztah. ()

DJ_bart

Spíš než typickou produktovou marvelovkou jak z běžícího pásu jsou Marvels spíš situačně-komediální space-operou, která by jako přímo vypadla ze stránek komiksových sešitů [muzikálně taneční pasáž zcela upřímně geniální]. Tandem Brie Larson - Iman Vellani - Teyonah Parris + Samuel madafaka Jackson nemá chybu a konceptuálně funguje na výbornou jak z hlediska vzájemný dynamiky mezi protagonisty, akce, tak i komediálního timingu. Marvels jsou tak ve výsledku sice nenáročnou, ale zábavnou jednohubkou, která se nebere příliš vážně, díky čemuž jde o 90 minut nefalšovanýho komiksovýho bizáru at its finest u kterýho jsem se fakt bavil.... 7 vesmírných kočiček z 10 .... PS: teas na Young Avengers a X-Meny veeelmi potěšil. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (více)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)