Život Jen Waltersové se obrátí vzhůru nohama, když po neobvyklé nehodě získá superschopnosti. (Disney+)

PKD

Není to ani průser ani geniální. Na 2.str. se domnívám, že fanoušky She Hulk by to mohlo potěšiti. Zvláště ty, kteří dobře znají éru Dana Slotta a Johna Byrnea, byť ani Peter David si nevedl špatně.;-) Obsazení hl. role je pro mne bezchybné (dotyčnou znám tuším jen z pro mě vynikajícího Deníku Mrtvých) a řekl bych, že si to herečka fakt užívá. Jako Jen je v poho, ale ve své druhé podobě vypadá prostě úžasně a šíleně jí to sluší. Tady si může podati ruku se svou TAS verzí z r.96. Jen si musím stále zvykati na brýlatého a strništěm vybaveného, Hulka. Já stále dávám přednost verzi Jekyll a Hyde, dle kterého jak všichni víme je Hulk v podstatě vytvořen. Nic proti myslící verzi, já jen preferuji (dle asi dnešního pohledu zastaralou) clasickou verzi. Je též nabíledni, že se tento projekt bude lépe hodnotiti až to bude venku celé, neb v 1.díle se jede (jak píši jiní) docela rychle až možná zkratkovitě, což není úplně super. Já bych rozhodně navýšil průměrnou stopáž na těch 45min. a s tím by se dle mého pracovalo lépe. Přequapillo, že je zde opět další origin, který mi příjde dosti zjednodušený a vytvořený jen proto, aby se z ní co nejdříve stala Ona-Hulk. Já bych sem prostě dal tu transfůzi a ty okolnosti už by byly na tvůrcích. Jen jsem zvědav, jak si s ní poradí až ji budou strkati do dalších MCU filmů. Tady si nejsem zcela jist, jak to dopadne. Budu raději opatrný. Humor (zvláště vyniknuvší ve scénách ze soudního/právnického prostředí) je dobrý, ale čekám do budoucna větší nálož, jako v comicsech. Včetně promlouvání k divákům/čtenářům, které se zde docela smrsklo, ale jde zatím jen o 1.kousek 9dílné skládačky u které věřím, že časem vše zapadne na své místo. Nevím sice, zda půjde o solo díly, či o 1 dlouhý film, rozsekaný na 9 částí, ale buď jak buď, jde po mnoha letech o projekt v rámci MCU, který mě osobně velmi zajímá (když nepočítám tu plánovanou episodu v What If, která prý má býti dle opravdu perfektního comicsu Marvel 1602) tak tomu tu šanci i s možným přimhouřením očí, dám. Asi jsem po trajlerech čekal víc, ale zklamán vyloženě nejsem. Když si uvědomím, že upoutávky ukazují očividně zhuštěnou sérii v celku, takže je jasné, co/kdo nás v dalších dílech tak nějak...čeká. Pokud by takto podobně dopadla i Kara (na rozdíl od toho šquáru z CW) vůbec bych se nezlobil. 3.5 Nevím, zda budu psáti u každého dílu koment (pokud ano, tak s velkou pravděpodobností komentář k celku nebude) ale ten 1. si o to vyloženě říkal. Proto tak činím. Slečno Waltersová, držím všechny palce. P. s. když budou i v celé sérii ty feministické bláboly (které v jejích comicsech nikdy nevyzněly blbě, zatímco u této adaptace si tak jist, nejsem) potlačeny jako zde na minimum, budu spokojen ještě o něco více. P. p. s. mezititulková scéna řešící Rogersovo panictví je squellá.;-) ()

Rogue odpad!

Fascinující sebestředná sračka od nás pro nás. Skupinová projekce posedlých hollywoodských 'scenáristek', kvalitní jak vtipy Amy Schumer, vtipné leda omylem. Neexistující charaktery (natož jejich vývoj), nicméně tenhle shit nemá ani příběh, dno MSheU. ()

filmfanouch

Díky nepovedené smlouvě se studiem Universal nemůžou v Marvel Studios ještě nějakou dobu realizovat sólový film s Hulkem v hlavní roli, smlouva ovšem nezakazuje Hulkovy výskyty jinde a i proto se mohl stát Bruce Banner a jeho zelené alter ego Hulk stát jednou ze stálic Marvel Cinematic Universe, kdy to navíc vypadá, že se na rozdíl od většiny původních členů Avengers na odchod nechystá. Na další Hulkův film poté sice nesmí dojít až do června 2023, práva se ovšem nevztahují na jiného zeleného člena komiksových Avengers - Bruceovu sestřenici She-Hulk. Je právničkou, umí lámat čtvrtou zeď a je zelená. A navíc čerstvě dostala svůj 9-dílný seriál, který mnohé odrazoval zdánlivě nedopečeným CGI, podivnými trailery a některé i sliby o tom, že She-Hulk: Neuvěřitelná právnička bude mít tak trochu feministické motivy. Jak ovšem vlastně dopadla první epizoda?   Dle očekávání se první epizoda primárně soustředí na jednu zásadní věc - odvyprávění toho, jak se Jennifer Walters stala She-Hulk. Od počátku je přesně naznačené, co se dá od seriálu očekávat. Prolomování čtvrté zdi, prim bude hrát zaměstnání Jennifer Walters coby právničky a především to, že se v Marvel Studios skutečně pokusí realizovat vlastní sitcom. Showrunnerkou celého seriálu je ostatně Jessica Gao (stojící i za scénářem této epizody) podílející se svého času na seriál Rick a Morty, za režii poté Kat Coiro, která má zkušenosti například se sitcom Brooklyn 99 či Taková normální rodinka. Od počátku je poté zcela očividné, že humor v tomto seriálu bude hrát velmi zásadní úlohu. A bude záležet jen na tom, jak moc ho divák zkousne.   Stěžejní je fakt, že označit She-Hulk pouze za Hulka v sukni je tak trochu krátkozraké. Nejde jen o opačné pohlaví, ale i fakt, že má She-Hulk nad svým zeleným alter egem větší kontrolu, s tím si i více věří, že dokáže svou zelenou stránku podržet pod kontrolou a na rozdíl od svého bratrance se nechce vzdát naděje na normální život. První epizoda přitom skutečně funguje na principu učení toho, jak zvládat svou zelenou stránku, kdy se v průběhu projevuje poměrně slušné komediální nadání Tatiany Maslany v titulní roli, která si ovšem ještě bude muset obhájit fakt, že právě na ní bude celý seriál stát. U Jennifer Walters je už sice teď naznačené, že by mohlo jít o poměrně zajímavou postavu, chce to ovšem ještě strávit s ní nějaký ten čas.   Kat Coiro se poté profiluje přinejlepším jako slušná řemeslná rutinérka, kdy její uchopení není dvakrát výrazně a je i tak trochu krapet zaměnitelné, potěší ovšem naopak fakt, že CGI není v pohybu tak děsivé, jak mohli strach vyvolávat nejrůznější trailery a další propagační materiály, přesto má pořád výrazné mouchy. Dochází pochopitelně i k návratu Marka Ruffala v roli Bruce Bannera/Profesora Hulka a je pořád radost ho vidět a sledovat ho po událostech Avengers: Endgame, které ho ze známých důvodů tak trochu ovlivnili, především se ovšem ukazuje, že i z Hulka jde vytřískat slušné komediální zlato, především v podání Ruffala. Pořád je pochopitelně na pováženou, že se z obávaného zeleného monstra stala obdoba hláškujícího Shreka, kdy možná nejde o ten nejstřízlivější charakterní vývoj, minimálně jeden náznak ovšem poukazuje na fakt, že by to v budoucnu zase mohlo být s Hulkem tak trochu zajímavější.   Jde pořád jen o start, kdy je náznak právnické komedie jen načrtnut, aby byl jistojistě zcela doložen v následujících epizodách. Na první epizodě je nejzajímavější dynamika mezi bratrancem a sestřenicí se stejným nedarem, kdy je sice tento origin jak z rychlíku, přesto je dostatečně zábavný a minimálně naznačuje, že by tento seriál mohl stát za to. I proto, že po-titulková scéna naznačí, že něco jako spravedlnost možná skutečně existuje.... () (méně) (více)

dr.horrible

Nejaké komiksy She-Hulk som prečítal. Zaujímavé na nej je, že aj keď v svojej dobe dosť možno vznikla len v snahe podojiť značku, jej origin je štýlovejší a nápaditejší jak originálny Hulk. Potenciál by teda bol, snaď sa to rozbehne. Dúfam vo viac súdnych procesov a menej klasického hulkovania. 65% ()

nirvanafan

Tak tohle byla opravdová hovadina. Vypadá to jak nějaké marvelovské béčko. Bez rozpočtu, bez nápadu, jen s tunou trapnosti. ()

Chen

Jak se dalo čekat, seriál čelí review-bombingu, ale nezaslouženě. Očekávání jsem neměl velká s ohledem na zvěsti o chaotickém natáčení, ale nakonec jsem mile překvapen. Je to vtipné, není to přehnaně feministické, ale nebojí se to sázet na silnou ženskou hrdinku, triky nejsou doladěné, ale jsou lepší, než jsem se původně obával, odsýpá to a umí pobavit. A bonusem je odpověď na letitou otázku - Je Kapitán Amerika panic? ()

Martrix

Spíš než průšvih, jde spíš o nedorozumění. Cílovka Hulkyně jsou děvčata 10-15 let, takže není důvod se rozčilovat. Ani kvůli tomu, že J. Gao nemá smysl pro chytrý humor, ani kvůli CGI made in Thaiwan. Hulka vypadá spíš jako Fiona 2.0...Maslany by byla v hrané verzi dokonalá. Soudit po první epizodě možná není fér, ale pokud je teď pravidlem, že cokoliv o ženách, musí tvořit zase ženy, tak zatím to vypadá dost smutně. Těch zpackaných projektů, už je hodně. Ten materiál má velký potenciál a zatím je to jen nuda. Nic víc, než co bylo v traileru, tam nenajdete. ()

Sabrewulf

Strašně zbrklé a uspěchané. Z právničky se stane Hulkyně doslova ze sekundy na sekundu a o patnáctisekundové záporačce se radši ani nevyjadřuju. Celé to kvůli krátké stopáži působí spíš jako minikomiks na poslední stránce novin (skeče s Garfieldem např.), než nějaký plnohodnotný seriál. Hlavní hrdinka navíc nějakou pokoru nebo úctu zrovna dvakrát nepobrala, všechno zpochybňuje, Hulka zesměšňuje. Zatím fail. Trefný rozbor udělal uživatel Th3T3mpt3r . ()

Remivsremi

Slabý origin, otravná postava, tuna nezajímavých scén. Tohle je prozatím užvaněná nuda, s postavou, která si myslí, že je ta nejlepší ve všem. Bohužel ji v tom scénář pováhá. A dívat se na to, není ani napínavé ani zábavné. ()

LUKICKK

To jak She-Hulk přišla ke schopnostem je divný a pokud to není podle komiksu tak nechápu koho to napadlo. Samotná She-Hulk mi je nesympatická, ale to je asi pouze moje preference. Část s Brucem v Mexicu mě bavila, ale zároveň srala kvůli toho, jak si z něj dělala prdel a neměla žádný respekt. Hlavní příběh zde nebyl vůbec ani započat, takže to nemá cenu probírat. CGI u  She-Hulk je otřesný bohužel, naštěstí je tam Bruce, který ho má tak 100x propracovanější. Zatím dost průměr. ()

oveckaoa

Jennifer a Hulk jedou kamsi na výlet po cestě, ale narazí do Sakaarské lodi (kde se tam vzala a co tam dělala? možná na to někdy odpoví) a mají nehodu.  Tím se spojí Hulkova krev s Jennifer a vznikne z ní She Hulk. Nelíbí se mě , že z ní dělají více silnější postavu než z Hulka , když to porovnám třeba s Jane a Thorem v zatím posledním Thorovi tak ho tam tak neurážely jak tady ona Hulka.  Jinak zatím moc hodnotit toho nelze máme tu jakousi záporačku co je zde zhruba 5 minut a dostane hned na prdel podle ohlasů zde má být více záporáků tak, že očekávám, že se už o ní nic nedozvíme . 60 procent slušný rozjezd to měla , ale i Ms Marvel a vznikl z toho sajrajt. Potitulková scéna o hovně očekávám, že takové budou všechny. ()

Sany33

Príbeh: Jen sa po ochutnaní Bruceovej krvi stáva Hulkom. Nechce ale ísť v jeho šľapajach a stať sa super hrdinkou ale plánuje pokračovať vo svojej kariére ako právnička. Prevedenie: Vznik super hrdinu je dosť náročný proces počas ktorého sa divák musí so svojím novým hrdinom zžiť a pochopiť čou čelí. Tu sa Jen stane Hulkom asi za minútu a po ďalšej minúte už trénuja aka Rocky Balboa na ostrove s Bruceom aby ovládla Hulka v sebe čo zvládne tiež asi za minútu. (Bruceovi to trvalo tri samostatné filmy a niekoľko spin offov Avengers). Tá trápna pseudo záchranná akcia v súdnej sieni kedy Jen zadre "Som právnička". No grcám žlč. Ale je tu aj niečo pozitíve. Pár groteských vtipov s panictvom Kapa. Celkom zaujímavý súboj Hulkov (Ale iba pre oko, logiku si odložte do šuflíka). A hlavná herečka tiež nie je najhoršia aj napriek svojím evidentným Hispánskym koreňom čo dosť nesedí do Bruceovej rodinnej anamnézy.  Dám tomu ešte šancu ale nie hneď toto musím trocha vstrebať. 28% ()

Dakken

Prekvapivo celkom podarený pilot. Maslany mi v traileri prišla hrozne nesympatická, ale v konečnom výsledku sa do role hodí, postavu vie “predať” a She-Hulk baví po celú, hoci kratšiu stopáž. Som zvedavý na ďalšie epizódy. ()

kenkaku

Je celkem vtipné, že Tatiana Maslany vypadá jako Hulk lépe než v civilní podobě. Co mi přišlo dost na vodě (byť to v principu odpovídá předloze) je přenos vlastností Bruce na druhou osobu. Nějak moc na pohodu… se divím, že těch Hulků už neběhá po světě víc. Dál ta stopáž. Proč to tvá jen 1/2 hodiny? Považuji to za dost jasný signál, že scénář je ušitý horkou jehlou a nevěří si. Za mě má jediné plus významný výskyt Marka Ruffala (nemá ani zdaleka jen malou epizodní roličku). Uvidíme co dál (aka “Kapitán Amerika šu**!”). Pozn.: jsem asi moc hodný (nebo 15ti letá holka), protože Matrix to trefil dokonale :). ()