Reklama

Reklama

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička


Zelená panenka, v těsných džínách roštěnka (E05)

(epizoda)
  • USA Mean, Green, and Straight Poured into These Jeans (více)

Obsahy(1)

She-Hulk zjistí, že Titania vlastní jméno "She-Hulk" a žaluje ji za porušení autorských práv. (Disney+)

Recenze (31)

Trevor 

všechny recenze uživatele

Avongers či Avingers, aspoň tie tričká stáli zato aby sa človek nad tým pousmial, aj keď to mal byť asi smiech cez slzy že ľudia kúpia detičkám skôr figúrku z Aliexpress za 0,99 ako tú od Pop! Za 14,99...po zhruba 15 minútach ma to prestalo baviť, nakoľko ešte aj Súdna sieň na televízii Hnoj ponúka zaujímavejšie pokusy o súdne procesy. Chudák Matlock, keby sa toto dialo počas jeho éry...Ak bol aj skrytou pointou akýsi boj či už vo vnútri spoločnosti alebo s jednotlivými potomkami autorov komiksov, tak nám je to úplne ukradnuté a áno, táto epizóda je asi dno seriálu, ale možno už o 7 dní budeme ešte viac prekvapení. ()

Bordoshut 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

2/10 – Mám chuť tomu dát odpad už jenom za název té epizody. Také čistokrevně praštěná myšlenka, že superhrdince někdo ukradl přezdívku a dělá pomocí ní reklamy na nějaké kosmetické olejíčky, mě teda solidně vysírá. A ještě k tomu to má půl hodiny. No dobře, 20 minut. Zbytek jsou závěrečné titulky. Ty rovněž nemusely být tak sterilní, pakliže zabírají pomalu třetinu epizody. No dobře, to zas přeháním, ale tahle zelená roštěnka mě fakt nebere. To, jak ničí čtvrtou stěnu, sem absolutně nepatří, nedává to smysl, nelíbí se mi to a rozbíjí to lore – tohle nikdy žádný Avenger nedělal, ale jsou přece ve stejném universu. Hlavně je to celé úplně o ničem, nemá jiskru, emoci, nic. Ztvárnění She-Hulk je taky na pováženou, protože není doslova ničím novátorská či zapamatovatelná – teda kromě toho, jak je nehorázně otravná, to jsem teda ještě v MCU neviděl, klobouk dolů. Pokud jsem to ještě neřekl, tak i příběh je absolutně o ničem, nikam to nesměřuje, epizody splývají jedna s druhou jak hovno s hovnem, vzniká jen jedna velká kyprá hnědá materie, kde tuhle kouká Wongova hlava, tu vykukuje Daredevil. Nic důležitého se tam neděje, autorská vize není. Nevtipné vtipy už dosáhly pomyslné hranice, za kterou již ani není možné poznat, jestli jde ještě o vtip, anebo to ta... pardon, musel jsem si odkašlat... Jessica Gao myslí vážně. Upřímně nevím, co by bylo horší. Verdikt: "Tuhle roštěnku by ani prase nežralo." Bohužel slintající juchů-supelhldina nerdi sežerou úplně cokoliv. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U páté epizody seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička došlo ke změně na vedoucí pozici, Kat Coiro na pozici režisérky páté, šesté a sedmé epizody vystřídala Anu Valia. Zkušená režisérka několika sitcomů, která se tak rázem mohla zdát právě pro sitcomovou She-Hulk naprosto ideální. A dost možná i díky ní zvládne pátá epizoda alespoň krapet zvednout seriálu reputaci a kvalitou se přiblížit spíše prvním dvěma epizodám. Do popředí se vrací Titania v podání Jameeli Jamil a reputaci si ani tentokrát sjednat nedokáže. Je to ovšem vlastně v pořádku, kdy je vlastně strašně očividné, že Titania ztělesnit průměrnou otravnou influencerku, které její sláva tak trochu leze na mozek. Pátá epizoda tak otevírá dveře k lehké satiře, která je nakonec i lopatou pro několik slušných vtípků. Pátá epizoda je tak díky tomu rázem o poznání vtipnější, než obě předchozí epizody dohromady. V seriálu pochopitelně prozatím dostávala poměrně velký prostor nejlepší kamera Jennifer Waltersové Nikki Ramos v podání Ginger Gonzagi, v této epizodě ovšem dostává výrazný prostor i Renée Elise Goldsberry jako kolegyně a nově i obhájkyně She-Hulk Mallory Book a od začátku působí neskutečně temperamentně, navíc se ukáže, že i když vztahy mezi ní a Jennifer prozatím nebyli kdovíjak obstojné, Book dokáže svou kolegyní v ten pravý moment popostrčit. Okamžitě tak vyvolá chuť, aby v seriálu dostávala menší prostor Nikki a víc ho dostala právě Mallory. Samotná Nikki je ostatně v této epizodě jen prostředníkem přes satirizování padělaných předmětů (v tomto případě se z Avengers stávají Avongers či Avigners) a představení poněkud výstředního módního návrháře superhrdinských obleků Lukea Jacobsona v podání Griffina Matthewse. Je taková ta klasická vedlejší linka navíc, která maximálně vede k tomu, že She-Hulk nejspíš dostane svou vlastní superhrdinskou uniformu, ovšem i jednomu solidnímu náznaku do budoucna, který snad dostojí všem očekáváním. Právě nejzajímavější moment nastává při samotném soudu, kdy se Jennifer Walters dočká jedné velmi nemilé poznámky, která nejspíš jen povede k další snaze o to vybalancovat svojí lidskou stránku i zelené alter ego. Pátá epizoda tak sice nenarazila na svůj zlatý důl, je ovšem o poznání zábavnější, koncept superhrdinského sitcomu tu rázem též funguje o poznání více a pátá epizoda minimálně zvládne vyvolat naději a dokázat, že nad zlomením hole nad celým seriálem je ještě brzo.... ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jestli je pro seriál omluvou, že je pro ženy, tak je to asi největší sexismus který jsem tu kdy četl a to tu máme RainMakera pro Kristovy rány... On je docela problém mít seriál o právničce, která evidentně nerozumí ani elementárně právu. Celá ta zápletka s autorským právem byla právnicky vyloženě k smíchu.  Co tam má být pro ženy, zabavena v baru s její kolegyní, kde jenom 2x padnul termín "směšní muži"? Aby kolo pochopil každý vůči čemu se vymezují.  A jako třešnička na dortu, nejvíc otravný homosexuální stereotyp pro návrháře, vážně tohle nikomu nevadí? ()

majo0007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tomuto blivajzu môže nafúkať 4★ len čistý kokotíno s akné na xichte bez slnečného svetla, bez zmyslu pre reálnu reflexiu, čo za hovadinu to vlastne sleduje! Celú epizódu totiž sledujeme "bombastickú" súdnu drámu ohľadom copyrightu mena Fiony... áno, presne na toto fanúšikovia čakali, že bude prelomovým prvkom v seriáli. A ono sa to podarilo - už viac klesnúť sa snáď ani nedá. Ak má niekto dojem "hejtingu", preboha, pozrite sa na okolité movie databázy, kde je seriál taktiež v potupnom ratingu! Problém bude v tom, že toto neni ani "teeny", ani "adult". A tá medzera medzi tým sa volá PIČOVINA! Síce je v ich "móde "Women in Charge" ale takto cesta nevedie. A to by si už mali uvedomiť aj marveláckí kravaťáci, ich posledné filmy a seriály sú proste na zaplakanie. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama