Reklama

Reklama

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička


Prostě Jen (E06)

(epizoda)
  • USA Just Jen
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Komedie / Drama
USA, 2022, 31 min

Obsahy(1)

Jen je družičkou na kamarádčině svatbě, kterou jedinečné problémy She-Hulk promění ve zmatek. (Disney+)

Recenze (25)

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opravdu by mě zajímalo pro koho se tenhle seriál točil. Nějak si neumím představit dostatečně veliké publikum které by z nej bylo nadšené. Já osobně jsem vyloženě zklamaný a koukám na něj jen proto, že čekám na něco zajímavého. Ale to čekání začíná opravdu bolet. 30% a 1* ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po vzoru 5. epizody se režie 6. epizody seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička chopila režisérka Anu Valia a i tentokrát se dá 6. epizoda označit alespoň. Sama Jen v podání Tatiany Maslany ostatně skrze bourání čtvrté zdi prohlásí, že svatba v rámci seriálu přichází tak trochu nevhod jako svatby celkově a už touhle poměrně zábavnou sebereflexí si šestá epizoda dokáže diváka dostat na svou stranu. Vše ovšem závisí na přistoupení na pravidla hry, které spočívají v tom, že bude seriál She-Hulk prostě a jednoduše víceméně zábavnou jednohubkou, která to jen bude mít těžké s tím, že ne vždy se seriálu daří mít skutečně vtipný. Přesto 6. epizoda několik zábavných momentů má a minimálně snaha o to dělat v rámci Marvel Cinematic Universe něco trochu jiného by se cenit měla. To, že to pořád funguje tak trochu na půl plynu je pochopitelně věc druhá. Minimálně se tu konečně tak trochu rozvíjí linka o nízkém sebevědomí Jennifer Walters, která rázem svoje alter ego úplně nezahazuje, přání její kamarádky Lulu v podání Patti Harrison jí ovšem rázem používat své alter ego na její svatbě zakáže. She-Hulk v tomto ohledu pochopitelně neobstojí jako kdovíjaká charakterní studie ženy s velmi nízkým sebevědomím (i proto, že jeden nečekaný svatební host nenechá zelenou stránku Jen spát), minimálně se tu ovšem ukazuje náznak toho, že Jen v sobě ono sebevědomí může probudit. A paradoxně jí k tomu může pomoct její zprvu nenáviděná zelená stránka. Jen se tak právničiny tentokrát neúčastní, právnická sublinka tak padá na její nejlepší kamarádku Nikki v podání Ginger Gonzagi a nadále velmi zajímavou Mallory Book v podání Renée Elise Goldsberry. Obhajuje se tentokrát Craig Hollis AKA Mr. Immortal v podání Davida Pasquesiho (Twi'lecký majordomus z The Book of Boba Fett) a i když nápad na soudní případ s někým, kdo svou nesmrtelnost využívá pro podvody může znít zajímavě, po zajímavém náčrtu se z tohoto soudního případu vlastně dvakrát vytáhnout nezvládne. Nejzajímavější na celé epizodě jsou tak především poslední dvě minuty, kde dochází k náznaku toho, že se v posledních třech epizodách přidá na plynu (nejspíš dojde i na satyrizaci internetových trollů) odhalí se několik základních záhad. Šestá epizoda má k dokonalosti daleko, je ovšem v několika svých momentech fajn a i díky prezentaci She-Hulk v akci a především přítomnosti postavy jménem Jonathan nakonec patří mezi tu lepší epizodu seriálu.... ()

Bordoshut odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

0/10 – Snaha přivést diváka na pokraj mentálního zdraví a prověřit jeho nervy, trpělivost a schopnost cíleně mrhat časem započala již s příchodem první epizody. Pořádnou eskalaci tohoto pofidérního sociálního experimentu, který nemá na svědomí nikdo jiný než geniální Buzny+, však přinesla až 5. epizoda Zelená panenka, v těsných džínách roštěnka, která mě tedy – jak je dneska trendy říkat – naprosto zlomila. Sama o sobě má na kontě jen slabých šest stovek hodnocení, patrně proto, že se všemi ostatními diváky to během sledování dříve či později švihlo, takže nemohli ani napsat recenzi. Šestý díl pokračuje ve zprzněných kolejích, ale zároveň si uvědomuje zjevné nedostatky předchozího dílu, který byl podle všeho příliš málo o hovně a trochu to přeháněl s kladením důrazu na zápletku. Díky bohu za famózní scénáristku Vanu Analiu, která obě výše zmíněné disciplíny dovedla k dokonalosti a zbožštila hlavní postavu natolik, že kdykoliv se objeví na scéně, nějaký hlásek mi v hlavě radí, abych padl na kolena a vyrval si vnitřnosti. V jejím případě to ovšem není nic překvapujícího. Kdo by se také divil? Vždyť k vytváření kinematografických exkrementů ji vede nejen vlastní zručnost, ba i její nesporné genealogické předpoklady. – Anália... Už víte odkud bere nápady? Režisérka Jessica Gao je podobný talent. Napsala sice scénář k epizodě Ricka a Mortyho Pickle Rick, což bylo takové malé škobrtnutí na životní pouti za čistokrevným odpadem, ale jinak si jde holka za svým cílem, beze strachu a plna kuráže kráčí temnou nocí, společníky jí dělají jen slabomyslný oslík Stan a králíci z klobouku Bob a Chapek. Poznámka pod čarou: "Já z ní asi taky brzo zezelenám..." ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Myslím, že typičtější příklad, kam to zavádění genderové vyváženosti ve filmovém průmyslu vede, najdeme jen ztuha. Jakmile se na režisérské, nebo scénáristické pozici objeví žena, drtivá většina komiksu, sci-fi, nebo fantasy stojí za houby. Víte, že je velmi málo vynikajících šéfkuchařek? Přesto jim nikdo Michelinské hvězdy zadarmo nedává jen proto, aby to bylo "spravedlivě vyvážené". Tyto komiksárny posledních let, se dají pokládat max. za průměrné, i přes velký potenciál. Co mají asi společného? Black Widow, Eternals, Wonder Woman 1984, Birds of Prey... . O seriálech ani nemluvím. Vlastně všechny MCU posledních dvou let (s nemnoha výjimkami), nejsou víc, než průměrné. A vyhlídky jsou nevábné. Chuť, fantazie, odvaha experimentovat a nápaditost v kuchyni, ženám většinou chybí a ony to vědí a většinou to berou v klidu. Bylo by dobré uznat, že kromě vaření, orientace v mapách, mechaniky a filozofie, jim také moc nesedí ani žánr komiks a sci-fi. To není ostuda, není v tom šovinismus ....prostě vynikají v něčem jiném. Rozdíly mezi gendery jsou a je to v pořádku. Vynucená rovnoprávnost...to je jen pokrytecké protěžování méně schopných. A je jedno, jestli je řeč o černoších, LGBT+, ženách, nebo mužích. Tato epizoda je pro muže stejně "zábavná", jako pro ženy dokument o zrnitosti betonu. ()

ZeroCZ1233 

všechny recenze uživatele

Každou novou epizodou tento seriál nachází nové dno a ti, co na to ještě koukají, tak to dělají proto, že čekají na Daredevila, nikdo mě nepřesvědčí o opaku. ()

oveckaoa odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle je první seriál Marvelu kde už dávám už potřetí třetí odpad   třem dílům po sobě , ale pokud to Marvel chce já mu mile rád vyhovím. Jen jde na svatbu kamarádce ta jí řekne, že nechce, aby tam byla jak She Hulk. V další lince sledujeme nesmrtelného chlápka co ho žalují bývalé  manželky a bývalý manžel tahle linka je úplně zbytečná a je jen o tom, aby si ženské divačky pohonily na tom, že se zde ničí chlap. Jinak ty puntíkaté šaty byly pěkně hnusné vypadala jak domácí puťka a Jen zde tančí jak postižená (možná to mělo být vtipné, ale není)   Mimochodem Daredevil má být v 8 díle a jelikož je dílů 9 moc bych se na to netěšil. 0 procent ()

kenkaku odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

3:20 (včetně “vydělili jste” a titulků) a Ona-Hulk (aka “Sulk” - divím se že se to nechytlo spíš) otevřeně do kamery prohlásí “jo bude to o svatbě a vím, že se to nehodí” = I ONI VĚDÍ, ŽE TO BUDE DÍL VO HOVNĚ! A kde je DD? Tohle je opravdu moc… ()

SidneyP odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Doslova jsem přetáčel celou epizodu. A je mi to u prdele. Zasloužený odpad. Jsme v ŠESTÉ epizodě z devíti a doteď se to nerozjelo. Marveli, běž do prdele. Opravdu nechápu, jak tomu místní fan boyové můžou dávat 4 hvězdy... ajooo, už vím, jim je tak 16 let. Tak to potom jo. ()

Hellierer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavé myšlenky a nápady jsou sice konečně přítomny, ale celé je to zabalené do tak protivného balení, že to hrozně bolí. Tatiany mi je líto, protože talent zjevně má a jako jediná je ze zdejší partičky sympatická, ale bohužel to na svých zádech neunese. ()

tomik99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tahle tragédie dál pokračuje a je to čím dál tím horší. Vždy se správně na seriál naladím. Nemám velké očekávání, ale s každou novou epizodou nalézáme nové dno. Mr. Immortal byl jediný zábavný a ten si zaslouží jednu hvězdičku. Zbytek ovšem neskutečná slabota a já stále nechápu, jak toto může mít nálepku Marvelu... ()

Rayen1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Strašně jsem chtěl tenhle seriál nějak bránit, ale prostě už to dal nejde. Tenhle seriál neni pro jikojo - na geeky, co rádi MCU, je to moc ala Sex ve městě a McBeal, pro ženský je to moc MCU... Epizoda je navíc trapně nudná, kdyby alespoň trapně zábavná jako guilty pleasure, ale tohle je jako bych psal já scénář ve třetí třídě... "BUM, a pak bude blinkat do kytek... A pak BUM, budou se prát na svatbě a zaporacce vypadaj zuby! Hehehe, to je bzunda!" Ne, prostě ne. ()

george82 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle byl naprosto, ale naprosto díl totálně o ničem. Jestli jsem nějaké dějové lince (pokud vůbec byla) dával šanci, tak teď to bylo totálně zbytečný. Výsledek bohužel odpad. ()

CAR0DEJ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Linka s pánom Nesmrteľným je dobrá a zábavná, to musím uznať, ale hlavná linka už len ťažko udržuje priemer. Ako tie super-hrdinské scény už aj v prvej epizóde boli na zaplakanie, ale tu to je naozaj zlé až trápne a pritom by mi mali tak pripadať skôr tie obyčajné ľudské scény svadby z pohľadu žien, ale tie kupodivu opäť fungujú dobre a zábavne, teda aspoň pre mňa. She-Hulk po Ms Marvel potvrdzuje, že na týchto obyčajných ľudských scénach, či už to bol zaujímavý pakistanský teen origin pri Ms Marvel alebo to sú útrapy ženskej hrdinky v právnickom prostredí a života randenia okorenené "búraním štvrtého múru", si dáva záležať viac ako na tej nadľudskej zložke seriálu. V tomto je to úplne niekde inde ako napr. taký Loki. Napriek tomu si to rád pozriem a trochu sa zasmejem, niekedy. No ale tá Madisynn sa im minule fakt podarila. Stým budú musieť niečo v budúcnosti spraviť a "Wongers" tam nesmie chýbať samozrejme ;) ()

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pěkný podvod na diváka, z konce minulé epizody všichni čekali cameo Daredevila a konečně kvalitní zápletku, místo toho jsme dostali další naprosto zbytečnou epizodu o svatbě nesympatické fifleny. Začínám si říkat, že ani Matt Murdock tento seriál už nezachrání, cenou útěchy tak aspoň je to, že je tahle epizoda o chlup koukatelnější než ta minulá - ano, už i z tohoto se v roce 2022 u Marvel seriálu raduji. Tak šup šup Marvel "filmfanoušci", hoďte téhle epizodě další 4 hvězdy a srdceryvný text jak je to skvělý seriál a jedeme dál. ()

Frank2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nevím co všem vadí, je to odlehčené, vtipné a nenáročné - no a co? Proč ne? Když po 4té epizodě ztratil Wandavision sitkomový formát tak se to nelíbilo...a tady to budeme odsuzovat? Nestydím se říci, že se mi tento seriál líbí a jeho lehkost koresponduje s komiksovou předlohou... ta byla velmi podobně laděná. ()

DanixonCZ odpad!

všechny recenze uživatele

**Pozor, může obsahovat spoilery** Už ani nevím, co bych napsal... Po prvních dílech jsem čekal, že se seriál alespoň trochu rozjede. Velký omyl. Každý díl je tak trochu filler a jediná část, která mě doposud zaujala byl soud s Timem Rothem (Abomination). A 6. epizoda? Absolutní dno. Výplňový díl z prostředí svatby, kde se dějově vůbec neposuneme (opravdu nepočítám 10 vteřinové outro, kde se ukáže injekční stříkačka na krev). CGI pomalu jako z roku 2007 a vtipy... No, to je příběh sám o sobě. Jestli se u tohoto seriálu někdo dokáže zasmát, tak pouze fanoušci Přátel, kteří jsou zvyklí na výbuch smíchu pokaždé, co nějaká postava otevře dveře a nebo Ross mrkne. Zatím absolutní dno od Marvelu. ()

panvasik 

všechny recenze uživatele

Historicky poprvé jsem dal MCU projektu míň jak 3* a je to naprosto pochopitelné... První dvě epizody byly docela takové za mě lehce nadprůměrné poslední dvě epizody už jsou podprůměrné a já s tím, už teď bohužel, musím souhlasit. Nemám ani chuť pokračovat v tomhle seriálu, jediné co mě u toho drží je to, že se tam někde objeví Daredevil, ale už i tak si říkám jestli mi to vůbec stojí za to.... jsem i docela zvědavý jestli mají v plánu i v poslední epizodě mít nějaký ten závěrečný souboj, protože my nemáme ani za těch 6 epizod pořádného záporáka, už tahle ta epizoda se jen tak tak drží v modré barvě a je jen otázkou, kdy to poprvé v historii MCU spadne do černé. Od první do třetí fáze jsme byli překvapeni, když se film dostal do modré barvy, dneska už je to normálka, tak už jen čekám, kdy začne být normálka, že MCU bude v černé... :( ()

Reklama

Reklama