Reklama

Reklama

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička

(seriál)
  • USA She-Hulk: Attorney at Law (více)
Trailer 1
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Komedie / Drama
USA, 2022, 5 h 9 min (Minutáž: 31–38 min)

VOD (1)

Epizody(9)

V seriáli She-Hulk: Neuveriteľná právnička od štúdia Marvel musí Jennifer Waltersová - právnička zaoberajúca sa právnymi prípadmi spojenými so superľuďmi - žiť komplikovaným životom single ženy po tridsiatke, ktorá je zhodou náhod tiež zelená, dvojmetrová a supersilná obryňa. (Disney+)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (195)

Nevka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Těžký bizár. Takhle to dopadá, když se snažíte o parodii, ale nepochopíte její základní pravidla. Většina epizod kvůli tomu nezvládá být vtipná, nemá nosnou příběhovou linku a je prostě špatná. Tvůrci se sice na konci snaží tvrdit, že to není chyba, ale vlastnost, jenže tahle obhajoba je chatrná a před většinou fanoušků jednoduše neobstojí. Hlavně od čtvrté epizody to jde s kvalitou „neuvěřitelně" dolů - „haha Hulk" reference, protože jsem stejný humorník jako scénáristé She-Hulk. Což je brutální problém. Pár výjimek se zde sice najde, protože se občas nějaká snaha o proboření čtvrté stěny podaří, ale meh... S přehledem nejhorší show od Marvelu. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Ač zlí jazykové dle trailerů tvrdili o jakou hroznou srágoru s hnusným cgi půjde, já si udržel naděje až do poslední chvíle. A ve výsledku mě to namíchlo ještě možná víc než ty hatery. Marvel sklouznul do škatulky extrémních karikatur, kde nefiguruje byť jen trošku dramatičtější scéna a všechno musí být hrozně edgy a fresh. A co mě otravovalo vůbec nejvíc, bylo bourání čtvrté stěny, které tady bylo totálně zbytečné. Hned tedy potom, jak totálně zesměšnili staré známé postavy (hlavně Emila Blonského) a dodali jim dětinský background, což mně osobně vůbec nesedí. Jasně, dlouhodobě už se míjím se vkusem Marvelu, od doby kdy převzali i seriály, ale dřív jsem byl extrémní fanboy a hrozně mě mrzí, jak podkopávají svoje základy. Dokonce ani na Daredevila, což je vymodlený projekt, se po představovačce tady snad ani nejde těšit a to se díky Charliemu Coxovi stále jednalo o nejlepší díl. Musím se ještě zmínit o hlavní protagonistce Tatianě Maslany, kterou jsem při obsazení vyzdvihoval a přišla mi jako perfektní volba (i když neustále lhala o tom, že rozhodně She-Hulk nebude), leč v seriálu se mi mnohdy líbila, jindy mě však úplně iritovala. Logické lapsy nechám internetovým mamům (a že jich třeba ohledně proměn vlasů bylo), pro mě je důležitější, že to byl ukrutný cringe a většinou mě to vůbec nebavilo.                                                                                                                                                                    Tvůrci se zjevně snažili mít finále co nejoriginálnější, aby nesklouzlo přesně tam, jak bylo nastíněno. Ve výsledku se ale jedná ještě o horší a trapnější kalkul, který mě teda extrémně otrávil. A že jsme viděli ještě jednou Matta ten fakt příliš nezmírnilo. Kéž by druhá řada nebyla, nebo měla úplně jiný tón. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Typově je ten seriál absolutně mimo cokoliv co bych za normálních okolností sledoval nebo by mě bavilo. Marvel bohužel do svých experimentů začal zahrnovat žánry, které nemám rád nebo se jim vyhýbám. Plus místy mizerný, místy zajímavý pokus (finále) o prolomení čtvrté stěny. Aby K.E.V.I.N. udržel zájem procpal do vedlejších postav Hulka, Abominationa, Wonga a Daredevila. Křečovité scénáře vychází sice z komiksu, ale z těch které cíleně v podstatě nečtu. Nevyrovnané triky pak kazí i celkový dojem ze sledování, ale upřímně, kdyby byl děj zajímavější asi bych jim to i odpustil. Nebýt hvězdného hereckého hostování již etablovaných postav byla by to mizérie. Tatiana Maslany není špatná, ale postava Hulkovy sestřenice nemá moc co nabídnout a tak pouze klouže po módních trendech. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

She-Hulk není pro každého, a to rozhodně nemyslím jako výtku, ale naopak jako jednu z jejích hlavních předností. Je jedině dobře, že se MCU vydalo touto cestou a stejně jako komiksové knihy se rozhodlo rozprostřít doširoka tak, aby si v něm diváci mohli vybírat a neměli dojem, že sledují stále totéž, jen s jinou hlavní postavou. She-Hulk z toho všeho má tak trochu legraci už od začátku, a musím přiznat, že mě trochu škodolibě bavilo sledovat na internetu diskutérské nadávání během čekání na Daredevila a spol., zatímco Jennifer Waltersová si dělala, co se jí zachtělo, a nedělala to, co se po ní chtělo - ať to po ní chtěl její bratranec, její šéf nebo diváci. Závěrečná epizoda dala všemu korunu, a já se díky ní rozhodl ne zapomenout na to, co jsem v seriálu viděl a co mě ne vždycky dostávalo do kolen, ale uznat, že tvůrcům vlastně vyšlo všechno tak, jak plánovali. A že i když s tím bude asi málokdo souhlasit, She-Hulk je velmi odvážný seriál. Navíc s úžasnou Tatianou Maslany v hlavní roli. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

9/9 Komiksové příběhy se She-Hulk zbožňuju, takže seriál byl jasná volba. Ostatně jako všechny ženské seriály z MCU - Agent Carter, Jessica Jones nebo WandaVison či Ms. Marvel. Osobně bych byla sice nejradši, pokud by seriál byl jedna k jedný adaptace řady The Sensational She-Hulk (1989-1994), ve který ještě přirozeně stárli supráci z válečných let, ale to už bych chtěla vážně moc. Takže i tahle moderní verze je fajn. Hostovačky dobré, módní výstřelky zábavné, sympatická hlavní hrdinka, romance s Daredevilem a závěr, který sice nebyl tak dobrý jako zákulisní epizody z Xenaverse, ale i tak ideální. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (48)

  • Když Jennifer Walters (Tatiana Maslany) vejde do baru, na stěně lze najít QR kód, po jehož naskenování nám bude k dispozici zdarma digitální verze komiksu se She-Hulk. (NiWi)
  • She-Hulk hrají ve skutečnosti dvě herečky. Tatiana Maslany (163 cm) poskytla obličej a scény na place před kamerou „odchodila“ kvůli své výšce Malia Arrayah (196 cm). (Rominator)

Související novinky

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.… (více)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (více)

Charlie Cox zůstává Daredevilem

Charlie Cox zůstává Daredevilem

06.12.2021

Tak a je to víceméně oficiální. Po vynucené několikaleté pauze, kdy marvelovské seriály na Netflixu měly smluvně stanovenou výpovědní lhůtu a než vypršela, nemohl Marvel na postavy jako Daredevil… (více)

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Reklama

Reklama