Steven se ocitá uprostřed konfliktu prastarých božstev. Objeví se jeho stará známá. (Disney+)

kenkaku

Takže má schízu a halucinace. A to je jako superschopnost? A v čem pramení ta atraktivita, ze které všichni tečou? V tom jak když je “A” a setkává se s lidmi které zná “B” je to legrace nebo zajímavé? 80% času jen “A” fňuká, že nechce být “B” a… “vyvolává” nějaký oblek, díky kterému je mega-silný. Všichni mu chtějí sebrat kompas k hrobce hrocho-lvo-krokodýla a jako bonus je tam ještě dalši Egyprsky Bůh. Ten dělá co? Takže něco jako Bruce Banner se schizofrenií a na drogách (aby slyšel hlasy Bohů). Alespoň, že padlo vysvětlení co se děje… teda částečně. Jak dělá to cestování (viz hop Německo minule) je samozřejmě záhada. ()

filmfanouch

Ty sliby o kombinaci Indiana Jonese a Klubu rváčů začínají po 2. epizodě dávat tak trochu větší smysl. A především definitivně potvrzují, že největší souboj ústředního Moon Knighta bude se sebou samým, spíše tedy mezi jeho personou Marca Sceptora a personou Stevena Granta. Opět to celé stojí na fantastickém Oscaru Isaacovi, jehož podání tohoto nového hrdinu dělá ještě zajímavějším. Nová odhalení, jasně naznačený směr i sliby o tom, že na velké otočky dojde až epizodě čtvrté. Přesto Moon Knight svými dvěma epizodami začíná solidně. Arthur Harrow v podání Ethana Hawkea se více vykresluje, především ohledně své minulosti i svých plánů. Stejně jako Isaac Hawke nezklamal, naopak nadále naznačuje, že by mohlo jít o jednoho z nejzajímavějších záporáků z celé historie Marvel Cinematic Universe. Jeho motivace zároveň dávají smysl, zároveň jsou ovšem přesně tak na pováženou, že se o nich dá diskutovat a říct si, že možná bude přeci jen lepší tyto plány zastavit. I skrze Hawkeovo charizma a především náznak toho, že celý ústřední konflikt dobra se zlem není tak úplně černobílý ovšem jen potvrzuji solidně nastavený základ. Nadále platí, že je divák víceméně stejně zmatený jako Steven Grant, stejně jako on ovšem časem dostává náznak odpovědí a více se nám jako charakter představuje i Marc Spector. Přitom ovšem všechno pořád není úplně vyzrazené, mozaika se ještě musí nějakou dobu skládat a především mezi sebou dva muži v jednom těle pořád tak trochu musí hledat souhru. A to je na tom neskutečně zajímavé. Především i proto, že při pohledu na chování samotného boha Khonshu vlastně začínají vznikat pochyby o tom, kdo je tady to ústřední zlo, Moon Knighta má díky tomu zatím ze všech známých hrdinů nejblíže k Hulkovi. Moon Knight se nadále obchází bez širších návazností na Marvel Cinematic Universe, stojí zatím pořád na vlastních nohách a pořád vypadá vizuálně nápaditě (režijní dvojice Justin Benson a Aaron Moorhead jsou prozatím stejně zruční jako režisér prvního dílu Mohamed Diab) a v akčních scénách je i kapánek drsnější. Například celá scéna s naháněním ve skladu působí skutečně vizuálně nápaditě, konfrontace s egyptským šakalem poté naznačuje, že se Moon Knight skutečně na rozdíl od ostatních hrdinů nedrží zkrátka. A i proto by s ním mohli mít Avengers při budoucí spolupráci kapánek problém.  Nadále to dokáže vyvolávat otázky a především kapánek i dohnat k úvahám nad existencionální krizí. Při bližším prozkoumání toho, jak vlastně (nejspíš) společně ´´ soužití ´´ Marca a Stevena funguje to celé dokáže vyvolat lehce nepříjemné pocity a především náznak toho, že tohle celé nemůže skončit tak úplně dobře. Nadále platí, že k pořádnému prozkoumání chybí ještě 4 následující epizody, které pravděpodobně rozlousknou více oříšků, prozatím to ovšem celé působí tak, že Moon Knight nemusí končit úplně ideálně. Ať už se Harrowův plán podaří zastavit či nikoliv. Třetí epizoda nejspíš ještě více prozradí ohledně pozadí příběhu Marca Sceptora a definitivně dojde na další várku dobrodružství, prozatím ovšem platí, že první dvě epizody Moon Knighta jsou velmi solidním příslibem. Navíc to skutečně vypadá, že se tentokrát ke známému superhrdinskému originu přistupuje tak trochu jinak a nestačí jen doufat, že další 4 epizody nedonutí tyto pocity změnit..... () (méně) (více)

liskam

Opět skvělý díl. Opět perfektní Issac. Síla Marvelu je (také) v dokonale zvládnutém Castingu! Dával bych 5* ale tentokráte jsem narazil na jeden fail a tak nějak jsem tušil, kam to všechno povede. 80% a 4* ()

MoiJe

Úprimne, je to hrozná ufňukaná nuda. A niektoré veci mi vyložene lezú na nervy. Myslím, že si miesto dopozerania len nájdem zostrih bitiek v obleku alebo také to "celý seriál v 3 minútach". ()

PKD

,,Steve, co to máme sakra na sobě? Nevím. Říkala, že potřebuju oblek. Jo, ceremoniální zbroj z Chonsuova chrámu, ne kvádro plk. Sanderse´´. ;-))) Já vím, že tato postava má zřejmě býti v budoucnu součástí MCU filmů či co, ale já osobně bych ho raději nechal solo, jako tuto minisérii. A jelikož jako absolutní neználek předlohy nevím přesně, kam se to vyvrbí, jsem o to více zvědav. Je příjemné zase jednou viděti něco, u čeho člověk není (jako u ST a jiných značek či postav) zaujatý či osobně zainteresován a tudíž si prostě jen užije fajn příběh a vskutku výborné obsazení, na kterém to dle mého, stojí a padá. ()

Lenka.Vilka

Hmm, spokojenost pokračuje. Začátek byl neskutečně vtipný, navíc k tomu zatím jenom to jemné "přetahování" a konečně víc informací ohledně toho, co se děje. Skoro jako kdyby to byl pokus od odvácení pozornosti, ten humor, protože konec už tak vtipný není. Právě naopak je to dost drsný. Protože Steven versus Marc nebude procházka růžovou zahradou. A tady nejvíc pravě proto oceňuji pravě Oscara, protože ty jeho přechody jsou prostě geniální  ❤ ()

Martrix

To už je jiný kafe. Naprosto bez výhrad. Marvel se překonal a opravdu přišel s něčím novým, neotřelým. Je to dobře napsané i obsazené a pokud se někdy Mooner prolne s MCU, bude to vítané rozšíření a zpestření. ()

Šimpy

Další dílo, ve kterém fandím záporákovi. Jeho filosofii celkem sdílím, jen bych mu navrhnul menší, mírnější obměnu...ty děti bych hned nezabíjel, jen bych jim způsobil újmu, aby nemohli ty zlé skutky v budoucnu vykonat...třeba někoho jednou podřízne...oukej, zchromíme mu ruku...naučí se tak žít s pokorou a vděčností za život. ()

Script

Přijde mi to, jako kdyby koupili Low budget projekt a dosadili do toho jen lepší vizuální efekty. Zatím mi nejsou postavy v seriálu vůbec sympatické. Nechápu co na tom všichni vidí... ()

Sany33

Príbeh: Steven sa spoznáva s Markom, svojou schizofrenickou osobnosťou numero uno, ktorá za záhadných okolností musí vykonávať želania Egyptského boha mesiaca. V jeho mene vykonávať spravodlivosť. Na scéne sa objavuje jeho bývalí avatar, ktorý by rád oslobodil bohyňu Amit z jej väzenia a tak vyhladil polovicu ľudstva. Prevedenie: Konečne do seba začínajú veci trocha zapadať ale aj tak je to zatiaľ riadny guláš. Pribúdajú nám postavy na oboch stranách. Marvelu došli superhrdinovia a tak sa začína čoraz viac opierať o božské mytológie čo mne celkom nehrá do noty. 59% ()

drackula

Pozitívne dojmy z prvej epizódy ostali. Oscar Isaac je skvelý, akcia má šmrnc a Ethan Hawke ma stále vytáča, takže všetko je v najlepšom poriadku. Presun do Egypta veľmi oceňujem! 80% Disney plus ()

Loki_Six

"Sometimes, the cure is a little taste of the disease. The difference between medicine and poison sometimes is only dosage. Consider a diseased limb. Amputation, horrific and grotesque, is necessary for the larger health." ()