Epizody(6)

Steven Grant, bojácný prodavač v obchodě s muzejními suvenýry, trpí výpadky paměti, náměsíčností a vzpomínkami na jiný, cizí život. Steven postupem času zjistí, že trpí mnohočetnou poruchou osobnosti a že sdílí tělo s ostříleným žoldákem Marcem Spectorem. A jak Stevena / Marka pronásleduje stále více nepřátel, musí se vypořádat nejen se svou rozpolcenou osobností, ale i vyřešit smrtonosnou záhadu staroegyptských božstev. (Disney+)

merit1

Hodnotím s odstupom, musela som totiž túto mierne bizarnú show nechať uležať. A výsledkom je, že svet Marvelu, ktorý takmer vôbec nepoškuľuje po svojej “rodine”, je osviežujúci a nezaťažený odkazmi na iné projekty. Hra s viacvrstvou osobnosťou hlavného predstaviteľa, ktorá je celkom oriešok aj pre takého borca ako je Oscar Isaac, je natočená skvelo, vrátane umiestnenia postavy v rôznych lokáciach. A to nehovorím o egyptskej mytológii, kde mi príliš názorné zobrazenie vadí, ale tu … Keď prišla na scénu Tawsret, bolo to ako: “To nemyslia vážne ?!?”. Lenže, ono to funguje, je to zábavné. Dej nie je samozrejme nijako prevratný, Moon Knight je však natočený s ľahkosťou, chuťou a s nápadmi. Mimochodom, staroegyptský obrad váženia srdca, kde pierko bohyne Maat, ktoré predstavuje pravdu ( v zmysle: rovnováha, spravodlivosť, morálka ) je protiváhou srdca nebožtíka, je jedným z najkrajších egyptských mýtov. ()

mclenin

Psychologicko dramatická časť príbehu sústreďujúca sa na charakter Stevena / Marka ťahá seriál nahor, prelínanie sa charakterov - prepínanie osobností - odhaľovanie minulosti / prítomnosti - čo je realita a čo výmysel - to všetko v podaní skvelého Oscara Isaaca je výborné a bavilo ma. Ostatok, a teda fantasy mytologická časť, aj napriek "neokukanému" egyptskému prostrediu, je tak trochu zdĺhavá a nezáživná. Vo výsledku priemer, no hlavne kvôli Oscarovi a jeho hereckej ekvilibristike sa oplatí vidieť. ()

Zombi

První díl zaujal, ale pak to byla jen nuda, bez akce, která neví čím chce být, temná? dobrodružná? vtipná? schizofrenní? Ani jedna poloha není dobře vytěžena, samotný Moon Knight má minimum prostoru. Když už dojde na akci, není moc nápaditá. Ten božský tribunál v pyramidě byl rovnou směšnej. Za mně nejslabší Marvel. ()

Spacecore

No fáze 4 je slabá, unavující a je možné, že sledujeme pád Marvelu, nebo ho potkává to, co údajně Star Wars (nevím, nejsem fanda Star Wars, jen vím, co se povídá) a tak je v té hromadě materiálu, kterým nás Marvel zahlcuje a zahlcovat nepřestane, těžký najít něco solidního. Moon Knight se mi líbil moc. Těžko říct, jestli to bylo tím, že mám rád předlohu a zrovna ty dva komiksy, co jsem četl jsou přímo ztvárněné seriálem. Mám moc rád pasáž v blázinci, líbil se mi padouch, první díl byl super. Mytologie je fajnová, Moon Knight je zajímavý hrdina a herec si zaslouží abych si zapamatovla jeho jméno (které si teda teď zrovna nevybavím). Takže suma sumárum, moc dobrý seriál, který řadím k tomu lepšímu, co ve fázi 4 vzniklo. ()

Marys

Oscara Isaaca mám ako herca rád, no Moon Knight ako hrdina z Marvel univerza ma nijak výrazne nezaujal. Taký priemer, pri ktorom, keď človek na chvíľu zadrieme (a dá sa to často), tak vôbec netuší, kde je. Filmy u mňa vedú pri Marveli na plnej čiare a Moon Knight to len podčiarkuje. ()

Ingtar2

Every day I break up, then I start to wake up... či tak nejak. Nemyslím, že by Moon Knight bol až tak na facku ako píše podo mnou Kenkaku - je to iné. A to, že to je iné, nemusí vždy znamenať, že to bude aj dobré. Áno, hlavná myšlienka, a v podstate celý príbeh zaujal - ale tam to končí. Dier je tu toľko, že človek trpiaci Trypofóbiou radšej prijme Hora za Avatara a následne bude ešte niekoľko otočení nočnej oblohy rotovať v hrobe proti smeru hodinových ručičiek aby tento zážitok dostredivou silou dostal z hlavy. Technická stránka samozrejme na úrovni, to si Marvel postrážiť vie - čiže kamera (najmä bojové scény ktoré sú ozdobou celého seriálu), hudba, triky - pri všetkých si človek ktorý toto pozerá pre zábavu a pekné pohyblivé obrázky môže odškrtnúť. Problém nastáva pri niektorých dialógoch (schválne som skontroloval, či ich nepísal rovnaký človek ako minuloročných slovanov, ale očividne nie) a pri absolútnom minime foreshadowingu, čo je po Wandavision veľmi nepríjemné prekvapenie. Márne som čakal nejaké napojenie na Marvel pri tom ako sa veselo teoretizovalo, ale tipujem, že to možno príjde v Multiverse of Madness (snáď). Tl;dr: Iný Marvel seriál, ktorý dokáže udržať pozornosť, ale že by bol nejaký fantastický sa povedať nedá. Veľa vecí tu škrípe, a pokope to držia hlavne bojové scény, Moon Knightov oblek, herecké výkony a možno trochu aj CGI. 75%, Slabé 4* ()

Wancohoff

veľké sklamanie a veľká nuda. Absolútne nezáživné a nezaujímavé ... Dopozeral som to len z princípu, aby som to mohol ohodnotiť. ()

Sunny.69

Co to jako bylo? Ze všech MCU seriálu je tohle rozhodně nejhorší. První tři díly působí, že by to mohla být dobrá hororovka, něco netypického a zajímavého. Ale jako by na poslední tři epizody došly (nebo přišly?) drogy, a scénáristé se zbláznili. Vizualiazace Egyptských bohů vypadá, jako by to dělal stejnej člověk, co zvířata do Madagaskaru.  *SPOLIER* A ten trapný konec? Seriously? Finále bez finální bitky? Evidentně si Disney potřebuje usmířit své diváky, a tak se rozhodlo z toho nakonec udělat Disneysračku. ()

Klajnik odpad!

Je to trošičku odlišné od typického marvelu, takže pár dementních nerdů bude opěvovat, jaké je to jiné, skvělé a autorské, ale ve skutečnosti je to jen další prázdná nuda, protože jakejkoliv dobrej motiv nebo aspekt je naprosto nevyužitej a ve výsledku nefunkční. Dilema mezi zabíjením těch, co spáchali zločin a zabíjení těch, co ho teprvé spáchají ještě před tím, než ho spáchají, není vůbec prozkoumáno. Celej tenhle projekt je povrchní samoúčelná břečka. Steven není vtipná postava. Konflikt mezi postavami není zajímavej a důvod, proč má ten člověk rozpolcenou osobnost mě vlastně vůbec nezajímal - nakonec se ukázalo, že byl klasicky v dětství týrán, což bylo odbyto během pár minut, dobrý, vysvětleno, jede se dál... Na vztahu Marka a tý ženský mi mělo záležet proč? "Drsný" to ve skutečnosti není. S Daredevilem se to měřit nemůže natož s filmy, které jsou doopravdy drsný (Brimstone, Northman, Killer Joe...). Nějaké "šílené" momenty působí spíš samoúčelně a blbě než autorsky a šíleně. Jak někdo může přijít s takovou bezpředmětnou slátaninou ke studiu a dostat zelenou? :D Asi jim to odkejvali, aby od nich měli pokoj, ale dali jim jen malej budget, tudíž to má hnusný CGI a samotnej počítačově vygenerovanej Moon Knight je tam asi ve výsledku jen 15 minut (tzn. málo akce, ale to neva - stejně je špatná). Proč prostě nevytvoří opravdovej kostým a akci nekoncipujou zemitě s opřením se o kvalitní choreografii, když nemaj prachy? Možná proto, že tvůrci nejsou schopní tvořit kvalitu a tak diváka jen oberou o čas sračkou, která si pozornost nezasluhuje. ()

Flopik

Po prvých 4 epizódach som bol nadšený a čakal ako sa tento neštandardný projekt vyvinie. Na konci som však sklamaný a cítim zadupaný potenciál. Tu rozhodne chýbalo aspoň 10 epizód, nakoľko je tu toho toľko čo vysvetľovať a hlavne predvádzať, že do 8 častí sa to proste nevmestí.  Preto aj posledná časť, je jedno na rýchlo odfláknuté finále, ktoré ako keby chce rýchlo ukončiť prvú sériu a pripraviť pôdu pre druhú. Chýbala mi aj nejaká väčšia brutalita a lepšia akcia. Oscar famózny a skvelo sekundoval aj Ethan. U mňa za 4*, na druhú sériu sa teším ale potenciál je tu na viac. ()

Muel

| Marvel Studios | Nakoniec prekvapenie. Kostrou príbehu a zvratmi je to klasika Marvel, ale predsa je to dostatočne iné na to, aby to udržalo moju pozornosť a nakoniec aj príjemne bavilo. Oscar Isaac to celé ťahá a jeho Steven a Marc sú super postavy, obe som mu veril - prepínať aksenty zo sekundy na sekundu nedokáže hocikto. Ethan Hawke je super furt, tu nemal ale najvďačnejšiu postavu na svete, ale nevadil mi. Po vlažných reakciách som teda čakal oveľa väčšiu kašu, takto je to ale príjemne strávená sólovka, ktorá absolútne nemieri vysoko, ale baví dostatočne. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

TaanStari

Jako by sám tenhle seriál trpěl disociativní poruchou. A to jak interně, tak i vzhledem k celému MCU. Interně především střídáním naprosto absurdních comic relief scén (hrošice), s kurevsky mrazivýma scénama (rodinné backstory). Vzhledem k MCU je to potom představení opravdových bohů, kterým zřejmě je a bylo veškeré dění posledních 20 let, včetně Thanose, úplně u prdele. Ale ok, nic z uvedeného mi netrhá žíly, pořád by to mohl být slušný nadprůměr. Co to pro mě fakt sráží, jsou scény ve tmě, připomínající Batman vs Superman nebo tu jednu epizodu Hry o Trůny. ()

Aurus

4,5/10. Za mě jde o čistě průměrný seriál a zároveň o zatím druhý nejslabší Marvel seriál. Tak a teď to schrnu. Příběh je dle mého názoru dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je docela ok, akce tu je povedená, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je docela dobrá. Jo btw Moon Knight vypadá (jako ten oblek) velmi dobře. Škoda je toho finále, nejdříve to nebylo nic moc, potom to bylo výborný a nakonec to bohužel spadlo na průměrnou epizodu. Tento seriál už nikdy nepotřebuji vidět znovu. ()

Bozvav

Námět za milion se proměnil ve scénář za korunu. Zmatený, neucelený, v zásadě i nudný příběh jedince s rozvinutou duševní rozpolceností  v osidlech ptačí mumie Chunsu, jenž se bije hlava nehlava, protože nechce dopřát trochu toho povyražení krokodýlí dámě. Digitální vizuál působil místy až rušivě, dialogy debilní, akce dosti. Za mne zklamaných 37% max. ()

Kopi1

Velmi vydařený seriál a v MCU mi to přijde takové fresh, hlavně velmi hezké a jiné prostředí než známe a Oscar Isaac, který byl fenomenální v dvojroli a neustálým přepínám mezi osobnostmi. Vizuálně klasicky podařené, oblek parádní, hudba slušná, choreografie fightů velmi dobrá a všichni herci též výborní. U Marvelu byl vždy slabostí záporák, zde to ale neplatí a Ethan Hawke mě bavil a přesvědčoval už od začátku. Škoda poslední epizody, která skončila až moc zhurta a pár věcí jsem nepobral jak a proč. Celkově jsem si seriál velmi užil a těšil se pokaždé na další díl. Snad bude 2. sezóna potvrzena už brzo, protože jsem zvědav, kam nás to vtáhne dál. ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (více)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (více)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)