Požehnaná jistota (TV film)

Price of Heaven, The

USA, 1997, 90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

V tomto filmu hraje hlavní roli jeden z mých oblíbených herců Grant Show, který je českým divákům známý především z amerického seriálu MELROSE PLACE. Je to příběh mladíka, který se vrací z války domů a který začíná hledat své místo v životě. Protože pochází z chudých poměrů, chce si najít takové zaměstnání, ve kterém by přišel k slušným penězům. Najde si práci pojišťovacího agenta. Má vybírat pojistky od těch nejchudších lidí. V případě, že tito lidé dvakrát po sobě nezaplatí, o všechno příjdou.A tady se setkává s odvrácenou stranou tohoto zaměstnání, která se mu vůbec nelíbí. S některými těmito lidmi se spřátelí. Někteří ovšem nemají peníze na zaplacení své pojistky a protože Jerry ( tak se hlavní hrdina jmenuje ) nechce, aby tito lidé o své celoživotní úspory přišli, začne za ně jejich pojistky platit ze svého. A tady na mě příběh dýchá svojí lidskostí. Sám si uvědomí, že život těchto lidí je velmi těžký, protože on sám pochází z podobných poměrů. Také si začne všímat, že bohatí lidé, ke kterým chtěl patřit a ke kterým vzhlížel, se na tito lidi dívají velmi pohrdavě. A že k takovým lidem nakonec patřit vůbec nechce. Co se týče českého dabingu, není vůbec špatný, i když k hlavnímu představiteli, kterým je, jak jsem napsal na začátku jeden z mých oblíbenců Grant Show, by se mi hodil Jakub Saic, který ho namlouvá velmi často ( např. také v MELROSE PLACE ). V tomto filmu ho dabuje Libor Bouček. Jinak ale k českému dabingu nemám žádné výhrady. A film vřele doporučuji všem.(14.9.2010)