The Unfamiliar

Marze

Přes solidní výkon Jemimy West jsem měl pocit, že jsem to vše už někde viděl. Před diváky tancuje jedna jediná myšlenka. ()

Morholt

Mix několika duchařských směrů s řadou opsaných motivů, ale celé je to poskládané do vesměs smysluplného celku a člověk nemá pocit, že tvůrce výhradně opisoval. Líbila se mi i Jemima West v titulní roli, ale tím veškerá pozitiva skončila. Zrežírované je to ne snad úplně mizerně, ale rozhodně špatně a za mnoho nestojí ani vizuál. Strašidlo o sobě dává vědět tradičním boucháním, otevíráním šuplíků a shazováním obrazů a samozřejmě by se to neobešlo bez černých či bledých očí. Sice se tu pár slušných momentů najde, ale celkově jsou to spíš kapky v moři. Celkově nic moc. 30% ()

FromHell

Hodina a pol premrhaného času.Námet síce nie je nič extra, no dala sa z toho vytrieskať aspoň priemerná ducharina..no nestalo sa. ()

oveckaoa

Ženská se vrací z Afghánistánu domů a zjistí, že tam není něco v pořádku. Otázka zní Za A) je to tím, že jí z toho Afghánistánu hrabe B) Je to lidma jsou něco jiného než za co se vydávají Za C) Je to tím domem, že tam straší. A správně je B a C tak, že zhruba půlka filmu vypadá jak kopírka Paranormal Activity padají tam pohárky otvírají se zničeho nic dveře a jediná změna je v tom, že se to odehrává za světla a konec je ve stylu Insidiousu (v podstatě, kterýkoliv díl bylo to ve všech) kdy se někdo dostane do říše duchů (nebo co to bylo) a snaží se z tama zachránit někoho. Za 3/4 filmu 2 hvězdy a za ten konec jedna hvězda, i když to nedává smysl jelikož pokud si bral tu tetu jak to, že byl v tom kde byl? To je takový konec spíše ve stylu chtěly šokovat. 60 procent je to lepší než The Rental, The Relic 2020 (to je snad i animované porno kdy to spolu dělají poníci s jednorožcema) a i než The Amulet (beru horory jako žánr ne odnože) díky za titulky Titulkomat. ()

petikacka

Tak zase nic...Vždycky, tak zoufale vyhlížím nějaký nový horor a těším se čím mě překvapí a ono nic...Těch fuckt dobrých je jako šafránu...Tady navíc nebylo čeho se bát...Žádná atmosféra, napětí, příběh, no prostě NOTHING...Za mě 40% ()

Flopik

Vedel som do čoho idem a že to bude Ćčkové prevedenie, preto radšej ak sa to rozhodnete si pozrieť sa nato pripravte.Postavy mi boli úplne ukradnuté, atmosféra žiadna a čo sa strašidla týka, tak jediné čo stálo za tú hviezdu bol ten "čert" alebo čo to bolo. Koniec som už len pretáčal a pri tých rituáloch sa nedalo robiť nič iné len smiať a krútiť hlavou. Hrôza, vyhnite sa radšej oblúkom. ()

dannyyy

Dobrý nápad. Po dlouhé době horor, který jsem nemusel přetáčet, protože jsem se nenudil. Opravdu povedené. 60% ()

BOURQUE odpad!

Tretí film, avšak žánru horou prvý, režiséra Henka Pretoriusa je z hľadiska kvalít na tých najnižších úrovniach, a to v podstate vo všetkých kľúčových indikátoroch. Réžia nejednotná a chaotická, herecké výkony, napriek rutine skúsenejších hercov, spíš minimalistické, mnohokrát amatérske. To ešte viac platí pre niektoré scény (napr. keď sa „bijú“ sestra a jej brat). Scenár síce so slušným potenciálom, ale jeho filmové spracovanie je v troskách. Tí, ktorí sa rád pozerajú na mix žánrov hororu a thrilleru, môžu tento film vynechať bez akýchkoľvek problémov. Osobné hodnotenie: 38% (odpad!) ()

Solverino

Tak takovej mišmaš, jako dort od pejska a kočičky. Všechno možný dohromady, postavy zmateně pobíhají a kvílí, jsou nemohoucné, otřesný pohled, matka prý vojačka dělá nesmyslné kroky. Dost hrozné na koukání. Také obsazení je patetické a ubohé. Osoby jsou strašně slabé a ploché, s nikým nesoucítíte, jen si říkáte, tak kuwa dělejte už něco a přestaňte čumět a kvílet... celkově bída. ()

javlapippi

Posttraumatický horor sa pokúša zaujať havajskou mytológiou, ale nedarí sa mu. Niektorí herci hodne dobrí, ale deravý scenár a nelogika konania postáv bijú príliš do očí. Slabota. ()

SpicyNugget

Lékařka se vrací domů z Afghánistánu ke svým třem dětem a manželovi. Následkem války se potýká s posttraumatickou stresovou poruchou. Když začne vídat zvláštní věci a když se jí zvláštní věci začnou také dít, manžel jí nevěří a vše svaluje na poruchu (ač má chlapík doma z Havaje sošku proti duchům, takže nějakému tomu nadpřirozenu asi v důsledku taky věří). Paní doktorka se ale nevzdá, po celém domě nainstaluje kamery a pozve si médium pro komunikaci s druhou stranou. Jenže i lidé, kteří by měli být jejími blízkými, možná nejsou její blízcí... Je to taková netypická duchařina s prvky Replicate, ale mě takové filmy baví. Duch mě děsil, protočená bělma a černé oči taktéž. Hudba je skvěle děsivá a herci sympatičtí, obzvlášť musím pochválit malého Tommyho (Harry McMillan-Hunt), děcka mě vyděsí i v komediích a tenhle kluk prostě hrát umí. Jednohubka je to povedená. ()

RavenSpector odpad!

Film je pičovina. Pokud se chcete připosrat a po čertech dobře pobavit na účet Havajských bohů tak si přečtěte Ohně z ráje od Dana Simmonse. Mnohem větší sranda a zábava než tento hnůj ()

DeLonge

Jako je to blbost o tom žádná. Nicméně jednu * si tato splácanina určitě zaslouží. No a tu druhou dávám proto, že je dneska venku hezky a mám dobrou náladu. Jo a taky za Rebeccu, na kterou se dá docela koukat. Jinak je to jen banda použitých a následně zmuchlaných maňásků. Top informace: včely neopouští úl. ()