Novinár Burke Devlin (Rock Hudson) sa rozhodne napísať článok o pilotoch, ktorí predvádzajú púťovú show. No keď sa zoznámi bližšie s rodinou vojnového hrdinu Rogera Shumanna (Robert Stack), začne ho príbeh týchto ľudí zaujímať ešte viac. Za show, pri ktorej im ide o život, dostávajú smiešne peniaze a tak žijú zo dňa na deň a bez strechy nad hlavou. Burke ich ubytuje vo svojom byte a popri tom sa zamiluje do Rogerovej manželky LaVerne (Dorothy Malone), ktorá je nešťastná v manželstve, kde najväčšou láskou jej manžela sú lietadlá. (Dale)

vitekpe

Dorothy Malone (ktera si mj. zahrala i v mem oblibenem kousku Big Sleep) zdobi tenhle film z prostredi zavodnich letcu svoji mimoradnou krasou. Jinak vcelku slusne, i kdyz mirne predvidatelne, cernobile drama s jednou temer moderni lekackou pri libaci scence, natocene podle novely Pylon od W. Faulknera. Krasne obrazky a pochvala pro kameramana :-) ()

majo25

Príbeh z prostredia novinára a leteckej šou (v štýle Nascar) je až príliš zameraný na ľudí a ich nerozumeniu si vo vzťahoch. Zaujímavejších scén je poskromne, dej sa vlečie, osudy hlavných protagonistov ma nechávali chladným a film ma celkovo neoslovil. Rock Hudson sa mi pozdáva v iných rolách a okrem jednej pôvabnej blondýny ma nikto iný nezaujal. ()

HVM

Typické Sirkovo melodrama. Kdo viděl jedno, viděl všechna, a komu se líbilo první, tomu se budou líbit i ta další. Kamera je tentokrát černobílá, po barvách Technicoloru se vám ovšem stýskat nebude, film je natočen širokoúhlým systémem CinemaScope a třeba taková scéna leteckých závodů je doslova dechberoucí. Trojice hlavních herců si spolu pod Sirkem zahrála už ve filmu „Psáno ve větru“, jenomže zatímco tam chtěla Dorothy Rocka, tentokrát to je naopak :-) Dvě poznámky: Malone je dokonalá padesátková blondýna a řekl bych, že Marilyn ji v lásce asi moc neměla. Hudson má takový zvláštní přednes, v komediích super, ale v čemkoli vážnějším nezní moc přesvědčivě - z té jeho závěrečné deklamace v redakci novin mi cukaly koutky a vzpomněl jsem si na Simpsonovy, kdy Homer točil s Melem Gibsonem remake Caprova Pana Smithe... ()

Fiftis

Veľmi slabá retro snímka a to som sa na ňu veľmi tešil, pretože tam hrá moja obľúbená herečka 50.rokov Dorothy Malone. Tá bola krásnym doplnkom tejto snímky. Na hudbu si už absolútne neviem spomenúť a to tempo bolo neskutočne vlečúce. Aj dialógy boli absolútne nezáživné a celkovo scenár a príbeh boli jedno veľké sklamanie. Neviem či to pripisovať aj tomu, že som od toho veľa očakával, ale ja som sa len a len nudil. Nenapadá ma jediná skupina divákov, ktorá by túto snímku ocenila. Neviem čo by tejto snímke prospelo najviac a či existuje niečo, čo by túto snímku pozdvihlo až na príjemný priemer. Oceňujem aspoň jednu veľmi kvalitnú scénu pri zrážke lietadiel. Až som sa divil ako to urobili v roku 1957. Musel som si to pustiť 3x. ()

• William Faulkner veril, že tento film je najlepším spracovaním spomedzi jeho sfilmovaných diel. (Dale)