2 Stupid Dogs (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1993, 26x22 min

"I want the toiletseat!" a iné hlášky, ktoré z tohto pre mňa akosi zľudoveli. "2 Stupid Dogs" je podľa mňa absolútna animovaná klasika z 90-tych rokov. Vtipné postavy, skvelé hlášky, paródie na všetko čo ich napadlo a viac menej si žila šou svojim vlastným životom. Osobne by mi vôbec nevadilo, keby toho niekedy bolo viac a mohol som s týmito postavami stráviť čas viac sérií, lebo potenciál tam bol. Animácie boli okey, no postavy a dobrodružstvá to vedeli skvele kompenzovať. Príbehy ako také mali svoje silnejšie a aj svoje slabšie momentky. Ale nebola epizóda, ktorú by som ohodnotil ako zlú. A určite si všetci pamätajú staré známe: "Well isn´t that cute? But it´s WROOOOOOOOONG!!!". Smejem sa na tom, vizuálny humor aj dialógy super. Pre mňa klasika. Hodnotenie: A(31.5.2019)

• Marek1991

Uletená rozprávka pre deti ako takmer všetko na Cartoon Network postavená na protikladoch, no musím sa priznať, že v detstve som mal radšej iné rozprávky a toto bola pre mňa skôr len výplň medzi nimi, nuda to myslím nebola, ale neviem už teraz o nejakých pamätných momentoch z toho, kvôli ktorým by bola pre mňa nezabudnuteľnou a vhodnou na pripomínanie.(30.3.2015)

Animovaný seriál o dvou skutečně hloupých psech, kdy jeden je mrňavý a ukecaný podvraťák a ten druhý zase naopak tlustý a líný. Vlastně mi trochu připomínali Buda Spencera a Terence Hilla, akorát o dost tupější. :-) Jinak humor a styl animace vypadá jako Cow and Chicken, což nic nemění na tom, že se jedná o celkem příjemnou a zábavnou záležitost, oplývající mile infantilním a absurdním humorem.(27.3.2008)

"Hand over that cheescake!" Ryze geniální kombinace pokerface a až dadaistické absurdity.(27.10.2008)

7 / 10 Veľmi dobrá kreslená groteska, ktorá síce snáď až príliš často načrie do hrnca s veľkým nápisom HRUBOZRNNÝ, ale aj napriek tomu si zachováva vysokú úroveň a ovplýva niektorými skutočne nezabudnuteľnými momentkami - určite stojí za pozretie.(4.11.2005)

• - Meno veľkého psa, ako bolo naznačené v pár epizódach, je Jonathan. (Flipper)

• - Každá epizóda obsahuje "2 Stupid Dogs" príbehy a "Super Secret Secret Squirrel" príbehy (podľa seriálu "The Secret Squirrel Show" - 1965). (Flipper)