Reklama

Reklama

Klíšťák

(seriál)
  • USA The Tick
všechny plakáty
Animovaný / Rodinný / Komedie
USA, (1994–1996), 12 h 35 min (Minutáž: 19–22 min)

Tvůrci:

Ben Edlund

Hudba:

Doug Katsaros

Hrají:

Townsend Coleman, Rob Paulsen, Kay Lenz, Micky Dolenz, Jess Harnell, Jim Cummings, Jennifer Hale, Dan Castellaneta, Dorian Harewood, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(36)

Obsahy(1)

Zloduchové, třeste se! Do boje s vámi přichází Klíšťák, dvousetkilový modrý výstřední superhrdina. Spolu se svým parťákem Arturem, bývalým účetním v molím kostýmu, brání své město před těmi nejhoršími zločinci, jaké kdy svět spatřil... Tento komediálně laděný animák si bere na mušku nejen klišé superhrdinských komiksů, ale i kaidžu-eiga filmy a další. Jako předloha posloužil komiks Bena Edlunda, mezi lety 1994 a 1997 vznikly 3 sezóny (dohromady 36 epizod) seriálu. Příprava čtvrté sezóny již však byla společností Fox stornována. (Slavland)

(více)

Recenze (28)

Koda 

všechny recenze uživatele

Když chcete rajčátka tence oloupat, tak je oloupejte. Dámy a pány, díváte se na mě fascinováně. Asi si říkáte, co tady žvaním, ale zkuste se zaposlouchat do dabingu Klíšťáka, nepřipadá vám jeho hlas nějaký podezřelý? A víte, že jo? Náš Klíšťák sice nevaří, nebo nemoderuje teleshoppingy, ale zachraňuje svět před random nebezpečnými protivníky. Tenhle seriál je jeden z dalších Jetix seriálů, který mě provázel dětství. Zajímavé případy, se kterými se musí tento "Maui" vypořádat a pracně vybojovat se svými dalšími parťáky. Jak známe z DC komiksů, tak má u sebe taky svého asistenta motýla Artura, který ho informuje o dění, nebo zavolá parťáky, když je někde průser. Výhoda Klíšťáka je obrovská síla, jako Thanos, ale inteligence jako liščí lejno, takže nebýt dalších siprhirous, tak by byl místo Klíšťáka klíště. U tohoto seriálu není moc kritizovat. Hrdinové jsou zábavní, akční, seriál má hlavu a patu, je velice poutavý, není příliš jasné, jak děj dopadne a superhrdinové jsou taky pecka. Za mě tedy seriál na oddech a mohu tedy hodnotit průměrně. ()

boo-boo 

všechny recenze uživatele

Pre mňa totálna špička, vynikajúca a trefná paródia na všetko, čo som ako malý žral. U mňa zas platí, že ma vtedy Klíšťák celkom nudil, zatiaľ čo teraz (keď vnímam kontext) ho žeriem aj s navijakom. A jednoznačne vedie paródia na Batmana ("Řekl že jde plavat.." "Už to mám - VODA! Plave se přece ve vodě!!!") a židlička a mesiac s veľkým CHA...proste všetko. ()

Reklama

MarekT 

všechny recenze uživatele

Další seriál představující zlaté časy kanálu Fox Kids. I tato parodie na například marvelovské komiksy mě v mládí bavila. Navíc samotný Klíšťák je sympatická postava. Jsem rád, že program Fox Kids byl ochoten odvysílat všechny tři řady a ponechal v dabingu u všech postav v přestávce mezi vysíláním stejný hlas - tento program je totiž znám tím, že k slušnému zacházení s některými seriály měl občas daleko. ()

tikend 

všechny recenze uživatele

Super hrdina zvaný Kliešť bojujúci proti zločinu v meste, ktoré sa volá Mesto, za pomoci svojej nezraniteľnosti a najmä kopy hlášok ako "Spoon" "Must defy laws of physics" "What good is science if noone get's hurt" a kopy ďalších. Výborné paródie na spoločnosť a samozrejme na všetkých super hrdinov. Pri paródiách na super hrdinov a super zloduchov ale level zábavy záleží na tom, ako dobre sa v komiksoch vyznáte. Ja som v tom v podstate amatér, ale aj tak som sa vynikajúco zabavil. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

The Terror... ,,A teď, obsadíme Město!´´ Tuun- La... ,,Ale Město je pod ochranou Klíšťáka´´. The Terror... ,,Čeho se bojíte, máme Stalina!´´ Bezkonkurenční!!!! DC a Marvel zde dostávají těžce do držky a vy, kdož máte fakt tyto 2 vydavatelské dómy načtené, máte 100% záchvaty smíchu, Nikde jinde nemáte takové postavy jako: Gaučová Císařovna, Terror (který kdysi praštil Roosevelta), Proto-Klauna, Švýcarské průmyslové špióny, Omnipotuse (nechtějte věděti, koho má představovat;), Pán Chleba, El Semínko, Smrtící Žárovka, Nápadití Lidé, Tuun-La ne z této Země, Ďábelský Bombový Půlnoční Útočník, co klade bomby o půlnoci a tzv. klaďasy typu: Americká Pokojská/Služka, Bi-Polární Medvěd, Čtyřnohý Muž, Kobercový Muž, Die Fledermaus (fanoušci Richarda Strausse II.,dostávají infarkt:) ,etc. V češtině to neznám, takže si už nedovedu představiti, že by někdo přemluvil ty neskutečné orig. hlasy. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Tři z hlavních dabérů namluvili také želváky ve známém animovaném seriálu Želvy Ninja (od r. 1987). Townsend Coleman namluvil Michaelangela, Rob Paulsen propůjčil svůj hlas Raphaelovi a Cam Clarke se zhostil role Leonarda. (mr.twizta)
  • V 5. epizodě 3. série s názvem Devil in Diapers se objeví postava Juliuse Pendeckera. Tu namluvil legendární Mark Hamill. (mr.twizta)

Reklama

Reklama