Film je směsicí dramatizací a archivních záběrů o boji odborářů ve třicátých letech dvacátého století za svoje pracovní požadavky, a to i za cenu bití či ztráty svých životů, vyvolaných z řad korporacemi najatých násilníků nebo přímo policistů. Příběh vyzdvihuje základní listinu práv a svobod a boj za její naplnění. (paulman)

sator

Stále důležité téma nemocných- mocných.... Kombinace dokumentárního, hraného snímku a  archivních záběrů, sleduje jak listina práv a svobod byla plíživě během 30. let napadena unijními korporacemi, jejich špiony a dodavateli. Slavný afroamerický zpěvák, herec a aktivista Paul Robeson nás provází příběhem. Obnovená verze filmu byla vydána v roce 2011. Film obnovil filmový a televizní archiv UCLA , financovaný Packard Humanities Institute. Nový film byl vyroben z původního 35mm dusičnanového negativu, 35mm bezpečnostního duplikátu negativu a 35mm bezpečnostního negativu. ()

• Obnovená verze filmu byla vydána v roce 2011. Film obnovil filmový a televizní archiv UCLA , financovaný Packard Humanities Institute. Nový film byl vyroben z původního 35mm dusičnanového negativu, 35mm bezpečnostního duplikátu negativu a 35mm bezpečnostního negativu. (sator)