Written in the Wind dělá melodramatům skutečně čest, řemeslně jde o skvěle natočený snímek. Zub času je však znát a na filmu (či spíše scénáři) se podepsal. Tempo nasazené na začátku snímku se totiž drží bez větších výkyvů až do samotného konce, čímž se příběh stává do značné míry velmi jednotvárným a v určitých fázích i poměrně nudným. A nezapomeňme na Doroty Malone - skvělá herečka ve skvělé roli s prostorem naprosto minimálním... No není tohle hřích?(8.7.2012)

Ano, jsou tam dobré režijní nápady, má to sofistikované dialogy a Robert Stack a Lauren Bacall jsou výborní herci (Rock Hudson má aspoň výborné svaly). Ale je to tak umělá limonáda, že si hned musím vzít z lednice jednu plzeň, abych resuscitoval chuťové buňky... P.S. Kdo chce vidět opravdu fascinující film z naftařského prostřední, nechť vyhledá Až na krev.(13.4.2008)

Sirk byl jedním z nejtalentovanějších řemeslníků, jací se v padesátých letech v Hollywoodu pohybovaly, a film Psané ve větru patří k jeho nejznámějším dílům. Film nepředstírá, že se jedná o nějaké hluboké umění, ale skvělé herecké výkony a Sirkova režijní zručnost mu zajišťují oblibu - tedy alespoň tu moji;oD.(9.1.2007)

S Douglasem Sirkem asi kamarádi nebudeme. Uznávám jeho řemeslné kvality (z technicolorových barev opravdu oči přecházejí) a práci s herci, ale nejsem cílová skupina pro melodramata. A hledat v nich údajný subverzivní podtext (viz např. závěrečná scéna, kde zkažená Marylee láskyplně hladí model těžařské věže :o)) mě upřímně řečeno moc nebaví. Na druhou stranu aspoň člověk ví, kde se inspirovali např. tvůrci Dallasu.(1.3.2008)

Představ ženu svého života nejlepšímu příteli a můžeš si vsadit na to, že ač se ti v ničem nevyrovná, její srdce získá on. Jen pro jistotu buď oběma nablízku a nápomocen kdykoliv bude třeba. Naftařský geolog Mitch milován ženami, respektován muži, obdivován všemi široko daleko je důkazem, že muž ušlechtilý nemusí být automaticky nudný…čím to, že jsem si v žádném jiném filmu nevšimla klidné síly, kterou vyzařoval Rock Hudson, byl-li právě ve formě?(21.10.2008)