Skryté hlasy (TV film)

Skryté hlasy

Talking to Heaven

Drama / Sci-Fi / Krimi / Mysteriózní

USA, 2002, 142 min

Mne neznamy reziser Gyllenhaal sa rozhodol spolu s Ted Dansonom natocit film na sposob Shyamalanovho 6th Sense. A nedari sa to. Z principu kvalitny scenar potapa rutinna rezia, Ted Danson sa sice snazi, ale na Willisa z uz spominaneho filmu nema ani nahodou. No nic, kto si to pozrie, nic neziska, a kto to bude ignorovat, nic nestrati. 50 %(26.5.2013)

Kdyby tam nebylo tolik mysteriózních sraček spojených s duchama a tím, jak je to po smrti skvělý a jak jsou vlastně skvělá komunita, která každýho s radostí přijme (co už taky má dělat), byl by to suprovej thriller a detektivka k tomu. Takhle mi tam ale hodně vadily pasáže plný duchů a patetickýho okecávání. Jsou i horší filmy a fakt je, že jsem se dodíval na druhej díl, i když jsem neviděl ten první. No a ten konec, kdy si nikdo není ničím jistej (ve filmu, divák to ví už dávno), je napnutej jak kšandy. Ale celkem standardní televizní thriller, do kterýho nenacpali ani trošku humoru nebo trapnných hlášek.(4.12.2005)

Televizní film inspirovaný životem a jednou z knih Jamese Van Praagha. Bez ohledu na to, je-li Van Praagh skutečně médium, hovořící s mrtvými nebo podvodník - solidní scénář, pečlivá režie i herecké výkony (především úsporný ale přesvědčivý Danson) strčí s přehledem do kapsy spoustu mnohem ambicióznějších projektů.(21.7.2003)

Docela slušné herecké výkony, kamera, občas zmatený střih. Co mne na tomhle filmu nejvíc štve, že jde vlastně o promo skutečného Jamese Van Praagha, odhaleného několika médii (myšleno noviny, televize, rozhlas) jako podvodníka. JInak celkově skutečně pomalé, s několika málo zajímavými scénami, které však takhle nataženou délku nezachrání.(30.1.2006)

• tron

Smutne starnúci Ted Danson je mojim obľúbeným hercom od dôb sitkomu „Na zdravie!“ a dodnes ťažko znášam nespochybniteľný fakt, že, česť výnimkám (MADE IN AMERICA), mu nikto nedáva titulné úlohy. Nič to však nemení na tom, že ak to s ním nejaký režisér predsa riskne (GULLIVEROVE CESTY, LOCH NESS, ZACHRÁŇTE VOJAKA RYANA), nedopadne to zle. SKRYTÉ HLASY sa z diaľky mohli javiť ako Tedovo veľké sólo, rozlúčková Labutia óda: televízny priestor dlhý príjemné dve a pol hodiny, režisér pochádzajúci z ceneného hollywoodskeho klanu Gyllenhaalovcov, príbeh á la ŠIESTY ZMYSEL (k vete „inšpirované skutočnými udalosťami" sa nevyjadrujem) a zaujímaví hereckí partneri (Jack Palance, Queen Latifahová a Mary Steenburgenová... inak v civile Dansonova manželka). Čo môže „herec nižšej svietivosti“ chcieť viac? Výsledok sa bohužiaľ rozpadá pod tlakom slabého scenáru.(30.10.2004)