Epizody(8)

dannyyy

Zajímavý německý počin. Temné, ropovité a velmi pomalé... a to je kámen úrazu. Je to zbytečně natáhnuté na 8 dílů a hrozně se to vleče. Takové 4 díly by tomu slušelo víc, 1.- 6.- 7.- 8. díl, kde se děje to podstatné. Poté by mé hodnocení bylo možná i vyšší. 55% Pozn.: Existuje i film o stopáži 118 min., viz https://www.csfd.cz/film/928014-hausen-kino-event/prehled/ a to možná bude lepší volba. ()

ricci.s

Zvláštny nemecký seriál o novom domovníkovi, ktorý sa so synom nasťahuje do vrakuňského Pentagonu, aby tam urobil poriadok - lenže zatiaľ čo bojuje s minulosťou a objavuje sa mu jeho mŕtva manželka, synátor odhaľuje tajomstvo podivného baráčika, kde ľudia miznú a nikoho to netrápi. Všade je špina, bordel, hnus, zo stien vyteká čierny olej, ktorý vidieť na každom kroku, sledujeme najmä osudy feťákov a ďalších skrachovaných existencií, takže na pohľad nič príjemné. Proste niečo zo života nemeckej spodiny v parádnom, depresívnom a pochmúrnom atmosférickom prostredí. Treba sa však zmieriť s pomalým tempom. Niekedy som mal pocit, že sa to celé zaseklo na jednom mieste a nechce sa to pohnúť ďalej - seriál občas skĺzne do monotónnosti a nudí. Posledné dve časti to opäť vyzdvihli vyššie. Na nemecké pomery napokon dobré, ale nadšený z toho úplne nie som. ()