Když rozvod, tak rozvod

• Československo

Keď rozvod, tak rozvod

Komedie / Drama

Československo, 1982, 79 min

Já nevím, co (téměř) všichni máte? Dokonce i ty, Brute?! (argensone :-)) Jste se asi ještě nikdy nerozváděli, že neumíte docenit ten vnitřní zápas a nehezká dilemata postav příběhu, že mám pravdu? Přitom Žilkovou a její ordinérní a nakřáplý hlas taky dost nesnáším... a Čenský mi jindy nesmí do baráku (a to ani v pohádkách!) Jenže, málo platné, tahle role ustrašeného blbce, který má pořádný čurbes v tom, co vlastně od života čeká, ta Čenskému sedla jako prdel na hrnec. Ohledně pana Menšíka - zachránit film a vytáhnout ho svým hereckým uměním nad průměr, to nepovažuji za ztrátu času, ale za záslužnou činnost ;-) Minimálně 50% za komediální stránku, poctivé čtyři hvězdy za drama.(1.3.2014)

• Pasifae

Jako každý, kdo zplodil mláďata, jsem měla na vybranou - buď je nechám jít jejich vlastní cestou nebo skončím jako svůj vlastní pacient. A i když mě sledování té jejich vlastní cesty stálo hodně vyrvaných vlasů, nelituju. Tenhle film je ukázkou toho, jak to dopadá, když se rodiče míchají do věcí, do kterých jim nic není, ukázkou bohužel dost nezábavnou a nezajímavou. Škoda pro něco takového pana Menšíka a paní Bohdanové.(14.7.2010)

• kingik

Bodrý a činorodý pokrývač Vladimír Menšík má talent komplikovat věci sobě i svému okolí. A neustále se někomu plete do života. Teď je to mladá manželská dvojice Jan Čenský a Veronika Žilková. Tahle česká komedie je poměrně nevýrazná a jediným lákadlem a hnacím motorem je zkušený Vladimír Menšík. Ani on však tak docela nezachrání tuhle nudnou komedii, která nemá jasné záchytné body a zdolává se jen velmi těžko, protože v té nudě, navíc s podprůměrným scénářem, se vrcholu komediální hory jen stěží dosáhne. 40%(25.10.2009)

Zlý zlý zlý film, u kterého vždycky vzteky bublám. Příšerná ubulená Žilková a šílenej buran Menšík, kterýmu bych dala jednu pěstí. Nicméně takhle vybité emoce z filmu (ne proto, že jsem naštvaná, že zase koukám na nějakou věc, kterou jsem v bleděmodrym viděla už dvacetkrát) něco znamenají, ne? Menšík je Pan Herec... (ale snad ten film už neuvidím).(16.10.2010)

V hlavičce filmu je sice snímek označen coby komedie, já bych nebyl tak jednostranný. Na komedii zde bylo dost vážných momentů, na drama zase komediálních. Je to prostě životní příběh, kde se střídají smutné a veselé chvíle. Vynikající Vladimír Menšík v roli cholerického (avšak nijak nesympatického) otce exceluje, ovšem nutno říci, že ani ostatní herci nijak nezaostávají. 70%(15.7.2007)

• - Dům, kde bydlí Hynek (Jan Čenský), stojí v Praze na Malostranském nábřeží. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Film se natáčel v Praze, dům paní Komárkové (Ladislava Kozderková) stojí v Říčanech, dům rodiny Pavlínky v Praze - Újezdě nad Lesy, pošta z úvodu je v Březnici. (rakovnik)

• - Za Jana Čenského (Hynek) dubloval kaskadér Karel Engel. (M.B)