Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladí manželé Hynek a Pavla Dolejšovi se rozvádějí. Hlavním důvodem je podle všeho Hynkova matka, která se mladým manželům neustále plete do života a Pavle dává jasně najevo své antipatie. Náhle přijde telegram, kterým ohlašuje svůj příjezd Pavlin otec Arnošt Provazník. Pavla mu nechce o rozvodu říci a také Hynek se prchlivého tchána bojí, takže se nabízí jediné řešení - předstírat fungující manželství. Hynek rychle nastěhuje Pavlu zpět do bytu své matky. Rozpačité chování mladých manželů si Arnošt vysvětlí po svém a sám je přivede rozpaků, když jim druhý den věnuje nové auto. Hynek chce říci tchánovi pravdu, ale ten ho vůbec nepustí ke slovu. Situace se ještě víc zkomplikuje v okamžiku, kdy se paní Provazníková svěří šokované dceři, že má její otec milenku a proto se budou rozvádět, takže ona se svou rodinou jsou to jediné, co jí zůstalo. Česká filmová komedie o tom, že všechno zlé je k něčemu dobré. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (94)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Není to nejsilnější komedie. Celá vlastně stojí na Vladimírovi Menšíkovi. Opravdu si neumím představit nikoho jiného v jeho roli. Trochu mi to připomíná o dva roky mladší film Půl domu bez ženicha. Bez Menšíka by tenhle snímek měl určitě o mnoho méně procent a nebyla ani zdaleka alespoň takovou, jaká je. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Myslím, že tohle je druh filmu, který ocení lidé, kteří si něčím podobným prošli nebo jim adekvátně hrozí. Tam je tolik přesných postřehů, dialogů, odpozorovaných situací ze života! Naštvanost žen, jejich nelogické jednání, ale i fanfaronství chlapů... Snaha něčeho v životě dosáhnout, ale jak to zařídit a co obětovat? Nechat si kecat do života matkou, manželkou, sousedkou? Nebo udělat něco, z čeho nic není, snad ani uznání ne, ale jen dobrý pocit? Výborně vedený scénář však žel hapruje v poslední čtvrtině příběhu, kdy dojde k jakémusi předčasnému rozuzlení, a doznění se zbytečně táhne a snaží se ještě o jeden zvrat, což mi přišlo vzhledem k řečenému zbytečné. Herecké výkony vynikající, zvláště postava otce v podání Menšíka je vysoce uvěřitelná, jeho cíle jsou jasné, ale i ostatní hrají velmi dobře, zvláště Žilková mne překvapila svou uměřeností. ()

Reklama

Alister

všechny recenze uživatele

Ukázkový příklad filmu, jenž dokáže jeden jediný herec svým výkonem vyzvednout do závratných výšin; Vladimír Menšík dokázal transformovat tento film, který disponuje všemi předpoklady pro to, aby se nelíbil, na film, který se velmi líbil. Málokdo z celé plejády historie českých herců by něco takového dokázal, Menšík však ano. Proto je pro mě největším hercem vůbec. Hodnotit však nebudu. ()

sud 

všechny recenze uživatele

V hlavičce filmu je sice snímek označen coby komedie, já bych nebyl tak jednostranný. Na komedii zde bylo dost vážných momentů, na drama zase komediálních. Je to prostě životní příběh, kde se střídají smutné a veselé chvíle. Vynikající Vladimír Menšík v roli cholerického (avšak nijak nesympatického) otce exceluje, ovšem nutno říci, že ani ostatní herci nijak nezaostávají. 70% ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

V ramci normalizacnych filmov je Kdyz rozvod, tak rozvod len takym lahsim, znesitelnym priemerom. Filmu suverenne kraluje Mensik, ktory ma dostatok talentu na to, aby utiahol film aj sam. Zapletka nie je teda bohvieco /rozvod/, ale herci sa snazia, a reziser Skalsky odviedol aspon priemernu pracu. 69 % ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

  • Film se natáčel v Praze, dům paní Komárkové (Ladislava Kozderková) stojí v Říčanech, dům rodiny Pavlínky v Praze - Újezdě nad Lesy, pošta z úvodu je v Březnici. (rakovnik)
  • Dům, kde bydlí Hynek (Jan Čenský), stojí v Praze na Malostranském nábřeží. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama