Série(2) / Epizody(6)

Jeho oči jsou chladné a srdce tvrdé – Alain Delon jako policista, který se nebojí pravdy... Frank Riva, bývalý policista, který se kdysi úspěšně infiltroval do mafiánského klanu, se po dvaceti letech vrací do Paříže. Tenkrát musel narychlo odjet, protože po prozrazení byla na jeho hlavu vypsána odměna a znalo ho celé podsvětí. Nemohl se ani rozloučit, ani nic vysvětlit svým blízkým. Nyní se vrací, aby vypátral vraha komisaře pařížské kriminálky Marca-Antoina Rezzoniho. Tenkrát byli tři: Frank, Marc-Antoine a Xavier. Nyní je Marc-Antoine mrtev, Xavier je ředitelem policie a povolává Franka, aby skoncoval s klanem Loggiů. Frank je nucen znovu otevřít svou minulost. Ví dobře, že buď Loggiové nebo on sám. (Česká televize)

Recenze uživatele Karlos80 k tomuto seriálu (1)

Frank Riva (2003)

Se seriálem, no spíš s malou mini sérií (složenou e šesti epizod) se nám Alain Delon alias Frank Riva opět vrátil před kamery. Po velkém úspěchu třídílné série Fabio Montale natočil nyní šestidílnou mini sérii odehrávající se převážně v Paříži. Tvrdého osamělého muže, sice ne zrovna z moc klidnou a vyřešenou minulostí, navíc muže který nedělá nikdy a nikomu žádné kompromisy a vždy dokáže přijmout veškeré riziko. To vše je starý dobrý Alain Delon, tedy muž který se nebojí pravdu konat ani říct a to za cenu nejvyšší. Jeho pojetí role tedy bylo samo o sobě celkem slušně, jinak film po dějové stránce je sám o sobě takový lehčí průměr. Jednotlivé epizody nesly názvy : 1: Muž odjinud. 2: Kříž z hvězdou. 3: Poslední ze tří. 4: Vlci. 5: Rudý anděl. 6: Štvanec. Celkem zdařilá kriminální série. ()