Změna plánů (E01) (epizoda)

Komedie

Česko, 2020, 18 min

Nečekal jsem od toho umění,ale odreagování,a toho se mi dostalo.Vtipné a ze života,hlavně v té době před měsícem...Forků víc jak v mnoha loňských celovečerních komediích. Já vím,že mne všici nařknou za to,že 5 hvězd má mít jen ředitel, pak dlouho dlouho nic a zbytek průměr a odpad, ale hodnotím ne všechny vyvážené složky uměleckého díla,nýbrž jak jsem se po shlédnutí cítil....Cítil jsem se pobaven,a o to nejspiš šlo.(4.5.2020)

Trefné, vtipné, aktuální. Za mě první díl splnil vše, co měl. Představil krátce postavy, jejich pozadí, nastolil hned několik morálních problémů spojených s karanténním stavem a rozhodováním hlavních hrdinů. Jedinou výtku bych měl k počítačové hře - v Kingdom Come: Deliverance na vás kamarádi jen těžko budou čekat online a obra s kyjem tam nenajdete. Jinak samozřejmě palec nahoru za zapojení veleúspěšné české hry.(11.5.2020)

• Bobik99

Čekal jsem to mnohem horší. Musím říct, že u pár scén jsem se pousmál a ani mě to neuráželo. Je ale zajímavé vidět v aktuální době vznikat něco nového, které se snaží o malinko hlubší myšlenku než Ulice. Doufám jen, že se to trošku zlepší. Jeden díl v tomhle zvládnu, ale pokud to bude pokračovat stejně, hrozí moji televizi ujma.(4.5.2020)

• Pražák

Jedna slabší a trapnější scéna střídá druhou. To vše proloženo 34 záběry na žlutý dům z dronu ze všech úhlů a za všech denních časů. Donutilo mě to vypnout televizi a jít radši ven i v tý pitomý roušce. Furt je to větší zábava než tahle impotentní rychlokvaška. Promarněná příležitost je slušnější výraz.(4.5.2020)

• sorrow

Opravdu tohle někomu přijde vtipné a ze života? Na tomto seriálu je pozitivní pouze to, že epizoda trvá pouhých 20 minut a snad jen to mě motivovalo ke shlédnutí první epizody. Nejprve před diváka netradičně předstoupili tvůrci, aby vysvětlili složitost natáčení (schválení bezpečákem a právníkem z ČT) a hlavně, aby si toto dílko a herecké výkony sami pochválili, asi z obavy, že nikdo jiný to neudělá. Vše v tomto seriálu je celkem stupidní. Jak už zde bylo napsáno, kluk paří doma 14 dnů hry a vůbec neví co se děje venku, tedy nenakupuje, nejí, nekouká na internet, nekomunikuje s rodiči přes mobil… Náhle mu volá jeho úča, aby zašel nahoru k sousedovi a řekl mu, že má vypnuté naslouchátko, ten si však při první návštěvě kluka v roušce myslí, že je to lupič, při druhé návštěvě s jakýmsi kýblem na hlavě ho má za vandala a poleje ho vodou a majzne ho holí po hlavě. Když se ta úča s manželem spojila, asi jsem očekával, že mu vše vysvětlí, že tam toho kluka poslala ona a že to není lupič ani vandal, ale Pepík ze zdola, kupodivu však k tomuto nedošlo, a i třetí návštěva kluka u starého pána končí fiaskem rozlitou instantní polévkou. Něco tak trapného se opravdu jen tak nevidí. Asi jsem náročnější divák, ale tohle za vtipné opravdu nepovažuji. Jinak chápu, že ten dědek se na ten nákup vykašlal, ale skutečně má doma jen poloprázdnou láhev s kyselými okurkami??? Jako žádné těstoviny, žádná sušenka, žádný jogurt? Vážně? Také mám rodiče v důchodu a když k nim přijedu, rozhodně jejich lednice nevypadá jako po vykradení. A pak zde máme ještě jeden manželský pár, který spolu už rok nespí, té ženské leze na nervy každé slovo jejího manžela, několik měsíců ho už podvádí s jiným a zrovna v první den vyhlášení karantény to všechno praskne. A nyní se můžeme těšit, jak se budou doma s pomocí Pazderkové štěkat. Další výživný kousek České televize ☹(11.5.2020)