V provensálskom pohorí Maures nájdu vojaci počas cvičenie telo muža, ktorý zahynul neobyčajným spôsobom. Vražednou zbraňou bol totiž luk a šípy. Vzhľadom na okolnosti nálezu musí miestna vyšetrovateľka spolupracovať so špecialistom, ktorého na miesto vyslala armáda. Čoskoro zistia, že výber vražednej zbrane môže v sebe ukrývať skrytý význam... (RTVS)

kolemjdouc

tentokrát jsem zklamaná z Vraždy v....totálně zklamaná.Ústřední motiv zajímavý ale nesedlo mi zpracování.Výkony herců a tentokrát mě zklamal i dabing.A to pořádně.když sledujete starší filmy tak je zřetelné každé slovo i v emocích.Tady to vypadalo jako by nastoupili klienti plicního oddělení.Slova nevyřknou ale vydechnou .jako by jim nerezonovaly hlasivky.Další Vraždy v... si opět nenechám ujít.Jsem takový fanda i kdybych měla oslepnout.A budu doufat ,že ty příští se povedou ()

akvatam

Tak tentokrát som to ani len nedokázal dopozerať, tak veľmi ma to nebavilo. A pri tom, ako ma strašne nebavil dej som si ešte viac uvedomoval ten hrozny dabing. A nemyslím tým len hercov, ale aj preklad. Nerozumiem tej snahe za kazdú cenu upravovať miestne reálie. Napríklad to neuveriteľné znásilňovanie francúzskeho GENDARMERIE, ktore sá tak nasilu prekladá ako Polícia. Naozaj to je nutné? Veď ako slovenčina, tak aj čeština na to majú výrazy, keďže aj v našej histórii táto zložka fungovala, ktoré sú podľa mňa stále všeobecne úplne zrozumitelné. To akože keď sa v Česku povie četník, četníctvo, alebo na Slovensku žandár, žandárstvo, to akože nikto nevie o čo ide, že to treba tak znásilňovať? A potom, keď sa tieto dve zložky niekde v deji majú stretnúť (myslím naozaj policajti so žandármi), tak je s toho guláš. ()

Acrobat

V chorobe celkom stravitelny snimok, ktory si ide pokojnym i ked zamotanym krokom. Filmu chyna intenzita, ale vysetrovanie sa zda byt civilne. Zandarstvu a policii nerozumiem a je to aj jedno. Homosexualna armada to zaretusuje, ptetoze Alzheimer mu to predsa nedovoli. Rutinne, francuzsko-vidieckym stylom sa aj dopracujeme k vyvrcholeniu, ktore je akceptovatelne, ale slzu neuronis. Kriminalna oddychovka pre nastrocnych splni svoj ciel. Na nic ine sa totiz nechce hrat. (Videne 17.4.2021, Jednotka archiv) ()