Mukačevská 7

všechny plakáty
TV spot
Dokumentární / Krátkometrážní
Slovensko, 2020, 31 min

V autentickom dokumente sú zachytené osudy ľudí nielen počas výbuchu, ale odkrýva ich životy (v bytovke) aj pred tragédiou. (RTVS)

TV spot

Marze

Chyběly mě nezodpovězené některé otázky. Možno shlédnout také v archivu Slovenské televize https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15783/224218 ()

Autogram

Dokument ako spomienka na bytovku, spoločenstvo ľudí v nej a na obete výbuchu. Aj keď som nikoho z bytovky nepoznal, nedalo sa to dopozerať so suchým okom. –––– Hrali sme sa na skrývačku, behali sme po schodisku hore dole... –––– Teraz si zvykám, že plyn je aj priateľ... ()

jedna_vrana

Tento krátky dokument nemôžete objektívne hodnotiť, ani napísať, že sa vám páčil, pokiaľ väčšinu obetí osobne poznáte. Zaujímavé na ňom bolo to, že ani raz neboli spomenuté príčiny výbuchu, ani kto je zodpovedný. Je len o spomienkach pár ľudí, ktorí asi boli ochotní predstúpiť pred kameru. A ešte jeden postreh - dokument nakoniec vyznieva pozitívne - nikto neprejavil nevraživosť a nenávisť. Iba ľútosť. ()

Arkanoid

Polminúty sa venuje dokument spomenutiu tragédie v zahraničných médiách, skoro 3 minúty venuje spomienkam obyvateľov Mukačevskej 7 na život pred výbuchom a už ideme ku osudnému dňu. Ľudia, ktorí prišli o blízkych a majetok, to znášajú veľmi dobre. Dokument je viac o emóciách, ako o faktoch. Napríklad sa nedozvieme, prečo ten plyn unikal. ()