Reklama

Reklama

Absurdní planeta

(TV seriál)
  • USA Absurd Planet
Dokumentární
USA, 2020, 3 h 57 min (Minutáž: 19–20 min)

Epizody(12)

Obsahy(1)

V zábavném přírodopisném seriálu, který komentují podivná stvoření i sama Matka příroda, nahlédneme do života těch nejfantastičtějších zvířat na Zemi. (Netflix)

Videa (1)

Recenze (13)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Komentáre či hodnotenia so zaujímavými číslami zvyknem venovať výnimočne dobrym filmom. Tentokrát to spravim opačne a 2424 komentár bude patriť tomu najhoršiemu dokumentárnemu seriálu aký bol natočený. Nemýľte si ho povedzme so sériou Our Planet aj keď je z rovnakej produkcie. Snaha oživiť zabehnutý štýl dokumentov o prírode či histórii vôbec nevyšla. Spôsob rozprávania samotnou Zemou či zvieratami je otrasný, o voľbe a intonácii jej hlasu ani nehovoriac, prestrihy v štýle agresívnych reklám či v retro štýle filmov či spravodajstva rokov 60tych či 70tych je zúfalý a občas sa to mení doslova na muzikál. Spomenie sa americky futbal s týmami Miami Dolphins a Atlanta Falcons (všetci milovníci prirody presne vedia koľko pasov na touchdown dal ppcas kariery Tom Brady) a ako inak patriarchát nesmie chýbať nakoľko produkcia Netflix je tak krajne liberálna že to človeku až píli uši. Netflix sa pokúsil zmeniť zaužívaný štandart prírodopisných dokumentov a urobil to asi najhorším možným spôsobom. Hviezdička za kameru a za to že sa dokument venuje zvieratám ktoré nie sú v očiach detí určite krásne a preto ich nenájdete v takmer ziadnej zoo a preto nezdobia stránky nadácii ktoré sa venujú ochrane prírody. Práve tie by si však zaslúžili plnohodnotný dokument a nie takyto nevydarený experiment. ()

DeathRock 

všechny recenze uživatele

Ke sledování seriálu mě nalákal trailer, který mi přišel vtipný. A protože mám rád dokumenty o zvířatech (obzvlášť Our Planet byla na NETFLIXU cool), tak jsem nemohl odmítnout. Seriál mě celkově zklamal. Čekal jsem, že se dozvím nějaké zajímavé informace zkombinované s dobrým záběrem a vtipným podáním. Seriál bohužel tyto informace podává dost nešťastnou formou, která je místy až trapná a finální informace sdělení úplně vymizí. I dětem bych pustil raději něco jiného. Absurdní planeta zároveň recykluje záběry i z jiných dokumentů a nebojí se jeden a ten samý záběr pustit v krátkém sledu za sebou. ()

Reklama

Kadliiik

všechny recenze uživatele

Po 5 minutách jsem to vzdal, mám se rád a tohle není zdravý. Čekal jsem další dokument o přírodě, tentokrát s trošku zábavnějšími prvky, jenže tohle neobsahuje ani jedno z toho (ovšem co se týče kamery, ta je obstojná). Nicméně scénaristovi bych doporučil kolík doprdele, aby vědel, jak se lidi, co se na tohle kouknou, budou cítit. Trapárna ()

AnnalieseK 

všechny recenze uživatele

Místo Absurdní planeta by to měli přejmenovat spíše na Absurdní dokument. Komentáře jsou tak nesnesitelné a stupidní, že jsem si připadala, jak kdybych koukala na nějaký pořad pro malé caparty. Jedině si vypnout zvuk a kochat se aspoň záběry z přírody, pak by se to možná dalo dokoukat, protože tenhle trapnohumor mě tedy vůbec neoslovil. ()

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Nevidím to tak kriticky. Ano, je to víc trapné než vtipné, víc ubohé než obohacující, ale... záběry krásné, takže jak tu kdosi psal, bez zvuku to rozhodně nebude vadit :). Za mě beru jako pokus, opravdu jen pokus o malinko originální a poutavou formu dokumentu, jak zaujmout mladé. Což si myslím, by právě úspěch mít mohlo. Doporučil bych učitelům na prvním max druhém stupni ZŠ a třeba uspějí. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama