poster

Blue Season

Krátkometrážní / Sci-Fi

Velká Británie, 2013, 5 min

Hrají:

Daisy Ridley

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • T2
  ***

  Rozpočet £300║ na 48 Hour film projekt dosť slušné spracovanie, dobrý nápad a napätie /60%/(23.12.2015)

 • swamp
  **

  Chápu, že na 48 Hour Film projektu se toho moc stihnout nedá... ale tenhle kraťas mě zkrátka a jednoduše neoslovil. Pointa mi přišla taková nemastná neslaná, technicky to ale vypadá docela dobře.(27.1.2017)

 • joker.george
  ***

  Jako bych to točil já, kdybych to uměl, jen by se mi do snímku nepodařilo získat Daisy Ridley. Nápad mohl znít v hlavě zajímavě, ale jeho převedení zůstalo za očekáváním a závěr, který chtěl diváka překvapit a zavrtat se do paměti, na to neměl potřebnou sílu. Kamera předvede pár slušných záběrů, napětí se daří šponovat, ale nevytáhnou to víc než nad průměrem.(10.9.2017)

 • sirien
  odpad!

  WTF? Jako srsly, nebejt v tom Daisy tak tu nikdo nedá víc jak hvězdičku...(11.10.2017)

 • ClapTrap
  ***

  Zajímavý kraťas, držící si hutnou atmosféru a napětí. https://www.youtube.com/watch?v=E6QRAL6Sf4Y(26.1.2017)

 • stepanhalama
  ***

  Pěkný filmeček s prvky thrilleru ale příběh nemastný neslaný. Technicky to vypadá fakt dobře.(16.7.2018)

 • KoubikTK
  ***

  Po zhlédnutí jsem si hned musel zjistit co to 48 Hour Film Project vůbec je, nýbrž ona znalost významu soutěže a pravidel mne přesvědčila ohodnotit snímek lepšími třemi hvězdičkami. Oceňuji snahu tvůrců, protože vymyslet a hlavně následně natočit něco koukatelného (což Blue Season rozhodně je) během dvou dnů je náročné. Dějová linka působí trochu nepřehledně a ne vše je dovysvětleno, takže při dosažení pocitu že snímek nechápete, nemusíte hned klást vinu sobě za nepozornost či podobně. Ať už to má působit schválně, nebo ne, jde o to jak divák film pochopí, a ne jak co bylo myšleno, zvláště když je onen původní význam skrytý. Tím chci říct že mne Blue Season nechává o určitých věcech přemýšlet. Rozhodně si dovoluji pochválit vynalézavost tvůrců a skvělý námět. Největším plusem je ovšem úžasný herecký výkon Daisy Ridley. Menším mínusem je že v určitých sekvencích tento kraťas působí strašně amatérsky, ale to se dá pochopit časovým rozmezím které autoři dostali. 6/10.(11.5.2019)