Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Řina Weberová, dcera penzionovaného plukovníka, je majitelkou nevalně prosperujícího fotoateliéru. Její postarší přítel, bankéř Václav Novák, ji tajně finančně podporuje, neboť je do ní zamilován. Řina se jednoho dne setká s kamarádem z dětství, Vincencem Špačkem, který v Praze nastoupil vojenskou službu. Podnikavý Vincenc s nerozlučným spolubojovníkem Vendelínem Křídlem udělají Řininu ateliéru velkou reklamu ve vojenské posádce, takže vojáci se k Řině jen hrnou, aby je vyfotografovala. Jednou se tam objeví i nadporučík Novák a okamžitě se do Řiny zamiluje. Řinin otec zjistí, že dceru navštěvuje bankéř Novák, a chce, aby se s ní oženil... (ČSFD)

(více)

Recenze (21)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Film sice nemá všech pět P, ale dvě má- Pešek-Plachta. Tato dvojice zachránila vcelku nenápaditou, bezdějovou komedii. Jinak se totiž ve filmu vůbec nic neděje, nebylo by v něm ani nic pro zasmání. Hana Vítová jest ženou, o kterou zápasí otec i syn a u toho Pešek s Plachtou asistují. Zvítězí mládí, jak je již zvykem ve starých filmech. Mládí a láska. 60% ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Klasická Stelibského opereta Nám je hej ve svém filmovém přepisu nabízí čistou esenci českého populárního filmu druhé poloviny 30. let. Hlavními komiky jsou Plachta a Pešek, vzájemně si konkurujícími milovníky Marvan (otec) a Nezval (syn). Milostným objektem není nikdo jiný, než půvabná majitelka fotografického závodu Hana Vítová. V epizodkách nechybí samozřejmě Pištěk, Trégl nebo Kreuzmann, též moje lásky Majva Červená či Mary Norrová. V čem je tedy zádrhel? Snad pouze v tom, že sympatie směřující k Čs. armádě poněkud zakrývají fakt, že jde operetu a hudby je tu skutečně poskrovnu. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Naopak já si právě myslím, že nebýt Peška s Plachtou tak by tento sotva průměrný film dopadl ještě hůř, pak by to bylo teprve utrpení, tedy ještě kromě nezapomenutelného a k nepoznání namaskovaného ruského generála v podání Theodora Pištěka..Milostná zápletka a vůbec celý zmatený děj k celkovému obrazu moc nepřispěly a film se tak stal dnes už zcela zapomenutým, určen jen pamětníkům, kterých zas už moc není. Teda už se ani nedivím, že Plachtu ve skutečnosti nakonec na vojnu neodvedli, s takovýmto přístupem by toho Rakouská "C. a K". armáda moc nevyhrála:-)! Kde mám ty svoje bagančata:-)!? ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Filmu, který měl programově získávat sympatie pro vojáky a československou armádu, se ujala výrobna Nationalfilm. Předpokládalo se, že na veselé hříčce se nedá nic zkazit, a proto byli do režisérských pozic uvolněni Čeněk Šlégl, herec a jeden ze spoluautorů scénáře, a střihač Jiří Slavíček. Oba byli nadmíru rozumní a v hereckém obsazení příliš neexperimentovali. Hlavní role byly svěřeny Jindřichu Plachtovi a Ladislavu Peškovi, kteří poněkud rozpačité dílko doslova zachránili před hrozícím krachem. Hana Vítová si tu kromě několika líbivých písniček střihla dokonce delikátní, jemně erotickou scénu ve vaně. Znalci smíchovského operetního repertoáru zajisté tuší, že námět si tvůrci vypůjčili z úspěšné hudební komedie Josefa Stelibského Nám je hej. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Armádní dvojčata jsou příjemně zábavnou veselohrou s melodramatickou zápletkou. Pozitivní vojenská propaganda je pouhým zdáním, pokud nevnímáme za hlavní úlohu armády rozmach a podporu drobných živností civilní sféry. Romantika i v okouzlení ctí morální principy a přeje mládí, přesto je hlavním přínosem humorná nadsázka, roztěkaná vitalita a radost ze života. Hvězdou neposedného vtipu je vojín a drogista Vendelín Křídlo (velmi dobrý Jindřich Plachta), podnikavý popleta. Ani zpožděný povolávací rozkaz nestojí v cestě činorodosti a vhodně pojatá náhodná příležitost nedovolí zahálku. Příliš dlouhé pauzy odpočinku nejsou povoleny. Slova obtékají těsně kolem lidských těl, jízlivě popichují a elasticky chrání své vlastní vyšší zájmy. Ochotným spoluhráčem veselí života je vojín a švec Vincenc Špaček (velmi příjemný Ladislav Pešek), Vendelínův věrný druh ve zbrani, rozkvětu fotografického ateliéru i dovršení romantické tajenky. Drobné rozmíšky a lehká společenská překvapení jsou jemným kořením zápletky. Hlavním cílem romantického okouzlení a touhy je Řina alias Jiřina Weberová (příjemná Hana Vítová), začínající ateliérová fotografka a grafická návrhářka. Rozkvět vlastní živnosti nepočítal s žádným plánem a mnoho času odebírá cílené tokání námluv a rituální obřad lichotek. Romanticky mužným hrdinou je nadporučík Zdeněk Novák (sympatický Gustav Nezval), přátelský velitel čety nově povolaných branců. Ušlechtilost mládí je odměněna láskou na první pohled. Důležitou postavou je bankéř Václav Novák (příjemný Jaroslav Marvan), Zdeňkův otec. Nezadaný starý kozel je okouzlen půvabem mladé ženské krásy a zatouží po jejím vlastnictví. Výraznou postavou je Josef Weber (velmi příjemný František Kreuzmann st.), plukovník rakouské armády v zasloužené výslužbě a Řinin důstojný otec. Počestnost stavu dcery je hlavním zájmem, odpovídající úroveň je důležitým předpokladem. Z dalších rolí: nejlepší přítel Josefa a bývalý carský generál Alexej Maximovič Ursakov (Theodor Pištěk), hospodyně u Weberů a starostlivá Vincencova matka Marie Špačková (Ella Nollová), Vendelínova věrná manželka Marie Křídlová (Jarmila Šmídová), z vlastní svatby nejistý štábní rotmistr Karel Svědínek (Václav Trégl), jeho tklivě zklamaná nevěsta (Marie Norrová), usměvavý maďarský branec (Eman Fiala), vdavekchtivě neodbytné služky u Nováků Rézi (Eva Svobodová) a Matylda (Marie Červená), či spolehlivý bankéřův komorník Petr (Ota Motyčka). Armádní dvojčata jsou osvěživě humornou veselohrou s přizpůsobivě elastickým podnikavcem Plachtou. Příjemně hřejivé za deštivého odpoledne. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Objekt kasáren, ve kterých se odehrává velká část filmu, jsou bývalá Štefánikova kasárna na Smíchově, dnes sídlo Krajského i Obvodního soudu. (sator)

Reklama

Reklama