Přestože byl snímek přenesen blíže současnosti, stále zůstává vyzněním v době České moderny, blízký V. Mrštíkovi, F. Šrámkovi a celé řadě dalších. Samotný závěr pro mě velmi rehabilituje jméno F. X. Svobody, který byl i z osobních důvodů snižován F. X. Šaldou. Jiří Plachý opět v roli démonického světáka, Baldová vypočítavé matinky a L. Boháč romantizujícího mladíka, všichni výborní a typově přesní. Nelze zapomenout na účast významného českého choreografa (ve 30. letech pro Osvobozené divadlo) Joe Jenčíka, který je tu vidět více než v jedné akci.(15.8.2011)

• Bart

Na svou dobu hodně podprůměrný film, který rozhodně nemohl konkurovat stoupající úrovni protektorátní kinematografie. Opět další čitelné melodrama, opět afektovaný Ladislav Boháč a Hana Vítová v roli rozmazleného fracka, které taková role vůbec neseděla.(8.4.2007)

Plavá Vítová a uhrančivý ďábelský Boháč ve Slavíčkově dramatu, která byla vždycky trochu jiná.(19.2.2009)

Soudobá aktualizace jedné z divadelních her F. X. Svobody vdechla navzdory určitým pochybnostem doslova nový život svým hrdinům, kteří se vlivem dramatických událostí ocitají na rozcestí života. Chudý student práv, lehkomyslná tanečnice a bezskrupulózní podnikatel. Charismatický Boháč, okouzlující Vítová, démonický Plachý, vynikající Baldová. Režisér Slavíček náležel k úzké skupince těch, kteří mířili výš a jeho tvorba bohužel stojí na rozhraní osudových dějinných údobí, která tomuto osobitému tvůrci příliš nepřála.(1.11.2009)

• argenson

Jedna holka, mladší chlap, starší chlap a starostlivá matka. Opravdu slibný potenciál pro rozvinutí příběhu:-) Ufňukaná Vítová, pateticky pošahaný Boháč, bonviván Plachý, lidovka Baldová a rozšafný Strejka. To všechno už tu bylo. Takže zbývá jediná kuriozita, kvůli které stojí za to se kouknout. Tohle je totiž jeden z mála filmů, kde má Hana Vítová blonďatou hřívu.(6.1.2012)

Jak si má chudák holka vybrat, když jeden nápadník je popudlivý suchar introvert a ten druhý namyšlený alfa samec - oba naprostí egoisté? Z deště pod okap nebo prašť jako uhoď. A nějak podobně je to i s těmi směry života obecně. To aby člověk šel svojí vlastní střední cestou jak ta chytrá horákyně - "ani ve dne ani v noci, ani ustrojená ani nahá, ani pěšky ani na voze" - a bral s sebou jen co mu je nejmilejšího. ___ Film se vyznačuje překvapivě vysokou na tu dobu mírou erotiky a odhalených ženských partií.(15.11.2011)

„Maniakální“ rozcuch L.Boháče a jeho pohled do výstřihu H.Vítové, už jen kvůli tomu stojí tento snímek za pozornost.(23.7.2011)

Rozmýšlel jsem se mezi lepšími třemi či slabšími čtyřmi hvězdičkami.Film je však režijně i herecky zvládnut profesionálně, nepůsobí únavně a nejsou v něm hluchá místa. Jen občas to zaskřípalo ve scénáři, zvlášť na konci. Samotná Hana Vítová po zhruba deseti letech u zvukového filmu přecházela z rolí dívek na role dospělých žen, zdůrazňovala to svou na ni neobvyklou nakadeřenou parukou. Vítovou samu nepokládám za výjimečnou herečku, ale v každém případě byla osobitá, i když lepší byla v těch starších komediích. Boháč se tu mění ze své obvyklé kladňácké role do role nemálem ztroskotance, a to tak rychle, že to snad udivilo samotné scénáristy, jenže jim na tohle přetvoření nevybyl ve filmu čas. V každém případě to však celkově je snímek, který stojí za to shlédnout.(10.9.2015)

• Pitryx

Já to napíši rovně jak si to myslím. Červená knihovna se vším všudy. Nudné, a ještě s ječením. Ale přesto nějaký ten plusový bodík tu je, to se nedá snímku upřít.(1.2.2019)