Príbeh slovenského hokeja v ére Československa. Dokument o hľadaní  tajomstiev nielen športového  úspechu. (RTVS)

FIGO33

Nádherný dokument o histórii slovenského hokeja. Pôsobivé príbehy najväčších legiend slovenského hokeja od Česko-Slovenska, po rozdelení republík a následnému pádu do C kategórie MS až po súčasnosť. Balzám na dušu každého hokejového fanúšika. Zatiaľ hodnotenie len po prvej časti, ale takto ma vyzerať špičkový športový dokument, zimomriavky od začiatku do konca. 100%! ()

kaposlav

Je dobré, že sa točia takéto dokumentárne filmy. Pokojne môžu aj dva ročne. Nemáme ich veľa. Celkom dobré spracovanie a niekoľko nových informácií. ()

Rozjimatel

"To bol výber. Dneska? Dneska je nábor."   Na jednej strane sa krásne pozerá na všetky tie úspechy slovenského hokeja, športu, ku ktorému mám veľmi blízko a na všetkých tých skvelých hráčov, ktorí vyrástli v našej malej krajine. Na druhej strane sa ale nedá ignorovať, aký je tento dokument hrozne útržkovitý, chaotický (osobne by som radšej bral systematickejší prístup), aké je v ňom množstvo rečí (často nezaujímavých) a ako málo hokejových ukážok, ktoré sú navyše mizernej technickej kvality (prekvapivo aj tie novšie ukážky). No a samostatnou kapitolou je nemožná hudba. "Senzi senzus"? "Love hurts"? "Life is life"? "Amadeus"? Kto toto vybral a aký to má, preboha, súvis s hokejom? ()

agassi68

Dokument o legendách s legendami. Je to dynamické, pútavé a ľudí ako Bondra, Šatan, Lintner atď. môžem počúvať a hlavne pozerať do nekonečna.. ()

Brano

Prišlo mi to miestami amatérsky zostrihané. Dokument neprináša absolútne nič nové, je to taká rozkrádačka dokumentov hokejová 80. ()

smarkus

Vyborny dokument ktory mapoval od zaciatku az po sucasnost. Bolo citit krivdu po rozdeleni ale nakoniec sme presvedcili ze patrime do Acka. Pri zaberoch finale 2000 a 02 som mal zimomriavky :) az s odstupom casu si clovek uvedomi akych fantastickych hracov sme vtedy mali, ze budili respekt u takych timoch ako Kanada ci Svedsko. Stale som ale presveceny o tom ze do roku 2008 sme mali toho vyhrat viac. Hossa ako trener a dalsi nevyuzili potencial ktor tam bol... ()

barny120

Krásny dokument, mal som zimomriavky. Je to o slovenských legendách v časoch Česko-Slovenska, o hráčoch ktorí emigrovali, aj o tých ktorý ostali. Dokument je plný komentárov zainteresovaných, a dobových zostrihov. Hudba super. Videl som len prvú časť, teším sa na druhú. ()