Hitlerova armáda smrti: Das Reich (TV film)

• Česko

Hitlerovo komando smrti

• Česko

Das Reich: Hitlerova divize smrti ve Francii

• Francie

Une division SS en France: Das reich

Hitler's Death Army: Das Reich

Dokumentární / Historický

Francie, 2015, 90 min (Alternativní: 2x45 min)

Michaël Prazan

Adolf Hitler (a.z.), Heinrich Himmler (a.z.)

Častěji opakovat a pouštět na učňácích a středních školách, v televizi....lidi si nechtějí pamatovat...za chvíli budou říkat,že to tak strašný nebylo.... zapálit nevinné ženy a děti v kostele...to se dělo napříč stoletími v různých válečných konfliktech, vždy to bylo zbytečné, kruté..vzbuzovalo to nenávist,strach a odhodlání se pomstít.(6.12.2019)

Opravdu nechutné co jsou lidi schopni udělat jiným lidem. Nechtěl bych v té době žít. Zajímavá paralela když si vezmete že u nás se neustále vzpomínají Lidice a to ještě část obyvatel šla do koncentráku či na převýchovu děti. Tak naproti tomu v Bělorusku vyhladili a vypálili 620 vesnic a zavraždili všechny obyvatele, proti tomu jsme vyvázli dobře, ještě u nás nebyla fronta.(21.2.2019)

Francouzský dokument o posledním roce války ve Francii, kam se přesunuly esesácké jednotky z východní fronty a vzhledem k vývoji války už ani nekryly svoje brutální metody. Přehledný dokument , který chronologicky popisuje vývoj bojů a zločiny těchto jednotek. I v západní Evropě to vypadalo jako na východní frontě.(14.3.2018)

zajimavy dokument, ale rozptylovaly mne zabery, ktere doprovazely presun divize Francii (1944), na kterych byly lehke tanky Panzerkampfwagen II. Ve skutecnosti mela 2.tankova divize v roce 1944 ve vyzbroji stredni tanky Panzerkampfwagen IV a Panzerkampfwagen V Panther a utocna dela Sturmgeschütz (cerven 1944). Je mi jasne, ze lepsi zabery asi nebyly k dispozici, ale pusobilo to rusive.(15.12.2019)

Hrozné je najmä to, že vinníci neboli potrestaní a tí, čo si myslia, že sa takéto zverstvá diali len v 2.sv.vojne sú bohužiaľ na veľkom omyle. Akurát nie sú tak na očiach. V podstate každá diktatúra prináša to isté a dejiny sa opakujú. Film ma zaujal tým, že je farebný a je tam pár detaiov zo života jednotky SS. Inak priemer..(8.12.2019)