poster

Hitlerova armáda smrti: Das Reich (TV film)

 • Česko

  Hitlerovo komando smrti

 • Česko

  Das Reich: Hitlerova divize smrti ve Francii

 • Francie

  Une division SS en France: Das reich

 • anglický

  Hitler's Death Army: Das Reich

Dokumentární / Historický

Francie, 2015, 90 min (Alternativní: 2x45 min)

Režie:

Michaël Prazan

Hrají:

Adolf Hitler (a.z.), Heinrich Himmler (a.z.)
 • sharka.68
  *****

  Častěji opakovat a pouštět na učňácích a středních školách, v televizi....lidi si nechtějí pamatovat...za chvíli budou říkat,že to tak strašný nebylo.... zapálit nevinné ženy a děti v kostele...to se dělo napříč stoletími v různých válečných konfliktech, vždy to bylo zbytečné, kruté..vzbuzovalo to nenávist,strach a odhodlání se pomstít.(6.12.2019)

 • cariada
  ****

  Opravdu nechutné co jsou lidi schopni udělat jiným lidem. Nechtěl bych v té době žít. Zajímavá paralela když si vezmete že u nás se neustále vzpomínají Lidice a to ještě část obyvatel šla do koncentráku či na převýchovu děti. Tak naproti tomu v Bělorusku vyhladili a vypálili 620 vesnic a zavraždili všechny obyvatele, proti tomu jsme vyvázli dobře, ještě u nás nebyla fronta.(21.2.2019)

 • mira007
  ****

  Francouzský dokument o posledním roce války ve Francii, kam se přesunuly esesácké jednotky z východní fronty a vzhledem k vývoji války už ani nekryly svoje brutální metody. Přehledný dokument , který chronologicky popisuje vývoj bojů a zločiny těchto jednotek. I v západní Evropě to vypadalo jako na východní frontě.(14.3.2018)

 • Flippy
  ****

  zajimavy dokument, ale rozptylovaly mne zabery, ktere doprovazely presun divize Francii (1944), na kterych byly lehke tanky Panzerkampfwagen II. Ve skutecnosti mela 2.tankova divize v roce 1944 ve vyzbroji stredni tanky Panzerkampfwagen IV a Panzerkampfwagen V Panther a utocna dela Sturmgeschütz (cerven 1944). Je mi jasne, ze lepsi zabery asi nebyly k dispozici, ale pusobilo to rusive.(15.12.2019)

 • agassi68
  ***

  Hrozné je najmä to, že vinníci neboli potrestaní a tí, čo si myslia, že sa takéto zverstvá diali len v 2.sv.vojne sú bohužiaľ na veľkom omyle. Akurát nie sú tak na očiach. V podstate každá diktatúra prináša to isté a dejiny sa opakujú. Film ma zaujal tým, že je farebný a je tam pár detaiov zo života jednotky SS. Inak priemer..(8.12.2019)