poster

Hitlerova armáda smrti: Das Reich (TV film)

 • Česko

  Hitlerovo komando smrti

 • Česko

  Das Reich: Hitlerova divize smrti ve Francii

 • Francie

  Une division SS en France: Das reich

 • anglický

  Hitler's Death Army: Das Reich

Dokumentární / Historický

Francie, 2015, 90 min (Alternativní: 2x45 min)

Režie:

Michaël Prazan

Hrají:

Adolf Hitler (a.z.), Heinrich Himmler (a.z.)
 • Thomassi
  *****

  Das Reich, elitní jednotka, pozdeji tanková divize ozbrojených složek Waffen SS. Prošla si boji na východní frontě a po vylodění Spojenců i na západní frontě. Jednotky SS byly známy svým fanatismem, který byl spojený s nadstandartními bojovými výkony, ale i zvěrstvy páchanými na obyvatelstvu. Toto je příběh běžného života v této jednotce od června 1944 až po kapitulaci Německa. A právě v tomto období se na území Francie dopustili její příslušníci velkých a světově známých masakrů, kterým je věnována podstatná část dokumentu, který je poutavý, se spoustou neznámých dobových záběrů.(23.11.2015)

 • Volodimir2
  ****

  Tento dvojdielny dokument sa predovšetkým zameriava na obdobie posledného roku 2. svetovej vojny. Po vylodení Spojencov v Normandii Hitler nariadil, aby sa divízia Das Reich o sile 15 000 mužov a 200 tankov presunula z juhozápadného Francúzska do Normandie, kde mala vytlačiť Spojencov späť do Atlantiku. V tej dobe už silný francúzsky odboj mal za úlohu spomaľovať postup tejto divízie rôznymi sabotážnymi akciami ale aj otvoreným bojom. A tak dochádzalo zo strany Hitlerovej armády smrti k brutálnym represáliám a masakru civilistov (Oradour sur Glane a Tull). Dokument približuje každodenný život tejto jednotky, neslávne známej v spojitosti s masovými vraždami na Ukrajine a v Bielorusku. Za vojnové zločiny sa pred Norimberg dostalo len pár vysokých veliteľov týchto jednotiek.(16.11.2015)

 • mira007
  ****

  Francouzský dokument o posledním roce války ve Francii, kam se přesunuly esesácké jednotky z východní fronty a vzhledem k vývoji války už ani nekryly svoje brutální metody. Přehledný dokument , který chronologicky popisuje vývoj bojů a zločiny těchto jednotek. I v západní Evropě to vypadalo jako na východní frontě.(14.3.2018)

 • agassi68
  ***

  Hrozné je najmä to, že vinníci neboli potrestaní a tí, čo si myslia, že sa takéto zverstvá diali len v 2.sv.vojne sú bohužiaľ na veľkom omyle. Akurát nie sú tak na očiach. V podstate každá diktatúra prináša to isté a dejiny sa opakujú. Film ma zaujal tým, že je farebný a je tam pár detaiov zo života jednotky SS. Inak priemer..(8.12.2019)

 • sharka.68
  *****

  Častěji opakovat a pouštět na učňácích a středních školách, v televizi....lidi si nechtějí pamatovat...za chvíli budou říkat,že to tak strašný nebylo.... zapálit nevinné ženy a děti v kostele...to se dělo napříč stoletími v různých válečných konfliktech, vždy to bylo zbytečné, kruté..vzbuzovalo to nenávist,strach a odhodlání se pomstít.(6.12.2019)