Reklama

Reklama

Hitlerova armáda smrti: Das Reich

(TV film)
  • Česko Hitlerovo komando smrti (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Historický
Francie, 2015, 90 min (Alternativní 2x45 min)

Režie:

Michaël Prazan

Hrají:

Adolf Hitler (a.z.), Heinrich Himmler (a.z.)

Obsahy(1)

Dvoudílný dokument vám přiblíží osudy obávané elitní tankové divize jednotky SS, která byla nechvalně známá jako Das Reich. Během posledního roku druhé světové války se neblaze proslavila masovými vraždami na východní frontě. (National Geographic)

Recenze (30)

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Das Reich, elitní jednotka, pozdeji tanková divize ozbrojených složek Waffen SS. Prošla si boji na východní frontě a po vylodění Spojenců i na západní frontě. Jednotky SS byly známy svým fanatismem, který byl spojený s nadstandartními bojovými výkony, ale i zvěrstvy páchanými na obyvatelstvu. Toto je příběh běžného života v této jednotce od června 1944 až po kapitulaci Německa. A právě v tomto období se na území Francie dopustili její příslušníci velkých a světově známých masakrů, kterým je věnována podstatná část dokumentu, který je poutavý, se spoustou neznámých dobových záběrů. ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Tento dvojdielny dokument sa predovšetkým zameriava na obdobie posledného roku 2. svetovej vojny. Po vylodení Spojencov v Normandii Hitler nariadil, aby sa divízia Das Reich o sile 15 000 mužov a 200 tankov presunula z juhozápadného Francúzska do Normandie, kde mala vytlačiť Spojencov späť do Atlantiku. V tej dobe už silný francúzsky odboj mal za úlohu spomaľovať postup tejto divízie rôznymi sabotážnymi akciami ale aj otvoreným bojom. A tak dochádzalo zo strany Hitlerovej armády smrti k brutálnym represáliám a masakru civilistov (Oradour sur Glane a Tull). Dokument približuje každodenný život tejto jednotky, neslávne známej v spojitosti s masovými vraždami na Ukrajine a v Bielorusku. Za vojnové zločiny sa pred Norimberg dostalo len pár vysokých veliteľov týchto jednotiek. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Autentické záběry a fotografie, věcný komentář, absence mluvících hlav. Toť hybná síla dokumentu a samozřejmě hrůza, která se lidstvu začíná pomalu vytrácet z paměti a tak zase začíná všemožně blbnout. Hořký konec z pohledu obětí represálií a jejich pozůstalých. Spravedlnost pracovala pouze na bojišti, pak od toho dala ruce pryč.. ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Mnozí váleční zločinci, po válce v západní zóně chráněni novým spojencem z druhé strany Atlantiku, spokojeně dožili ve své rodné vlasti .. s důchody zohledňujícími službu třetí říši za 2. světové války. Setkávali se běžně na vzpomínkových srazech .. veteráni, ´hrdinové´ ověšeni Železnými kříži a dalšími vyznamenáními se zcela běžně, spolu se širokou veřejností, loučili při pohřbech se svými zemřelými kamarády ... ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Opravdu nechutné co jsou lidi schopni udělat jiným lidem. Nechtěl bych v té době žít. Zajímavá paralela když si vezmete že u nás se neustále vzpomínají Lidice a to ještě část obyvatel šla do koncentráku či na převýchovu děti. Tak naproti tomu v Bělorusku vyhladili a vypálili 620 vesnic a zavraždili všechny obyvatele, proti tomu jsme vyvázli dobře, ještě u nás nebyla fronta. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama