Jasne Slavínskeho film. Trochu naivná komédia. Zápletka, ktorá je daná už od začiatku. Musím sa pristaviť hlavne pri dvoch postavách, tieto na tomto filme milujem. Je to tajomník Anatol v podaní Václava Trégla a postava hlavného komorníka v podaní Ferenca Futuristu. Na týchto postavách sa vždy zabavím. Preto tento film hodnotím 75%.(23.5.2010)

Velké herecké sólo Adiny Mandlové ve velmi lehkovážné komedii. Adina se zde úspěšně vydává za kluka, jelikož strýček ženy nesnáší. Nejlepší z filmu jsou ale takové ty poloimprovizované scény mezi Adinou a Schránilem, kde se parodicky vysmívají dialogům z dřívějších zamilovaných růžovoknihovnových filmů. Díky těmto scénám jsem se královsky pobavil. Komedii podtrhuje obvyklý dobrý výkon Pištěka a Trégla. Femme fatale českého filmu Růžena Šlemrová je jako vždycky úžasně nesnesitelná. Velmi dobrá komedie na sváteční odpoledne. Slovy F. Futuristy:Tady je to jako na magorce! 80%(2.1.2012)

• Karlos80

Velmi lidová ale jinak nějak nenáročná komedie s výtečnou, naživo zpívající (v jiných filmech byl většinou její zpěv dabován) a stepující A. Mandlovou v hlavní roli. V mužském převleku jako Ada Bartů ji to nesmírně slušelo. A ano musím se stotožnit s příspěvkem Oskara a souhlasit s ním že oproti Věře Ferbasové to ještě za něco stálo a to sice i po herecké stránce, ne jenom po té převlekové. Ale nesmím opomenou ani další skvělé herecké výkony jako například osobního tajemníka Orlického, Anatola Kropáčka (V. Trégl), který byl stále z něčeho popletený, nepříčetný ale zároveň také roztomilý a vtipný. Jeho (tím jeho typickým hlasem) "Já nevím co mám dělat dřív, jestli mám myslet a nebo hledat Ríšu", nemělo chybu. Nebo já se musím jít napít! Ale také si střihl pěvecký part v popěvku "Běží liška k táboru.." Dále tam byl opět skvělý ale pořád stejný až někdy otcovsky naivní a důvěřivý T. Pištěk jako statkář Jaroslav Orlický nepřítel všech žen, nutící ke staromládežnictví nejen své zaměstnance ale i samotného synovce Ríšu (elegán s charisma Raoul Schránil). A v neposlední řadě se mi pak líbili také ty oba spohodlnělý, nemotorní a od pohledu přihlouplý sluhové Ferenc Futurista a Ota Motyčka. Oba dva zahráli též výtečně a navzájem se v určitých skečích a situacích skvěle doplňovali. Zajímavost nakone c: Film se natáčel v Jílovišti, ve známém hotelu Hubertus.(3.12.2006)

• rozbris

Tak to byl trapas, tady hrát tak se radši zabiju....Adriana Mandlová jako kluk??? To snad ani nejde, to by musel být Strýček slepý Sluha (Václav Trégl) a všichni okolo četně služebnictva!!! Že jsem se na to díval, radši jsem to měl přepnout na Vraždy v Midsomeru....ikdyž tohle bylo lepší...trošičku:-)(29.11.2008)

Sice naivní, ale přesto příjemně zábavná komedie, která svou lehkou ztřeštěností a svěžestí zahřeje. Trochu výchovné, herecky výrazné, s romantickou zápletkou a šťastným vyvrcholením pro všechny. I když jste žena, můžete dostat svojí šanci v uzavřeném mužském světě. A pokud jdete s odvahou a důvtipem za svým snem, dosáhnete svých cílů, tak jako Ada Bártů (půvabná Adina Mandlová). Ta jako vichr vletí do území, určeného výhradně mužské populaci, zatřese jejich zaběhnutým světem, zbourá jejich pracně vybudované ochranné zbarvení, zpřevrací jejich hodnoty a stává se vítězem ve hře na nenávist k ženám. A přijde ke štěstí, dědictví i lásce. Z dalších rolí: majitel panství Orlický (dobrý Theodor Pištěk), dobrák, naučený životem k nepřátelství žen, Orlického věrný tajemník Anatol Kropáček (dobrý Václav Trégl), bojící se odhalit pravdu, Orlického synovec Ríša (Raoul Schránil), budoucí správce majetku a nový milý Ady, Ríšova maminka Jindřiška Lenská (Růžena Šlemrová), rázná žena v prosazování synových cílů, maminka Ady (Marie Blažková), starostlivá žena a Orlického sestra, komorník Alois (dobrý Ferenc Futurista), svérázná a hubatá postava, dr. Zeman (Bedřich Veverka), nevyslyšený a stálý nápadník a ctitel Ady, hloupoučká Emča Kučerová (Fanča Foltová), melancholicky podléhávající sladkým řečem lásky a chtíče, a boxer Gusta Brož (František Kabeláč), dodávající kondici mužnosti a dostávající tvrdou lekci pomsty. Příjemné, nenáročné, vtipné, zábavné, svěží.(21.2.2013)

• - Přestože ve většině filmů byl zpěv Adiny Mandlové dabován, zde skutečně sama zpívá píseň "Dejte si radit". (Teres)

• - Premiéra proběhla 3. února 1939 v kinech Amerika a Juliš. (Cucina_Rc)

• - Film bol natáčaný na zámku Hubertus v Jílovišti. (dyfur)