Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zámožný velkostatkář Orlický (T. Pištěk) je po třech nevydařených manželstvích zapřisáhlým nepřítelem žen. Od všech svých zaměstnanců vyžaduje stejný postoj. Ani jeho synovec Ríša (R. Schránil), jenž žije na statku jako adjunkt, není výjimkou. Jenže Ríša se za strýcovými zády pravidelně stýká se sousedovic dcerou. Orlický brzy pojme podezření a rozhodne se, že přivede mladíka k rozumu. Proto mu opatří konkurenci. Pozve na statek jiného svého synovce, kabaretního zpěváka Ádu Bártů, který má diplom z hospodářské školy. O Ádově existenci měl Orlický dosud jen matné tušení, avšak vzpomněl si na něj díky jeho fotce v novinách. Orlický zatím netuší, že Áda je ve skutečnosti dívka (A. Mandlová), která jen vystupuje na jevišti v mužském kostýmu. A že se do Ríši zamiluje… (Česká televize)

(více)

Recenze (77)

dobytek odpad!

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to v baru, kde je asi 6 (slovy ŠEST) televizí, takže ať se podíváte, kam se podíváte, vždycky čumíte na televizi. Ten film mě sral od samýho začátku takovym způsobem, že jsem myslel, že ani nedopiju pivo a přemístim se do jinýho baru asi o 200 metrů dál. Naštěstí mě zachránil telefon s MP3kama a sluchátka, takže jsem si vesele chlastal dál. Jinak tomu, že je Adina Mandlová chlap, to bych spíš věřil tomu, že Paroubek je ženská. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Déj-te si radit, to nemůže nikdy vadit, když budete se všému smaát..." Chytlavý kuplet z jinak dost slabší a velmi naivní komedie. Nalejme si čistého vína - jen úplný tupan, postižený astigmatismem na obou očích, by v tom nartěnkovaném hochovi s pečlivě vyškubaným obočím a špatně skrývanými ňadry neodhalil Adinu Mandlovou. :-) Ale ta aspoň měla své osobní kouzlo a cit pro jisté hranice vkusu, takže její kalhotková anabáze nedopadla zdaleka tak trapně jako kreace Věry Ferbasové ve filmu Venoušek a Stázička. 40% ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Adina Mandlová v prezlečení za chlapca mi veľmi pripomína kresleného Jindru Hojera z Rýchlych šípov. Ten mi v chlapčenskej partii vždy evokoval také rozhranie medzi chlapcom a dievčaťom. Vďaka jeho pečlivej, pricapeno vyčesanej hlavičke ho Rýchlonôžka nazýval: "moje ulízané potešenie".  Vôbec nezáleží na tom, že Jindra Hojer mal blonďatozlatožlté vlasy a parochňa Adiny Mandlovej je tmavá. Jednoducho: vždy stelesňovala v tomto filme moje ulízané potešenie. A: navyše skvele boxovala! Toto mi vynahradilo nadovšetko jednoduchučký dej, rozpačitý starosvetský humor a trápnu zápletku. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Velmi lidová ale jinak nějak nenáročná komedie s výtečnou, naživo zpívající (v jiných filmech byl většinou její zpěv dabován) a stepující A. Mandlovou v hlavní roli. V mužském převleku jako Ada Bartů ji to nesmírně slušelo. A ano musím se stotožnit s příspěvkem Oskara a souhlasit s ním že oproti Věře Ferbasové to ještě za něco stálo a to sice i po herecké stránce, ne jenom po té převlekové. Ale nesmím opomenou ani další skvělé herecké výkony jako například osobního tajemníka Orlického, Anatola Kropáčka (V. Trégl), který byl stále z něčeho popletený, nepříčetný ale zároveň také roztomilý a vtipný. Jeho (tím jeho typickým hlasem) "Já nevím co mám dělat dřív, jestli mám myslet a nebo hledat Ríšu", nemělo chybu. Nebo já se musím jít napít! Ale také si střihl pěvecký part v popěvku "Běží liška k táboru.." Dále tam byl opět skvělý ale pořád stejný až někdy otcovsky naivní a důvěřivý T. Pištěk jako statkář Jaroslav Orlický nepřítel všech žen, nutící ke staromládežnictví nejen své zaměstnance ale i samotného synovce Ríšu (elegán s charisma Raoul Schránil). A v neposlední řadě se mi pak líbili také ty oba spohodlnělý, nemotorní a od pohledu přihlouplý sluhové Ferenc Futurista a Ota Motyčka. Oba dva zahráli též výtečně a navzájem se v určitých skečích a situacích skvěle doplňovali. Zajímavost nakone c: Film se natáčel v Jílovišti, ve známém hotelu Hubertus. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Klasická převleková komedie v tradici cross dressů, tolik oblíbených ve 30. letech. Zatímco v Německu tento subžánr definovala proslavená hudební komedie Viktor a Viktorie, my jsme dotahovali s Lídou Baarovou, Hanou Vítovou a v neposlední řadě s Věrou Ferbasovou, na rozhraní německého a českého filmu tento styl ovládla samozřejmě i Anny Ondráková. Ve variantě s Adinou Mandlovou nechybí porce toho nejlepšího z domácí dílny Vladimíra Slavínského. Skvělé obsazení i těch nejmenších rolí, vtipné dialogy, nadsázka, dobové trendy a moderní pohled na tehdejší současnost. Holka nebo kluk? umě zpracovává i takové jevy, jako je jepičí sláva umělců Velké operety, popularita boxu i na venkově a kontrastní pohled na roli mladých žen ve společnosti. V tomto je skvělým kontrastem moderní Mandlové (sice s láskou k divadlu, přesto s praktickou školou) naivní Fanča Foltová (připravující se na roli matky nejméně 4 dětí). ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • Přestože ve většině filmů byl zpěv Adiny Mandlové dabován, zde skutečně sama zpívá píseň "Dejte si radit". (Teres)
  • Film bol natáčaný na zámku Hubertus v Jílovišti. (dyfur)

Reklama

Reklama