Docela zábavná veselohra o strýčkovi- (T.Pištěk), který je nepřítelem žen (pro nevydařená manželství) a k němu přijíždí Ada Bártů - kabaretní umělkyně,převlečená za synovce-kluka. Milá Áda se ale zamiluje do svého vzdáleného bratrance Ríši, a tak je jí ten její převlek někdy docela nepohodlný. Vymýšlí, jak by mu také překazila námluvy se sousedovou dcerou a jednoduše mu jí přebere, jenže Ríša už vlastně ví, že je Áda holka...(28.2.2007)

Do mužského světa se pokouší vlámat Adina Mandlová, mistryně převleků, převlečená za muže a záhy se zlomeným srdcem. Nezastaví se před ničím, jen aby dostala, co chce. Není těžké uhodnout, že z převlečení se stává svlečení. Film je založen mimo jiné i na rozdílnosti mužského a ženského světa. Mužský svět je plný mužů a ženský ?...plný žen. Sázka na unikátní Adinu byl osvědčený trumf. O,ou, víc už naše oči dostat nemohou. 65%(17.11.2012)

Dusno a nejasná budoucnost příštích dní po mnichovském rozpadu Československa v bouřlivých říjnových dnech osmatřicátého roku prostoupily takřka všechna kulturní i společenská odvětví, film nevyjímaje. Tvůrci zaujali tzv. vyčkávací postoj a ve výrobě získaly přednost nenáročné zábavné náměty, které měly rozrušené obyvatelstvo rozptýlit. Převleková crazy komedie se v českém filmu objevila již několikrát předtím a pokaždé s úspěchem, nebylo tedy třeba se jakkoli znepokojovat. Slavínský se po osobním rozchodu s Věrou Ferbasovou pokoušel najít nové hvězdy pro své filmy a jednou z nich byla i Adina Mandlová. Ta se s neobvyklou originalitou vtělila do role dívky, která se v převleku operetního zpěváka rozhodne zlomit strýčkovu dlouholetou zatvrzelost vůči ženskému pokolení. V přepychovém sídle narazí na sympatického bratrance, do kterého se okamžitě bezhlavě zamiluje. Jak se v tak prekérní situaci zbavit nepohodlného kostýmu? Stabilnímu hereckému obsazení vévodí famózní Václav Trégl v roli zmateného tajemníka a Raoul Schránil v klasickém profilu ideálního muže akademického vzdělání. Diváci byli při únorové premiéře nadmíru spokojeni a společně s titulní hrdinkou se mohli opíjet iluzivní písní o tom, že se lze všemu smát. V následujících letech toho bylo k smíchu jen velmi málo. Biograf však navzdory všem politickým změnám stále fungoval jako vítaný zdroj zapomění, jako oáza uprostřed válečných běsů.(3.10.2008)

Asi začínám být sentimentální, ale je to jedna z nejlepších předválečných komedií, zejména díky Mandlové, která je rozkošná od začátku až do konce. Námět je pochopitelně od té doby tisíckrát provařený a možná i lépe zpracovaný, ale stejně to má i po osmdesáti letech docela šmrnc. Navíc krásné dobové plakáty k filmu.(9.7.2017)

Kdo se tady rozhodně blýskl, byl Václav Trégl. Jeho průpovídky nemají chybičku. Adina je skvělá, jen v jednom okamžiku mě štvala. A to při pláči, kdy ji Ríša vyzve na pěstní souboj. To není pláč......to je děs běs. Na herečku to je teatrální a hloupé.Tahle komedie je lehounká, má švih i vtip a docela bych i uvítala, kdyby ji do svého repertoáru zařadilo i nějaké to naše divadlo. :-))(24.5.2010)

• - Film bol natáčaný na zámku Hubertus v Jílovišti. (dyfur)

• - Přestože ve většině filmů byl zpěv Adiny Mandlové dabován, zde skutečně sama zpívá píseň "Dejte si radit". (Teres)

• - Premiéra proběhla 3. února 1939 v kinech Amerika a Juliš. (Cucina_Rc)