Lovci diamantů

(TV film)
Jihoafrická republika / USA / Německo / Itálie, 2001, 170 min

Zasazen na pozadí jihoafrického smaragdového pobřeží a diamantových dolů, film Diamond Hunters sleduje divoké příhody rodiny, která neodpouští a nezapomíná. Johnny úspěšný lovec diamantů, je stáhnut zpátky do rodiny, která bývala jeho vlastní, než ho patriarcha Jacob van Der Byl před lety nevyhodil. Bolestivé vzpomínky na nespravedlivého otce a na dlouho ztracenou lásku se znovu ukazují na světlo, když je Johnny vržen proti svému nevlastnímu bratrovi Benedictovi v boji o dvě ženy, diamantové impérium a nakonec i o jeho vlastní přežití. Rozdělen na dvě epizody Diamond Hunters popisuje Johnnyho marné pokusy vyhrát svolení Jacoba, a boční schémata, kde nepřátelský Benedict plánuje jeho porážku. Benedictova sestra a Johnnyho skutečná láska ještě více komplikuje rodinnou rivalitu, jak se všichni snaží překonat démony, kteří přežívají od jejich těžkého dětství. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Víš, že nemám rád večírky !!" - "Není to žádný večírek, ale moje svatba, tati, a já chci, abys byl její součástí !!" - "Ale já jsem její součástí !! Platím to.." ()

PenaPP

Jak bych to jen řekl... něco tak strašného už jsem neviděl, ani nepamatuji! Tenhle film jsem shlédl jen a pouze kvůli Jolene Blalock, ale to jsem ještě nevěděl, že kromě ní na něm není nic, co by stálo za vidění. Celý snímek je zdlouhavý, nezajímavý a nudný, ostatně určitě tomu přispívá i otřesný soundtrack, který by spíše uspěl jako ukolébavka. Bohužel veterán Čelistí, Roy Scheider, ani ex-čarodějka, Alyssa Milano, kvalitě filmu nijak nepomohli a ani samotný děj za moc nestojí. Takže rada na závěr - pokud se nudíte a máte rádi Jolene Blalock, na Lovce diamantů se klidně podívejte, ale pokud ne, obloukem se tomuto snímku vyhněte. ()

Mara12

Kluka jako malého zbije a vyžene z domu jeho otčím, aby se jako dospělý mohl vrátit, a vrhnout se umírajícímu starci málem kolem krku a slíbit mu, že se ujme jeho zkrachovalé společnosti. Krom toho má slabost pro svojí nevlastní sestru, která je nešťastně vdaná a čas od času spolyká nějaké pilule. Jo, málem bych zapomněla, musí se taky postavit svému nevlastnímu bratrovi, jenž je fakt křivák se zálibou v prostitutkách a vysvětlit holce, co s ní chodí, že z toho nic nebude (postelové scény, kdy se ona dívčina snaží seč může a Flanery jen zkroušeně kouká do stropu - neuveřitelné). Slaboduchý scénář, nesmyslně chovající se hlavní postavy, rádoby emotivní výstupy - prostě klasická telenovela akorát v jihoafrickém provedení. Kdybych měla srovnávat s knižní předlohou od Wilbura Smitha, odpad by bylo ještě hodně mírné hodnocení. ()

• Film je natočen na motivy stejnojmenné knihy Wilbura Smitha „Lovci diamantů“. (Mara12)