Jeden z mála nebarevných filmů, které opravdu můžu. Krásný příběh, dnes už bohužel neskutečný.:-((15.11.2014)

Tenhle film patří k mé topce nejkrásnějších filmů pro pamětníky. A no a co, že to může působit jako sentimentální nesmysl, co hraje divákovi na city. Je to herecký koncert mých oblíbenců Plachty a Marvana, které dojemně doplňují dva mrňousci. Příběh z nuzné chaloupky, kdy chudák se srdcem na dlani pomohl arogantnímu boháči v nouzi. "strejdo, už to prasklo ... vem si naše čepice, bude sekecmazec"(15.11.2014)

taký príjemný, typický ČB film ... Schránil neskutočný elegán a toto http://www.youtube.com/watch?v=ysGtsRWEKiU je u nás doma veľmi obľúbené :-)(19.4.2014)

Prostý prostinký příběh o tom, kterak namyšlený a mrzoutský velkokapitalista (Jaroslav Marvan) přijde mezi chudou rodinou dělníka Fábery (Jindřich Plachta) znovu na chuť životu. Film stojí a padá s výtečnými hereckými výkony, které udržují sentiment v rozumné míře – zejména až překvapivě civilní Plachta a roztomilá dvojčata (že by prefigurace dvojčat Homolkových? :o)). Ozdobou filmu je samozřejmě i Marvan, který dokázal s přesvědčivostí sobě vlastní spojit mrzouta s roztomile bodrým dědulou. Sentimentální film pro pamětníky, na který se dá dívat i bez chápavého úšklebku...(22.2.2004)

Dobry pribeh, perfektni scenar. Vynikajici herecke vykony Plachty a Marvana. Je to jeden z klenotu nasi kinematografie...(24.12.2006)

• - Dvojčata Jiří a Lumír Blahníkovi byli synové hudebního skladatele Františka Blahníka. (Zdroj: kniha Český biják). (M.B)

• - Malého synovce Tondu hraje Jindřich Blahník, v titulcích je ale uveden pod jménem Jiří. Po letech bratři Blahníkové objasnili, že oslovení Jirko znělo filmařům domáčtěji. A také se prý pro titulky hodilo, že Jiří má méně písmen. (Stegman)

• - Točilo se u jílovišťského hotelu Hubertus, v Týnci nad Sázavou a také ve sliveneckém lomu. (Stegman)