Pes baskervillský

(TV film)
  • Kanada The Hound of the Baskervilles (více)
Krimi / Horor / Mysteriózní
Kanada, 2000, 90 min

Sherlock Holmes a dr. Watson se ujmou vyšetřování případu úmrtí sira Baskervilla. Okolnosti jeho náhlé smrti jsou dávány do souvislosti se starou legendou o prokletí rodu Baskervillů a o přízraku ohromného psa, který smrt příslušníků rodu doprovází. Úkolem Holmese a Watsona je ochránit dědice panství, mladého sira Henryho Baskervilla, který přijel z Kanady. Watson odjede se sirem Henrym na panství Baskerville. Po příjezdu se seznámí s přírodovědcem Stapletonem a jeho sestrou Beryl, kteří žijí v sousedství. Holmes však na kletby nevěří a požádá doktora Watsona, aby střežil Henryho, zatímco on se pokusí záhadu vyřešit. Situaci v Baskervillu však zkomplikuje nejen útěk z vězení vraha Seldona, který se ukryje poblíž, ale také Henryho vzplanutí ke slečně Stapletonové. (TV Nova)

VenDulin85

Herecké obsazení velice dobré, atmosféra taky, věrohodnost totéž, tak proč jen tři hvězdy? Protože z toho pejska fakt nejde taková hrůza jako v jiných verzích, nebo dokonce ani po prvním čtení tohoto titulu, než jsem viděla jakékoli zpracování... Není ani obrovský, ani tak děsivý, jen mu svítí oči. Jinak to nemá chybu, ale tento fakt to poněkud kazí. ()

Hunter2222

Škoda, že z toho dýcha filmové spracovanie. Ináč je to film celkom dobrý. So Sherlockom Holmesom som sa ešte vôbec nestretol, ale toto ma bavilo. Aj keď tu síce vyšetroval jeho pomocník a on sa ukázal iba na konci a začiatku. Občas dobrý vtip pekne zapadol. Ku koncu dej graduje a famózne sa dozvieme o čo tu išlo. Dobre vymyslené a zahrané. Škoda, že jedniný efekt vo filme bol tak smiešny... ()

Jara.Cimrman.jr

"Nic není záhadnějšího, něž to, co je zřejmé." Tak tohle tvrdí Sherlock Holmes Watsonovými ústy v notoricky známém příběhu, jehož kanadské televizní zpracování dopředu vzbuzovalo obavy, že to bude nudné a zbytečně znovu natočené. Jenže nakonec to vůbec nebylo tak špatné, jak se to původně tvářilo a tak si původně očekávaného bobříka trpělivosti za zhlédnutí toho snímku nemohu udělit. ()

Gemini

První kus z "hallmarkovské" série o Sherlocku Holmesovi s Mattem Frewerem a Kennethem Welshem. Jaký jiný díl byste si vybrali pro test reakcí publika než ten nejznámější? Pohříchu jsem od sira Doyla četl jen Psa Baskervillského, takže nevím jak u dalších dílů, ale toto zpracování se předlohy drží velmi věrně a podává ho s patřičně velkokalibrovou aranží, alespoň na TV poměry. Mystičtější pojetí s Jeremym Brettem mělo také svoje kouzlo, navíc geniálního detektiva nijak nepřikrašlovalo - jeho drogové úlety pro zabití nudy mě jako dítě celkem zaskočily:) Ale chtě nechtě musím říct, že Matt Frewer je mi sympatičtější. ()

tron

Žiadny zázrak. "Klasický" televízny film s tomu odpovedajúcou nenáročnou výpravou a slabším kastingom. Ale celkovo nemožno tvorcom uprieť snahu o vytvorenie pochmúrnej, strašidelnej atmosféry "blat", ktoré sú desivé samé osebe. Ja osobne mám tento Holmesov prípad najradšej, takže si vždy rád pozriem novú verziu. Hoci ma nemôže ničím prekvapiť. ()

• Pri natáčaní filmu nebolo ublížené žiadnemu zvieraťu. (misterz)