Autobus plný vězňů se na opuštěné silnici stane terčem útoku a řidič (Javier Gutiérrez) musí bojovat o život s pasažéry i útočníky. (Netflix)

warrenur

Prva pol-hodinka pomerne slusna. Zial, len po prvy vystrel, kedy pan policajt sa ani nenamalhal kryt, co je jedna z prvych veci, ktore sa na akademii, ci inej zlozke sil, uci. S pribudajucimi minutami je to vsak ten najmenej vybocujuci problem. O psychologii zucastnenych v aute tiez radsej pomlcim. Koruu tomu nasadi dlhy "vysvetlujuci" pokec v zavere s pachatelom, ktory predtym nerobil "caviky". Cele to strati vaznost. Slabota. 40% ()

Enšpígl

Ten úvod, vlastně celá první půlka jedna v neuvěřitelných napnelismech a tvůrci postupně ukazují esa v rukávu, ale takovým způsobem, že jsem zůstaval pořád v očekávání věcí příštích. Dobře budovaná atmosféra, kamerou i hudbou ze začátku byla fakt vymazlená. Bohužel celkový dojem kazí značně přitažené finále. ()

TomX2

Priemerný thriller zo španielskych končín, ktorý nijak zvlášť nenadchne, ale zároveň ani neurazí. Občas sa mi síce dianie zdalo trošičku preťahované a sám som sa pristihol, že sa nudím (zhruba polhodinu pred koncom), ale väčšinou som sa celkom bavil, takže som v rámci možností som spokojný. Španielski režiséri už asi majú točiť napínavé trilery tak nejak v krvi. Akurát je tu pár chybičiek v scenári a motívy vraha nemusia úplne dávať zmysel vzhľadom k jeho predchádzajúcemu počínaniu, ale nejak extra to nekazí celkový zážitok z filmu. Vo výsledku teda divák nespraví žiadnu chybu, keď si film pozrie, ale ak očakáva nejaký silný, mrazivý a atmosférický triler, ktorý ho udrží v napätí a už nepustí, niečo také sa žiaľ nekoná a bude musieť siahnuť po niečom staršom. ()

Zombi

Místy slušně atmosferický thriler, který by se klidně dal natočit i v našich končinách. Napínák převážně ze stísněného prostoru obrněného autobusu na přepravu vězňů. Bohužel motiv a logika některých činů i chování postav je občas silně přitažená za vlasy a dost to kazí výsledek. Za mě slabší 3 hvězdy. ()

borec999

Nemastné, neslané. Od spojenia Španielsko a Triler čakám oveľa viac, keďže viem aké kvalitné trilery a horory v tejto krajine vznikajú. Film herecky ťahá Javier Gutierrez v hlavnej úlohe, brzdí ho však najmä pomerne nevýrazná prvá polovica. V druhej, po tom ako sa dej presunie mimo autobusu, dostane film väčší náboj a spád, ale zase ho potopí záverečné odhalenie motivácie hlavného záporáka, ktoré síce možno niekoho prekvapí a uspokojí, no celkovo vzhľadom na predchádzajúce správanie nedáva zmysel. Nakoniec teda len priemer na jedno pozretie. 55% ()

• Miguel (Karra Elejalde) unese vězeňský náklaďák, prvně startuje škrtáním dvěma drátky, ale ve druhé scéně startuje pravou rukou klíčem. (noxi600)
  • Filmovalo sa v Madride, Segovii a v Tobes, kde sa natáčali scény v opustenom starom mestečku. Filmári pracovali od 8. februára do 4. apríla 2019. (MikaelSVK)
  • Název filmu se objeví až na jeho konci. (Duoscop)