poster

Ohnivá poušť (TV seriál)

 • Itálie

  Deserto di fuoco

 • slovenský

  Ohnivá púšť

 • anglický

  Desert of Fire

Dobrodružný

Itálie / Francie / Německo, 1997, 270 min

 • Allien.9
  *****

  Dobrodružná telenovela plná toho nejhoršího klišé, jaké si jen dokážete představit... Ale ani přesto nemohu tomuto třídílnému filmu udělit nic jiného, než rovných 5 hvězd. Hrdina s tváří Anthonyho Delona, arabská poušť a "srdceryvný" příběh o lásce, nenávisti a hledání vlastního původu dělají své. ALE HLAVNĚ je to "seriál" mého dětství.:-))(18.7.2010)

 • Markussis
  *****

  Jo tak v devadesátých letech oddychovky velmi frčely. Ovšem byly to ješte stále hereckým obsazením, taktéž i rovnou příběhovou linkou stále ještě velkolepé filmy, rozhodně se zde tehdy ještě nedalo mluvit o nějakém náznaku alternativního směru. Rok vzniku tohoto seriálu je 1997 a přibližně ve stejnou dobu vznikl pod stejnou režiséskou taktovkou i seriál Ritorno di Sandokan. Z obou těchto děl dýchá takřka stejná atmosféra. Anthony Delon jistě není Alain Delon, ale v žádném případě špatně nehraje. K tomu se přidává jeho vtipný přítel Žako, podmanivá hudba, nádherné prostředí a kopa vynikajících herců. Fabio Testi, Virna Lisi, Jean Sorel, Giuliano Gemma, Claudia Cardinale, Franco Nero, Marie Laforet hrají velmi obstojně. Ovšem nejlepší byl z přehledem prošedivělý záporák Mathieu Carriere. Docela neznámý herec, ovšem s velmi osobitým hereckým projevem. Je faktem, že zde mladšího Delona, herecky co do výkonu, sroloval do ponožek. Co více dodat? Seriál mého dětství, nějakým způsobem ke mně již navždy patří. Ale objektivně i bez tohoto sentimentu musím uznat, že se v rámci lehčího konceptu filmu jedná o profesionálně odvedenou práci. Příjemný seriál středozemního ražení.(12.9.2012)

 • ypres.bass
  ***

  Otřelé téma hledání pravých rodičů a vlastní životní cesty, to celé však zasazené do neotřelého prostředí arabské královské rodiny a později Monte Carla. Co filmu hodně přidává jsou překrásné panoramatické záběry arabských pouští. Celkové hodnocení série by šlo vyslovit asi takto: "Hezké se na to podívat, ale že by to člověk vyhledával opakovaně, to asi ne." --- 60%(3.7.2008)

 • LiVentura
  *

  Anthony Delon neumí, má jistě hezký ksichtík, když je ostatně Alainův vlastní syn, ale obávám se, že se pouze opírá stále a pořád jen o otcovu neuvěřitelnou kariéru.(18.7.2009)

 • Casablanca
  ***

  Jako malou mě to bralo. Dnes bych se bála na to podívat kvůli ztrátě iluzí. ..(14.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace