Jeden z posledních filmů ,který navazuje na ěru první republiky. Máme tu možnost vidět soužití trhovce Divíška v podaní nezapomenutelného Jindřicha Plachty (určitě jedna z jeho nejlidštějších postav), ke kterému se nastěhuje kamarád Bohouš Vosáhlo v podání Jaroslava Marvana co uteče před ženou, která provozuje poutové atrakce. Jejich soužití se velice zkomplikuje poté co Divíšek dostane soudní obsílku, že se má starat o malého kluka jeho syna ( sice není jeho ,ale jen na něj napsaný) . Vznikají samozřejmě rozepře, které malý Pepík slyší a oni dělají vše proto, aby si nemyslel ,že je na obtíž, Film je krásně dojemný , ale zároveň velice vtipný a příjemný, který dokáže pobavit i v dnešní době. Dvojice hlavních představitelů je dost velká záruka kvality.(18.12.2007)

Laskavý a dobrácký příběh v němž v popředí jsou persony vyzařující dobrotu a pohodu. A díky tomu zvládnou každičký problém, který nastane, ať už se jedná o vynález lepidal, tak i jeho prodej. Mají štěstí, ež v té době žádné pozoruhodné lepidlo nebylo na trhu, díky čemuž doma v kuchyni rozjeli velkovýrobu. A přitom se veselili, i když kolem moc podnětů k dobré náladě nebylo.(9.9.2011)

Někdy se sama sebe ptám, proč mám stejně jako mnoho jiných, ráda staré pamětnické komedie, přestože jejich tvůrci i první diváci, pro které byly natočeny, už tady nejsou. Je s podivem, že se promítají stále dokola a žádná televize se bez nich neobejde. Příběhy mají zvláštní pohodovou atmosféru, dobrý konec a herci podávají ne vždy dobré, ale vždy nadšené herecké výkony. Tento film je zajímavý jak námětem, tak jeho realizací. Duo Marvan - Plachta byla skvělá volba. I když jsem tento vtipný snímek viděla už několikrát, tak až ho budou v televizi dávat, podívám se znovu.(9.12.2011)

Dojemná komedie o dvou kamarádech, kteří se "na stará kolena" rozhodnou spálit dosavadní mosty a začnou vést společnou domácnost i rozvíjet společné podnikání. Jeden je plachý a trochu ubručený čahoun (Plachta), druhý rozverný sukničkář, kterého je všude plno (Marvan), jejich rozdílné povahy na sebe občas narážejí, ale spojí je společná starost o desetiletého sirotka, jehož jeden z nich kdysi z dobroty přijal za vlastního. Film je na svou dobu velice kvalitně natočen - dobrý scénář, vtipné dialogy a především skvělé herecké obsazení. Zejména řešení hlubokého sociálního námětu je zde podáno nepateticky. Vedle hlavních dvou hrdinů musím vyzvednout netradičně zápornou roli Emana Fialy a pak drbnu v sukničkách, zvědavou holčičku, která s přibývajícími filmovými minutami tak leze na nervy, až jí ty dlaždičky nalepené na botičkách v závěru každý musí přát.(17.2.2013)

"Jak se máš?" "Zeptám se doma, jak se mám a pak Ti to napíšu!"                                                                                  Pozor na malé brýlaté holčičky!!                                                                                                                                                              "To Ti byl hroznej život ... dyť já u ní byl až za vopicema! Hada, toho měla pojištěnýho! Ale já nejsem ani v nemocenský pokladně!"(23.11.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe, Jihlave, Kolíne, Benešove a Čechticiach. (dyfur)

• - Herec Eman Fiala hraje ve filmu pod svým skutečným křestním jménem. (Redyx1)