poster

Aro Tolbukhin: V mysli vraha (festivalový název)

 • Španělsko

  Aro Tolbukhin. En la mente del asesino

 • anglický

  Aro Tolbukhin in the Mind of a Killer

  (festivalový název)

Drama

Španělsko / Mexiko, 2002, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ***

  Jako dokufikce film funguje docela dobře, věrohodně a autenticky (samozřejmě ne vždy). Poněkud to však zabíjí fakt, když se po projekci v diskuzi s 1 z režisérů dozvíte, že si vše vycucali z prstu a pravdy na tom není zhola nic. Nicméně dějová část odehrávající se ve střední Americe má něco do sebe. Na rozdíl od té z Maďarska, která je co se týče vztahu bratra a sestry jedno velké klišé. Rozhovory jsou fajn, ale jistě nejeden divák čekal více vrahovy „práce“, čehož se mu moc (nebo spíš skoro vůbec) nedostalo. Proto Aro Tolbukhin zůstává spíše zajímavým, ale nevyrovnaným počinem tak akorát na průměr.(4.8.2014)

 • Mairiel
  ****

  Působivý dokument, který je ve skutečnosti celý hraným filmem. Příběh vraha je smyšlený a autorům pouze sloužil jako základní kostra, na které mohli pomocí různé filmové techniky a videa vystavět zdání dokumentu představujícího skutečné události. * * * Měla jsem z toho na konci rozporuplné pocity, místy těžko uvěřitelný, a snad právě proto silný příběh byl úplně shozen vyjádřením autora: "Je to všechno fake, nic z toho není pravda, jenom jsme si na tom cvičili natáčení s různou technikou." I když se cítím poněkud obelhaná, je to vlastně dobrá vizitka pro tvůrce.(1.8.2014)

 • Ondracius
  *

  LFŠ 2014: Hrozně nemám rád tyhle doku-fikce, dokumenty, které jsou ve skutečnosti hrané apod. Zatím jsem neviděl, že by to někde fungovalo a podle mě to nefunguje ani tady. Když chcete udělat dokument, tak udělejte dokument, ale nedoplňujte ho o hrané scény. Celkově mě to pak hrozně nudilo a přestože se jedná o velmi drsný a krutý příběh, tak mě to nechalo zcela chladným.(5.8.2014)

 • Ten Druhy
  ****

  Polohraný zdramatizovaný dokument, ktorý údajne vychádza zo skutočného príbehu maďarského obchodníka a masového vraha, ktorého podrobnosti sa mi nepodarilo nikde zistiť. Ide podľa mňa skôr o fiktívny životopis, vzdialene inšpirovaný osudom nejakého zvráteného človeka. Režiséri sa pokúšajú vyrozprávať príbeh vraha od jeho idylického detstva až do búrlivej dospelosti, pričom využívajú výpovede "očitých" svedkov. Nad tým všetkým sa prevaluje čudná, takmer surreálna atmosféra trpkosti a nostalgie, že je problém rozpoznať, čo je pravda a čo fikcia - a namieste je otázka, o akú hru sa to vlastne snažia tvorcovia tohto diela?(16.5.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace