poster

Manželky a dcery (TV seriál)

 • Velká Británie

  Wives and Daughters

Drama

Velká Británie / USA, 1999, 5 h 2 min (Minutáž: 4x75 min)

 • VenDulin85
  *****

  Těžko říci, zda je příběhem lepší Cranford či Manželky a dcery, obojí z pera Elizabeth Gaskell. Možná se vůbec nedají srovnávat, protože Cranford je o starých dobrých mravech, které rozpráší stavba železnice, na druhé straně v Manželkách a dcerách zde máme klasickou dobrotivou čistou Molly a nástrahy světa. Velice mi svojí povahou připomněla Fanny Priceovou v Mansfield Park, možná za to může i fakt, že i tady hlavní mužský hrdina má celou dobu ženskou hrdinku za svoji sestru a téměř pět minut před dvanáctou pochopí, že ji miluje... Sice hodně předvídavé, ale herecké výkony, prostředí, zápletka, to vše člověka potěší. Dvě postavy stojící na ulici za naprosto úžasného lijáku, dokonalé. Elizabeth Gaskell si uměla vyhrát s postavami stejně dobře jako Jane Austen a tvůrci uměli tyto postavy dobře "obléct" těmi správnými herci. Poznámka na závěr- s Hyacintou Gibsonovou bych asi dlouho nevydržela a divím se, že ji neposlali zatlučenou v bedně někam hodně daleko. Zůstane to aspoň v mých představách :-).(17.11.2010)

 • Milwa
  ***

  Další Period drama, která potěší ženské srdce - jeho jedinou náplní je sňatková politika, vztahy a pletichaření:)Ne, teď zcela vážně... Celý seriál mi přijde místy dost dlouhý, ne, že bych se nebavila dobře, ale jaksi mu schází spád...trošku zklamání...nicméně se mi líbilo herecké obsazení, zejména výborný Michael Gambon, ale také Justine Waddell v roli Molly. Ze všech period dramat natočených podle Elizabeth Gaskell bych ráda vyzdvihla "North and South", to mi přišlo zatím jako nejlepší...(26.7.2010)

 • rikitiki
  ***

  Kostýmní série z viktoriánského období Angličanům jdou. Konec konců, je to jejich nejslavnější éra. Příběhy žen, které se musí uplatnit ve společnosti, která pro ně nemá jiné uplatnění než jako pro manželky a matky (bavíme se o vyšší vrstvě) vždycky přináší zajímavé pnutí, jak se to těm z hrdinek, které přemýšlejí a nespokojí se s pasivní rolí, podaří. Osudy zvídavé, laskavé a inteligentní Molly, její povrchní zlé macechy a povrchní avšak nikoliv nutně záludné nevlastní sestry přinášejí obvyklou motanici vztahů a obvyklé konce. Příjemná podívaná bez větších ambicí. /7. 7. 14./(7.7.2014)

 • kareen
  ****

  Tady není ani celkem co rozebírat, zkrátka, pokud jste si oblíbili jakékoliv dílo Jane Austenové, potažmo Elizabeth Gaskell, budete se u této čtyřdílné minisérie cítit jako ryba ve vodě. Kouzelné prostředí viktoriánské Anglie, roztomilá hlavní hrdinka a poklidná milostná zápletka, která vám samým vzrušením sice srdce nezastaví, nicméně nad ní strávíte více než příjemné chvíle. Prostě ta pravá pastva pro každou romantickou duši.(26.10.2013)

 • Greg25
  *****

  Vynikající čtyřdílný miniseriál, který stojí za více než jedno shlédnutí, výborné herecké výkony snad všech hlavních postav v čele s Justine Waddell jako Molly, která předvádí opravdu mistrný výkon. Věrohodně vykreslená atmosféra doby a dokreslující nadsázka a propracovanost charakterů vše jenom podtrhuje, ještě že BBC převádí knihy literárních klasiků 19. století (v tomto případě Elizabeth Gaskell, škoda její knihy zatím v češtině nevyšly (duben 2010) až na jediný román - Mary Bartonová, ten se ale velmi těžko shání a nově také na dvě kratěší díla v jedné knize - Alice a její muži a Hříšná Lizzie) na plátno s takovou noblesou. Smekám a kdykoliv se podívám znovu a ráda. 100%(1.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace