Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Dramatická TV série z produkce BBC. Jako malé děvče prožila Molly Gibsonová, dcera váženého lékaře, zvláštní setkání se vznešenou paní Kirkpatrickovou. Když se její ovdovělý otec rozhodne znovu oženit a jeho vyvolenou je právě tato dáma, tuší Molly, že to nebude mít jednoduché. Nové události ale brzy zcela zaměstnají její mysl – na návštěvě u známých, kam ji otec poslal, aby ji uchránil od zájmu mladých mužů, je velmi přitahována jejich synem Osbornem… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

cherita 

všechny recenze uživatele

Tahle adaptace románu Elizabeth Gaskell se mi líbila mnohem víc než všemi vychvalovaný Cranford od stejné autorky, už jenom proto, že v ní zemře podstatně méně lidí. Hlavní hrdinka Molly Gibsonová je ve své bezelstné upřímnosti a laskavosti natolik sympatická postava, že není možné si ji nezamilovat, a ačkoliv je příběh naprosto předvídatelný a navíc i trochu zkratkovitě vyprávěný, svým šťastným koncem určitě potěší nejedno srdce divákovo. P.S. Keeley Hawes je opravdu neuvěřitelně podobná Keiře Knightley, což mi přijde docela vtipné vzhledem k tomu, že jejím manželem je v civilu tento muž. ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

Vynikající čtyřdílný miniseriál, který stojí za více než jedno shlédnutí, výborné herecké výkony snad všech hlavních postav v čele s Justine Waddell jako Molly, která předvádí opravdu mistrný výkon. Věrohodně vykreslená atmosféra doby a dokreslující nadsázka a propracovanost charakterů vše jenom podtrhuje, ještě že BBC převádí knihy literárních klasiků 19. století (v tomto případě Elizabeth Gaskell, škoda její knihy zatím v češtině nevyšly (duben 2010) až na jediný román - Mary Bartonová, ten se ale velmi těžko shání a nově také na dvě kratěší díla v jedné knize - Alice a její muži a Hříšná Lizzie) na plátno s takovou noblesou. Smekám a kdykoliv se podívám znovu a ráda. 100% ()

Reklama

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Těžko říci, zda je příběhem lepší Cranford či Manželky a dcery, obojí z pera Elizabeth Gaskell. Možná se vůbec nedají srovnávat, protože Cranford je o starých dobrých mravech, které rozpráší stavba železnice, na druhé straně v Manželkách a dcerách zde máme klasickou dobrotivou čistou Molly a nástrahy světa. Velice mi svojí povahou připomněla Fanny Priceovou v Mansfield Park, možná za to může i fakt, že i tady hlavní mužský hrdina má celou dobu ženskou hrdinku za svoji sestru a téměř pět minut před dvanáctou pochopí, že ji miluje... Sice hodně předvídavé, ale herecké výkony, prostředí, zápletka, to vše člověka potěší. Dvě postavy stojící na ulici za naprosto úžasného lijáku, dokonalé. Elizabeth Gaskell si uměla vyhrát s postavami stejně dobře jako Jane Austen a tvůrci uměli tyto postavy dobře "obléct" těmi správnými herci. Poznámka na závěr- s Hyacintou Gibsonovou bych asi dlouho nevydržela a divím se, že ji neposlali zatlučenou v bedně někam hodně daleko. Zůstane to aspoň v mých představách :-). ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Tady není ani celkem co rozebírat, zkrátka, pokud jste si oblíbili jakékoliv dílo Jane Austenové, potažmo Elizabeth Gaskell, budete se u této čtyřdílné minisérie cítit jako ryba ve vodě. Kouzelné prostředí viktoriánské Anglie, roztomilá hlavní hrdinka a poklidná milostná zápletka, která vám samým vzrušením sice srdce nezastaví, nicméně nad ní strávíte více než příjemné chvíle. Prostě ta pravá pastva pro každou romantickou duši. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Kostýmní série z viktoriánského období Angličanům jdou. Konec konců, je to jejich nejslavnější éra. Příběhy žen, které se musí uplatnit ve společnosti, která pro ně nemá jiné uplatnění než jako pro manželky a matky (bavíme se o vyšší vrstvě) vždycky přináší zajímavé pnutí, jak se to těm z hrdinek, které přemýšlejí a nespokojí se s pasivní rolí, podaří. Osudy zvídavé, laskavé a inteligentní Molly, její povrchní zlé macechy a povrchní avšak nikoliv nutně záludné nevlastní sestry přinášejí obvyklou motanici vztahů a obvyklé konce. Příjemná podívaná bez větších ambicí. /7. 7. 14./ ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama