• Elví
  ***

  Musím se přiznat, že moje hodnocení asi nebude zcela objektivní, jelikož jsem se na tenhle film celý nedodívala. I když mám dojem, že to stejně ani nebylo nutné, že.... Ani se nemusím ptát, jak to celé dopadlo... Stejně mě tahle, s prominutím slátanina, mile překvapila. Neodolatelné duo bratrů Pešek-Neumann, přičemž Pešek byl dívkou odmítnut pouze 76x a vede tak před bratrem o 20 bodů;), nebo scény z manželského života Nový-Šlemrová, prostě úchvatné. Kdyby se vystřihly všechny scény s Ferbasovou, tak by to byl docela zábavný filmeček.(12.8.2006)

 • consuela1
  ****

  Opravdu od první chvíle jasná zápletka a na hlavní děj tak netřeba se soustředit. Několik pozitiv jsem ale našla: například písnička Postavím si malej kryt - zpívána jako legrace k pobavení na besídce, avšak v kontextu doby a s vědomím co za tři roky začalo je z ní úzko. Jinak jsou pěkné scény z ženského domova, zejména režijní vedení dívčí přípravy na pánskou návštěvu (detaily čajové soupravy, pudřenky...)a k tomu dialog dívek, který prozrazuje jak důležitá je pro ně láska,jak důležité je nemít pocit osamocení. A ještě jedna věc se mi líbí, i když jsem ženská a tak jistě posuzuji neobjektivně - byly mi sympatické obě kamarádky - i přes slabost scénáře - byly velmi dívčí, něžné a přitom ne zcela sentimentální, hlavně ale ne vulgární a sebevědomě bojovné a feministické jako dívky dnešní. A Oldřich Nový v roli otce byl neodolatelný....!!!(22.6.2010)

 • dr.fish
  *****

  Nenechme se mýlit! Režisér Slavínský je sice králem růžové operetky a ani zde nesešel mimo žánr, ale vyjímečně se zcela trefil do černého. Výborný scénář podepřený skvělými civilními výkony. Oldřich Nový dokazuje, že "není malých rolí" a řádí jako tajfun. Naopak Věra Ferbasová je velmi příjemně "normální". Adina hraje výborně svou rozmazlenou "pipinku" a všemu kraluje šedá eminence českého filmu Růžena Šlemrová. Theodor Pištěk je samozřejmou nutností a F.K. Veselý hraje svého obvyklého "blbštajna" také bezchybně. Přestože Slavínského nijak nefavorizuji, tady se jedná o perfektní zábavu v nejlepším prvorepublikovém slova smyslu a já si film zakládám do archívu...90%(18.6.2012)

 • emma53
  ****

  Myslím, že jsem ten film viděla snad už po třetí, možná i vícekrát a vůbec se za to nestydím jako někteří, pouze je hodnotím až po novém zhlédnutí, pokud to není třeba Kristián, kterého znám nazpaměť. To byly filmy, kde nešlo vysloveně o ponurou atmosféru, kameru, scénář, střih a podobně. To byly hladící filmy ve dnech, kdy nám bylo smutno, ale klidně i podtrhovalo dobrou náladu dne. Jednoduché, úsměvné s Oldou Novým, Ferbaskou a Mandlovou A toho prádla, co jsem u takových filmů vyžehlila...………."Filmová výzva od Padme_Anakin 2019"(21.1.2019)

 • Padme_Anakin
  ****

  Milá a příjemná záležitost, tahle ČB komedie s úžasnou atmosférou doby, kdy ženy uměly být ženami a muži mohli být gentlemani, zcela beztrestně. Herecký ansámbl to výrazně potáhl nad průměr, Oldřich Nový byl v roli tatínka naprosto famózní, Věra Ferbasová jako chudá prodavačka rozkošná a Adina Mandlová si tady střihla parádní rozmazlenou bohatou pipku v kvalitě A+. U mě spokojenost. "Podej štěstí ruku, než jako ptáček někam se za obláček ztratí..."(2.12.2018)

 • - Oldřich Nový hrál otce, ač byl ve skutečnosti pouze o čtyři roky starší než jeho filmový syn František Krištof - Veselý. (Teres)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace