Nikdo neví, že tu jsem

• Chile

Nadie sabe que estoy aquí

Nobody Knows I'm Here

Chile, 2020, 91 min

Gaspar Antillo

Scénografie:

Estefania Larrain, Agostina De Francesco (set dekoratér)

Film je postaven na vykonu Jorge Garcii.Zije tichy zivot na ovci farne na ostrove se stryckem.Ve volnem case vezme clun a jede na pokec s jinymi lidmi.Je pomaly a casto artove tichy.Misto je okouzlujici,zabydlene provokativne neobvyklymi postavami.Film je sladky a zaroven zlovestny.Dokonaly neni, ma mnoho der.Smeruje k smutnemu usmevu,pod nimz se skryva zurivost.(5.7.2020)

• Lacike

Typicky nezávislo pojatá smutná dráma v ktorej padne jedno slovo za pol hodinu. Príbeh o chlapíkovi, ktorý zožral v minulosti snáď všetkých Stratených a teraz znova žije osamelo na ostrove. V detstve bol hlasom úspešnej speváckej hviezdy a stále sa nevyrovnal s tým podvodom. Lenže pravidelné návštevy jednej ženy ho rozkecajú na frekvenciu 2 slová za pol hodinu. Film zaujme najviac obrovským Jorge Garciou, ktorý ani tak nepredvádza nejaký úchvatný výkon, ale len strieda jednu smutnú pózu za druhou a je ťažké ho neľutovať. Lenže tempo filmu by umorilo od nudy aj slimáka a viac ako raz sa do dopozerať nedá. Ale na nejakom festivale by to asi malo úspech. 5/10.(2.7.2020)