Charles (Brian Tyree Henry) je introvertný editor, ktorý neobľubuje večierky a párty. Zo všetkého najviac by najradšej zostal doma a nikde nevychodil. Po tom, čo sa však jedného dňa vymkne a zostane na ulici len tak, v ponožkách a vyťahanom svetri, zisťuje, že má susedov, o ktorých nič nevedel, ba dokonca ani len to, že existujú. A práve tí, ktorým sa snažil vyhýbať, mu pomôžu otvoriť zámok, nie k jeho zabuchnutým dverám, ale k jeho srdcu. (sochoking)

sochoking

Milé, hrejivé, úsmevné s nesympatickým sympošom v hlavnej úlohe. Príjemná, pohodová oddychovka na úplne každú náladu a ktorýkoľvek deň v týždni. ()

silentname

Charles skoro nikdy nevychádza zo svojho bytu. Neustále je v ňom zavretý, jedlo si necháva doručiť a nepozná ani len svojich susedov. No čo sa stane ak sa jedného dňa vymkne pred bytom a okrem toho bosý? Zrazu zistí, že všade okolo neho žije veľmi farebný svet s rôznymi zaujímavými ľuďmi, ktorých vtedy vôbec nevidel a nepoznal. To nám prináša všetko Casimir Nozokowski vo svojom filme "The Outside Story". Film, ktorý je podľa mňa veľmi príjemný na pozeranie. Nemá veľmi zložitú story, ľahko sa sleduje, je vtipný, je srdečný, má dobrú hlavnú myšlienku a okrem toho plný postáv, ktoré ma bavili a sú veľmi zapamätateľné. Najmä asi Sunita Mani ako mladá policajtka, ktorá rozdáva na ulici pokuty za nesprávne parkovanie každému kto čo len o sekundu nestihne odpratať auto. Ako sa ale ukáže, nikto v tomto filme nie je čiernobielou postavou. Každý má svoj život a svoje charakterové črty. A vďaka tomu je pre mňa film vysoko zaujímavý. Ani raz som sa nenudil, ani raz som nemal potrebu sa pozrieť na hodinky. Celý čas som si ten film úprimne užíval a v mojich očiach ide o kvalitnú dramédiu. Neviem či originálnu a filmy o pochopení krás okolo seba sme už síce videli, no nemyslím si, že by som niekedy osobne videl nikoho, kto by na mňa pôsobil ako čistý "profesor Indigo". Takže v mojich očiach pekne spracovaný film, ktorého sledovanie neľutujem. Skvelá práca. Hodnotenie: A ()