Reklama

Reklama

Honeydew

Trailer 1

Obsahy(1)

Podivné chutě a halucinace postihují mladý pár poté, co hledají úkryt v domě stárnoucího farmáře a jeho podivného syna. (JasonCZ)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (31)

tron 

všechny recenze uživatele

Nie, filmu Honeydew v žiadnom prípade nemôžem dať menej, ako 4*. Od začiatku je atmosféra úplne šialená. Tušíte, viete, že je tu niečo strašne, ukrutne, príšerne zle. Ale neviete to detailne identifikovať. Len je vám jasné, že (vcelku sympatická, jedným z nich je syn Stevena Spielberga Sawyer) ústredná dvojica naivne mieri do epicentra totálneho zla, čo samozrejme nemôže dopadnúť dobre. Nie, ani omylom to tak nemôže dopadnúť. Toto je presne ten typ hororu, ktorý mi vyhovuje. Napínavé až do neznesiteľnosti a to napriek tomu, že sa teoreticky nič vyložene zlé nedeje. Ale je vám jasné, že je len otázkou času, kedy temnota naplno prekukne. A potom to bude fakt fest hnusné. Pomáha tomu aj úžasná hixploitation výprava, kde ak má niekto s prepáčením IQ húpacieho koníka, dá sa o ňom hovoriť ešte ako o značne inteligentnom občanovi. Je pravdou, že je to predsa len o nejakých 15 – 20 minút dlhšie, než bolo nutné, čo trochu ukrajuje z výsledného pozitívneho pocitu, ale napriek tomu som si túto drsnú a úchylnú jazdu slušne užil. A trocha ku koncu hapruje logika, keď sa postavy začnú správať trochu, nuž, blbo (prečo spútané obete vo finále nekričali, keď sa dvojica väzniteľov nachádzala niekoľko desiatok metrov ďalej?). Oceňujem celkovú obrovskú psychedelickosť projektu, ktorá je vo filme prítomná jednak vďaka častokrát šialenej hudbe či skôr „zvukom“?) a jednak kvôli postavám, ktoré sa správajú veľmi divne kvôli istej forme otravy, o ktorej nechcem spoilerovať, ale ktorá je značným spôsobom zaujímavá. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Doslova chuťovka. Tenhle rurální horor bude mít, hádám, docela silnej rozptyl v hodnocení, a já teda budu v té výrazně spokojené části publika. Honeydew sleduje pár mladých lidí, který projíždí americkým venkovem a dostane se někam, kam se dostat neměl. Začíná to stanováním na poli a návštěvou u podivné staré dámy a končí to o dost vyhroceněji. Děj ale zas tak důležitý není, ostatně ono se tam toho stane relativně málo a celé je to protkané iracionalitou, kdy ne všechno musí nutně dávat smysl. Důležitější je vzbuzenej pocit a filmařskej styl, a ten má Honeydew dost unikátní. Určitě ne každýmu sedne, ale mne tahle lepkavá, upocená, bizarní noční můra se stopami černé komiky vtáhla a nepustila. Výtku bych mohl mít k několika momentům, v nichž je ta bizarnost tlačena možná až příliš prvoplánově, ale jsem za každej takovejhle hororovej pokus rád. Někde v zahraničních ohlasech jsem četl, že je to jako starej Hooperův Texas Chainsaw Massacre, kdyby si ho vzalo do parády studio A24. Což imho rámcově sedí. ()

Reklama

Eliott 

všechny recenze uživatele

Solidní úvod filmu, během kterého se mladý pár dostane kdesi ve vidlákově do velice znepokojivé domácnosti. Zde žije pouze podivná žena s ještě zvláštnějším synem. Perfektně budovaný začátek však poměrně rychle zastíní halucinační část zhruba uprostřed filmu. Tuto část jsem vážně nepobral a bylo nanejvýš obtížné se po této otravě dostat zpět do děje, který už mne však v tuto chvíli nebavil. Naštěstí mělo finále opět co nabídnout a projevilo se jako nanejvýš ďábelské a znepokojivé. Čert vem, že tu nejsou žádné lekačky a vlastně ani násilí. Temné poselství tohoto filmu je velice silné a spočívá především v dokonalém filmařském stylu, nervy drásající hudbě a hrůzostrašnosti možných představitelných lidských skutků. 69% PS: Kdyby zde nebyla (a nebo byla pojatá odlišným způsobem) snová část uprostřed, pravděpodobně bych udělil 4* ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Kdybych měl film popsat pár slovy, tak Hereditary>Witch> Honeydew. Společné mají především to, že všechny 3 jsou kontrovérzní, budou rozdělovat na 2 tábory a běžné fanoušky hororů Honeydew asi moc nepotěší ( Gore, lekačky i strašení zde chybí), ale já si to překvapivě užil a našel jsem si tam slušná pozitiva. Příběh je tak trochu klasická hororová šablona. Zamilovaný pár jde kempovat, jsou vyhnáni s cizího pozemku a dostanou se k jedinému baráku široko daleko, kde bydlí jedna creepy babička a bizár může začít. On ten film sice plyne pomalejším tempem, ale "wtf" atmosféra visí ve vzduchu pořád, jsou zde zajímavé detaily, na které se divák může zaměřit ( lebka vyřezaná v radiátoru apod.) V druhé půlce se film dokonce přehoupne do exploatačních vod, kde je sice kladen důraz na psychické násilí než to fyzické, ale funguje to bezvadně. Má to atmosféru i nádech Texaského Masakru, dojde na pár zajímavých dějových zvratů ( jeden se mi líbil velmi) a velkým plusem je hudba, ta je bez debat za plný počet, zvukař do toho filmu vložil duši a tak creepy hudební podkres jsem už dlouho neslyšel ( broušení kosy v pozadí je fakt nepříjemné). Je to creepy, atmosférické, depresivní, bezvýchodní, bezútěšné s artovým nádechem s plno zajímavými nápady i prvky ( přepůlený obraz) a celkově z toho vzniká jedinečný hororový zážitek, který mě vtáhnul a rozhodně zaujal a to říká člověk, který pomalými filmy pohrdá. 7.5/10. ()

*CARNIFEX* odpad!

všechny recenze uživatele

Len zriedka ktorá “podivnosť” dokáže ohúriť širšie publikum. “Honeydew” je počinom “na nijakej ceste”, ktorý úspešne trápi diváka zbytočne premrštenou stopážou, a tak prvky, ktoré vytiahne z rukáva, doslova a do písmena vyšumejú do stratena, pričom k tým, na ktoré divák narazí, môžem akurát dodať, že sú extrémne minimalistické. Ja osobne nie tak celkom chápem tie “orgazmy” skúsenejších, múdrejších či všímavejších užívateľov - znalcov a odborníkov v jednej osobe, ktorí dokážu doceniť aj to málo “na tanieri”, ktoré im bolo ponúknuté, keďže v tomto prípade skutočne nemá čo ohúriť natoľko, aby si samotný snímok divák pamätal čo i len o jeden deň dlhšie, ako deň nasledujúci. Mohol by som sa rozpísať o všetkých možných negatívach na ktoré človek narazí, nuž ale prečo to mám byť zas Ja, čo bude oči otvárať? V skratke dvoma slovami vystihnem celkovú podstatu, toto je nič viac - nič menej, iba - “AMATÉRSKA KOKOTINA”, ktorá je považovaná za podivnosť len preto, lebo má podivný hudobný doprovod, či určité záblesky v podobe prestrihových záberov, ktorých úlohou nebolo nič iné, než NEdávať zmysel. Žiadne extra ilúzie, žiadne extra predstavy, žiadny extra bizár, žiadne gore, iba čistá, 100 minútová, Bohapustá skurvená nuda, ktorá docieli jedinú vec - zavraždí Váš drahocenný, voľný čas. P.S.: Navzdory všetkému, “Honeydew” si budem pamätať do smrti, lebo sa všetci stávame svedkami historického okamihu!! Dňa 11.4.2021 som sa zhodol v názore s užívateľom "Livingdead" - to je kurva neuveriteľné!! Ten svet je fakt malý. No a šup sem s tým absolútne objektívnym, zaslúženým “odpadom”, nech máte o čom diskutovať, lebo toto je fakt márnosť nad márnosť. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama