Marvelous and the Black Hole

silentname

Asi budem trošku nadhodnocovať, ale po tom ako som videl niekoľko filmov, ktoré ma vo svojej podstate sklamali, alebo vôbec nepriniesli to čo som od nich chcel je vidieť príjemnú komédiu o vyrovnávaní sa s bolesťou presne to, čo som potreboval vidieť. A "Marvelous And The Black Hole" mi do tohto tak vysoko zapasovalo, že som sa rozhodol film o jeden bod ešte povýšiť. Realita je taká, že vedel som skoro kompletne všetko čo som od tohto filmu mohol očakávať a v podstate by som povedal, že absolútne splnil moje očakávania. No dôvod prečo funguje je ten, že Rhea Perlman a Miya Cech do toho dávajú podľa mňa skutočne maximum. Obe sú veľmi sympatické, obe vedia svoje role vytiahnuť na maximum a je ich úprimná radosť sledovať. Najmä keď sú spolu. Film s nimi má isté čaro. A je to úsmevné a milé. Dokonca na určitých bodoch sa človek aj úprimne zasmeje. Ako vizualizácia Sammy, aký trik by najradšej urobila s Marianou. A potom aj reakcia Margot na to. Príde to odnikiaľ a dá to tomu trošku čierneho humoru, no vôbec som sa tomu nebránil. Film má podľa mňa dobré srdce a naše dve hlavné hrdinky urobili skutočne maximum preto, aby ho predali. Je to predvídateľné, je to staré a známe... ale je to film, ktorý mi niekedy proste skutočne sadne do nálady. A v tomto prípade to vyšlo. Hodnotenie: A- ()