Znamení trojúhelníku

• Československo

Znamenie trojuholníka

Krimi / Drama

Západní Německo / Velká Británie, 1966, 88 min

Inšpektor Thompson zo Scotland Yardu sa snaží vyriešiť sériu zločinov a stopa ho zavedie do zámku bohatej rodiny, ktorá časť zámku prenajala rádu bielych mníšok. Pri jednej návšteve je utopený vo fontáne. Prípad preberá vrchný inšpektor Cooper-Smith ( sympatický Stewart Granger )... Ten sa posledné dva roky preháňal ako Old Surehand po Divokom Západe v obľúbených mayovkách, takže pri svojej popularite u nemeckých divákov bolo len otázkou času, kedy sa objaví v nejakej wallaceovke. 27. v poradí ( a najdrahšia zo všetkých - rozpočet sa vyšplhal na vtedajších 4 milióny mariek ) mu dala šancu a svojim šarmom a ostrovtipom to zvládol. Anglicky názov ( aj náš distribučný ) je hlúpy, nemecký Tajomstvo bielych mníšok je oveľa výstižnejší.(1.7.2011)

Jistě, má slabost pro wallaceovky možná zvedá hodnocení mírně vzhůru, ale mě baví i po letech.Černobílé jsou sice tajemnější, ale správné užití barvy má též něco do sebe. Na tomhle snímku je znát, že se Němci spojili s Brity. Film není příliš mysteriozní, po gotice (kromě části interiérů) není ani stopy, vše se nese v duchu klasické detektivky. Dokonce i humoru je jen špetka a Eddi Arent má tentokrát smrtelně vážnou roli... S.Granger mi do role sedl, snad jen nechat se majznout jeptiškou po hlavě...(ale pak jim pěkně rozbil zobáky, takže 1:1). Jeptišky zde nejsou těmi, kým se zdají být. Výborná kamera a skvělá hudba!(5.12.2015)

• vitekpe

Lacinejsi a neprilis zdarily pokus o goth naladu... Je to sice britske, ale prislo mi to nejake prilis televizni, nebo ridke, nebo nevim, jak to rict...zadny goth-horror ci nejaky druh exploitationu necekejte. Jde o konverzacni zalezitost, detektivku. Mym zajmem ale byla ucast Sophie Gardy, ktera byla ve sve dobe cellkem hezka holka (zname mj. z Vinnetoua). A ty to sliso, takze dve hezdy nakonec udelim. 2+(21.6.2016)

Stewart Granger v roli komisaře machruje a prstem sahá na nosík slečně stejně drze a žoviálně jako poklepával na rameno Vinnetouovi (Francouzku shodou okolností hraje Sophie Hardy, kterou známe jako holku z Vinnetoua - Poslední výstřel). Pěkně barevná wallaceovka v "gotickém" prostředí, avšak bez tajemna a bez záhad. Vše se odvíjí jako krimi, z dnešního pohledu až příliš nechtěně komické. Jedna z lepších rolí Eddi Arenta, který tu nevystupuje jako poťouchlý tajtrlík, ale jako profesionální vykradač trezorů. Nejlepším hercem je tu tradičně Siegfried Schürenberg jako šéf Scottland Yardu. S ohledem na dobu vzniku i na příslušnost do brakové produkce za tři.(27.3.2016)

• Campbell

Další Wallace a další pro mě poměrně nudnější film. Atmosféra a některé akce jsou solidní ale film je děsně rozvleklý a tentokrát nemá nijak co nabádnout, být to kratší jsem daleko více spokojenější. Tady ten inspektor byl totální dement a celkově ty postavy jsou dost divně napsané. A ten pokus o humor byl naprosto tragickej.Není to nejhorší Wallace ale ani zdaleka nejlepší.(8.9.2014)

• - Natáčelo se na zámku Strawberry Hill House poblíž londýnského letiště Heathrow. (argenson)