poster

Znamení trojúhelníku

 • Československo

  Ve znamení trojuhelníku

 • Západní Německo

  Das Geheimnis der weißen Nonne

 • Velká Británie

  The Trygon Factor

 • Československo

  Znamenie trojuholníka

Krimi / Drama

Západní Německo / Velká Británie, 1966, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Inšpektor Thompson zo Scotland Yardu sa snaží vyriešiť sériu zločinov a stopa ho zavedie do zámku bohatej rodiny, ktorá časť zámku prenajala rádu bielych mníšok. Pri jednej návšteve je utopený vo fontáne. Prípad preberá vrchný inšpektor Cooper-Smith ( sympatický Stewart Granger )... Ten sa posledné dva roky preháňal ako Old Surehand po Divokom Západe v obľúbených mayovkách, takže pri svojej popularite u nemeckých divákov bolo len otázkou času, kedy sa objaví v nejakej wallaceovke. 27. v poradí ( a najdrahšia zo všetkých - rozpočet sa vyšplhal na vtedajších 4 milióny mariek ) mu dala šancu a svojim šarmom a ostrovtipom to zvládol. Anglicky názov ( aj náš distribučný ) je hlúpy, nemecký Tajomstvo bielych mníšok je oveľa výstižnejší.(1.7.2011)

 • argenson
  ****

  Prostředí anglického venkovského sídla mě nikdy nemůže zklamat. Stewartu Grangerovi dámy neustále opakují, že nevypadá jako policista, přitom to má napsaný na čele a krom toho vypadá jako Derrick. Eddi Arent se snaží tvářit vážně, ale když ho při bankovní loupeži navlíknou do žlutýho hliníkovýho skafandru a bere na sebe podobu přerostlého Mimoně, tak zdařile konkuruje své nejslavnější roli lorda Castlepoola. Dobrá kriminálka, která ani po padesáti letech neztrácí dech a plyne z ní poučení, že i jeptišky můžou bejt pěkný svině.(23.3.2016)

 • vitekpe
  **

  Lacinejsi a neprilis zdarily pokus o goth naladu... Je to sice britske, ale prislo mi to nejake prilis televizni, nebo ridke, nebo nevim, jak to rict...zadny goth-horror ci nejaky druh exploitationu necekejte. Jde o konverzacni zalezitost, detektivku. Mym zajmem ale byla ucast Sophie Gardy, ktera byla ve sve dobe cellkem hezka holka (zname mj. z Vinnetoua). A ty to sliso, takze dve hezdy nakonec udelim. 2+(21.6.2016)

 • LadyPupu
  **

  Měly mě varovat už ty jeptišky, který vyráběly keramický shity v klášteře. V klášteře s kaplí vymalovanou růžovou barvou a kde hned v prvních minutách dojde k vraždě utopením ve váze, nebo co to bylo. Ach jo. Napětí nic moc, humor žádnej (ano, Eddi Arent tu je opravdu ve vážné roli - škoda), superintendant je neatraktivní, holek hezkejch tam taky moc není, v dramatickejch scénách hraje rozjuchaná tra la la hudba... Po Indickém šátku je tato adaptace Edgara Wallace pro mě trochu zklamáním. I přes mou lásku k tomuto typu filmů.(17.2.2017)

 • Campbell
  **

  Další Wallace a další pro mě poměrně nudnější film. Atmosféra a některé akce jsou solidní ale film je děsně rozvleklý a tentokrát nemá nijak co nabádnout, být to kratší jsem daleko více spokojenější. Tady ten inspektor byl totální dement a celkově ty postavy jsou dost divně napsané. A ten pokus o humor byl naprosto tragickej.Není to nejhorší Wallace ale ani zdaleka nejlepší.(8.9.2014)

 • - Natáčelo se na zámku Strawberry Hill House poblíž londýnského letiště Heathrow. (argenson)