Reklama

Reklama

Znamení trojúhelníku

  • Československo Ve znamení trojuhelníku (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Lady Emerday již nezvládá udržovat celé své rodinné sídlo sama a tak část zámku pronajme řádu jeptišek. Během turistické sezony to však na zámku vypadá jako v úle, všude se hemží množství turistů. Dcera zámecké paní proto opouští zámek a odjíždí pracovat do Londýna. Jediný, kdo se zdá být s danou situací smířen, je značně výstředně se oblékající syn lady Emerday. Poblíž zámku Emerday došlo k několika zločinům a Scotland Yard se je snaží vyřešit. Na místo odjíždí policista, který pravidelně každý den zasílá svým nadřízeným zprávu. Jednoho dne však protokol nedorazí a policista je nezvěstný. Pátrat po něm vyráží synovec přítelkyně lady Emerday, vrchní inspektor Cooper-Smith. (Snorlax)

(více)

Recenze (16)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Další Wallace a další pro mě poměrně nudnější film. Atmosféra a některé akce jsou solidní ale film je děsně rozvleklý a tentokrát nemá nijak co nabádnout, být to kratší jsem daleko více spokojenější. Tady ten inspektor byl totální dement a celkově ty postavy jsou dost divně napsané. A ten pokus o humor byl naprosto tragickej.Není to nejhorší Wallace ale ani zdaleka nejlepší. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Jistě, má slabost pro wallaceovky možná zvedá hodnocení mírně vzhůru, ale mě baví i po letech.Černobílé jsou sice tajemnější, ale správné užití barvy má též něco do sebe. Na tomhle snímku je znát, že se Němci spojili s Brity. Film není příliš mysteriozní, po gotice (kromě části interiérů) není ani stopy, vše se nese v duchu klasické detektivky. Dokonce i humoru je jen špetka a Eddi Arent má tentokrát smrtelně vážnou roli... S.Granger mi do role sedl, snad jen nechat se majznout jeptiškou po hlavě...(ale pak jim pěkně rozbil zobáky, takže 1:1). Jeptišky zde nejsou těmi, kým se zdají být. Výborná kamera a skvělá hudba! ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Přišlo mi to příjemně zábavné a nápadité - ještě jsem nikde neviděl, že by jeptišky provedly loupež v bance, ještě jsem neviděl dělo na trezory (mimochodem, jak asi zmizelo z té banky?), a určitě jsem neviděl smrt padoucha vylitím roztaveného zlata. Mírná nadsázka je vážně jen tak mírná, aby se tahle bláznivina dala vážně vyprávět (což se naprosto překvapivě daří), prostředí zámku s klášterem je taky docela slušně využito, a dokonce dojde na jednu nahatou scénu, kdy se Francouzka půjde za poněkud dramatických okolností koupat do vany v hotelu. Jako, není to žádné veledílo, ale z doposud zhlédlých wallacovek mne asi nejvíc pobavilo (Hostinec na Temži se mi líbil víc, ale mluvím o pobavení). ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Inšpektor Thompson zo Scotland Yardu sa snaží vyriešiť sériu zločinov a stopa ho zavedie do zámku bohatej rodiny, ktorá časť zámku prenajala rádu bielych mníšok. Pri jednej návšteve je utopený vo fontáne. Prípad preberá vrchný inšpektor Cooper-Smith ( sympatický Stewart Granger )... Ten sa posledné dva roky preháňal ako Old Surehand po Divokom Západe v obľúbených mayovkách, takže pri svojej popularite u nemeckých divákov bolo len otázkou času, kedy sa objaví v nejakej wallaceovke. 27. v poradí ( a najdrahšia zo všetkých - rozpočet sa vyšplhal na vtedajších 4 milióny mariek ) mu dala šancu a svojim šarmom a ostrovtipom to zvládol. Anglicky názov ( aj náš distribučný ) je hlúpy, nemecký Tajomstvo bielych mníšok je oveľa výstižnejší. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Stewart Granger v roli komisaře machruje a prstem sahá na nosík slečně stejně drze a žoviálně jako poklepával na rameno Vinnetouovi (Francouzku shodou okolností hraje Sophie Hardy, kterou známe jako holku z Vinnetoua - Poslední výstřel). Pěkně barevná wallaceovka v "gotickém" prostředí, avšak bez tajemna a bez záhad. Vše se odvíjí jako krimi, z dnešního pohledu až příliš nechtěně komické. Jedna z lepších rolí Eddi Arenta, který tu nevystupuje jako poťouchlý tajtrlík, ale jako profesionální vykradač trezorů. Nejlepším hercem je tu tradičně Siegfried Schürenberg jako šéf Scottland Yardu. S ohledem na dobu vzniku i na příslušnost do brakové produkce za tři. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se na zámku Strawberry Hill House poblíž londýnského letiště Heathrow. (argenson)

Reklama

Reklama